• Spektakl i quest
     • Spektakl i quest

     • Dzisiaj uczniowie trzech najstarszych klas  wybrali się do Trzcianki na spektakl teatralny pt. „Kochając Różę” wystawiony przez Teatr ”Artenes” z Wrocławia. Przedstawienie zainspirowane utworem Antoine’a de Saint-Exupery’ego pt.: „Mały Książę” uświadamia odbiorcom, że wrażliwość kryje się w osobowości każdego z nas.

      Po obejrzeniu spektaklu uczniowie udali się nad trzcianeckie jezioro, aby zmierzyć się z questem „Trzcianka. Na starej plaży” przygotowanym przez panią Natalię Wójcik – pracownicę Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance. Zadania okazały się niezłym wyzwaniem, ale dzięki nim nauczyliśmy się wielu nowych, ciekawych rzeczy. Uwielbiamy takie dni, kiedy możemy się czegoś nauczyć poza szkolnymi ławkami.

    • 50 dni uprzejmości
     • 50 dni uprzejmości

     • Rozpoczynamy dni uprzejmości. Chcemy, aby nam wszystkim żyło się miło i przyjemnie.

      Takie hasło przewodnie było tematem dzisiejszego happeningu skierowanego zarówno do uczniów, jak i nauczycieli. To także jedno z wielu zadań wychowawczych dotyczących jubileuszu 50-lecia szkoły, który obchodziła w obecnym roku szkolnym nasza placówka. Ale również okazja do przypomnienia prostej, bezinteresownej idei bycia dobrym dla drugiego człowieka, kolegi, koleżanki.

      Czy warto być uprzejmym?

      Co daje nam uprzejmość ?

      Czy dzielenie się dobrem przynosi satysfakcję?

      Czy dobro powraca?

      Czy tak wiele potrzeba, aby być uprzejmym, życzliwym dla drugiego człowieka?

      Te pytania i wiele innych skierowane były do Nas wszystkich. W czasie happeningu zostały przypomniane te wartości, które nigdy nie stracą na znaczeniu mimo upływu lat, dekad czy stuleci. Uczniowie mieli okazję do wyrażenia własnego zdania na temat uprzejmości na co dzień w różnych miejscach i okolicznościach. Jak jest i jak chcieliby, aby było. 

      Kolejnym punktem wspomnianego happeningu były powierzone zadania dla wszystkich uczniów.

      ZADANIA DLA KLAS I - VIII:

      1. Każda klasa wykona plakat dotyczący tematu dobra i uprzejmości.

      Termin: 1 czerwca br.

      2. Ogłaszamy konkurs na najbardziej uprzejmą osobę w szkole: MISTRZ UPRZEJMOŚCI

      Kategoria:

      • Uczeń
      • Kolega
      • Koleżanka
      • Nauczyciel
      • Pracownik szkoły
      • Ogłoszenie wyników w dniu zakończenia roku szkolnego.

      Dla chętnych:

      • Napisz opowiadanie na temat: W jaki sposób na co dzień można okazywać uprzejmość i uczynność? Termin: 8 czerwca 2022r.

       

      50 dni uprzejmości mogą trwać znacznie dłużej, wszystko zależy od nas samych… ;) 

    • Podsumowanie akcji Elektrośmieci
     • Podsumowanie akcji Elektrośmieci

     • Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz wszystkim zainteresowanym za udział i pełne zaangażowanie w kolejną akcję zbiórki elektroodpadów. Podsumowując, z dwóch zbiórek (jesiennej i wiosennej) tego roku szkolnego zebraliśmy razem 1912 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

      Za udział w obu akcjach otrzymaliśmy bon w wysokości 286 zł  do wykorzystania na materiały biurowe i papiernicze dla uczniów naszej szkoły.

                                                                         Myślimy EKO -  działamy EKO !!!  

    • Podchody
     • Podchody

     • Marcjanna Duszyńska, Agata Flisikowska i Ola Sicińska- trzy licealistki- w dniu dzisiejszym zorganizowały naszym zerówkowiczom podchody. Dzieci wraz z p. Elą i p. Amelią podążały za pozostawionymi przez dziewczęta znakami. Było SUPER !!! Dziękujemy za ŚWIETNĄ ZABAWĘ !!!

    • MYŚLĘ, WIEC NIE ŚMIECĘ !!!
     • MYŚLĘ, WIEC NIE ŚMIECĘ !!!

     • Takie przesłanie było celem warsztatów edukacyjno-ekologicznych, które odbyły się w naszej szkole  dnia 27 kwietnia br. oraz  kampanii edukacyjnej Fundacji Nasza Ziemia.

      Klasy I-VIII  spotkały się na dużej sali, aby przypomnieć sobie o zrównoważonej gospodarce        oraz segregacji odpadami. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację i przykłady dobrych praktyk stosowanych w szkole oraz domu, których naczelnym celem jest zmniejszenie i powtórne wykorzystanie niektórych odpadów.  Po części warsztatowej uczniowie wraz z wychowawcami udali się w wyznaczone miejsca w Rychliku , aby wiedzę zamienić w czyn.

      „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

      Akcje ekologiczne z programów:

      „Mega Misja” ,  „Lekcja nieśmiecenia”, działania ekologiczne Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rychliku

       

      KLASY I- III

      KLASY IV-V 

    • Mistrzostwa Polski w Szklarskiej Porębie
     • Mistrzostwa Polski w Szklarskiej Porębie

     • Trójka naszych uczniów wzięła udział W Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Szklarskiej Porębie w dniach 19-24 kwietnia. Aniela Burdajewicz debiutowała w grupie do lat 13 i zajęła 8 miejsce w grze klasycznej, 6 w grze aktywnej i 5 grze błyskawicznej. Kamil Flisikowski debiutował w grupie do lat 16 i również zajął 9, 8 i 7 miejsce. Janek Łukaszewski w grupie do lat 13 zajął 16 miejsce. Zawodnicy zdobyli nowe doświadczenia, które z pewnością zaowocują w przyszłości. Gratulujemy.

    • Trójbój lekkoatletyczny
     • Trójbój lekkoatletyczny

     • Dnia 21 kwietnia 2022 na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 2  w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Gminy Trzcianka w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Udział brały  4 szkoły z Gminy Trzcianka. Zawodnicy w ramach rywalizacji drużynowej przystąpili do trzech konkurencji lekkoatletycznych: rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na dystansie 60 metrów. Nasza szkoła w kategorii dziewcząt zajęła II miejsce a wśród chłopców zajęliśmy I miejsce!

      Dzień później rywalizowaliśmy na Mistrzostwach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego zajęliśmy tam w obu kategoriach wysokie V miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników!!

      Szkołę reprezentowali: Julia Pańkow, Marianna Jasielska, Joanna Czerniak, Julia Napierała, Michalina Gaweł , Michał Dziura, Hubert Piątek,  Franciszek Kochner, Dominik Złociński, Wiktor Pańkow.

    • Pizza-to co dzieci lubią najbardziej.
     • Pizza-to co dzieci lubią najbardziej.

     • W środę, 13 kwietnia, uczniowie z klas IV i VI wraz z wychowawcami udali się do Trzcianki. Odwiedziliśmy pizzerię Mamma Mia, w której to poznaliśmy tajniki wypiekania pizzy. Mogliśmy również samodzielnie stworzyć własną kompozycję. Następnie zostały one wypieczone w tradycyjnym, włoskim piecu opalanym drewnem. Wszystkie dzieci zajadały z wielką radością. Po tak solidnym posiłku, korzystając z pięknej pogody, udaliśmy się na zewnętrzną siłownie, by spalić kalorie. Ostatni dzień, przed przerwą świąteczną, upłynął w miłej, koleżeńskiej atmosferze.

    • Wielkanocna gra terenowa
     • Wielkanocna gra terenowa

     • Tuż przed Wielkanocą Samorząd Szkolny postanowił dostarczyć ruchu wszystkim uczniom szkoły. Na boisku została zorganizowana gra terenowa, która polegała na wykonaniu zadań, które znajdowały się w jajkach ukrytych w przeróżnych zakamarkach boiska. Wszystkie klasy doskonale poradziły sobie z zadaniem, podczas wykonywania którego trzeba było się wykazać przede wszystkim współpracą. Dzieciaki zostały nagrodzone słodkościami ufundowanymi przez Samorząd Szkolny i Radę Rodziców.

    • Konkurs na pisankę
     • Konkurs na pisankę

     • Samorząd Szkolny kilka dni przed Wielkanocą ogłosił konkurs na najpiękniejszą pisankę. Dzisiaj odbyło się rozstrzygnięcie. Komisja konkursowa składająca się z członków Samorządu szkolnego oraz uczniów klasy VIII postanowiła przyznać następujące miejsca:

      I miejsce: Adrian Szymkiewicz i Franek Kochner

      II miejsce: Laura Helwich

      III miejsce: Zuzia Przybył i Antek Górzny

      Gratulujemy wygranym i dziękujemy za udział w konkursie!

    • Międzyszkolna Liga Warcabowa - Rychlik
     • Międzyszkolna Liga Warcabowa - Rychlik

     • 12 kwietnia w Rychliku odbył się ostatni turniej, II Edycji Międzyszkolnej Ligi warcabowej MiG Trzcianka. W ostatnim turnieju wzięło udział 49 zawodników z 5 gminnych szkół.. W całej edycji uczestniczyło 8- zawodników w 4 kategoriach wiekowych.. Także wczoraj było podsumowanie całego cyklu Ligi a nagrody i puchary dla najlepszych wręczał Burmistrz MiG Trzcianka Krzysztof Wojciech Jaworski.

      Najlepsi w całej lidze okazali się:

      Dziewczęta klasy 1-4:

      1 - Aniela Burdajewicz - SP Rychlik

      2 - Joanna Czerniak - SP Rychlik

      3 - Michalina Gaweł - SP Rychlik

      Chłopcy klasy 1-4:

      1 - Karol Szyda - SP 1 Trzcianka

      2 - Jan Pawłowski - SP 1 Trzcianka

      3 - Franciszek Kochner - SP Rychlik

      Dziewczęta klasy 5-8:

      1 - Mania Nadia - SP Łomnica

      2 - Marcelina Kaczmarek - SP Rychlik

      3 - Marysia Frąckowiak - SP Łomnica

      Chłopcy klasy 5_8:

      1 - Kamil Flisikowski - SP Rychlik

      2 - Adam Ściepura - SP 2 Trzcianka

      3 - Paweł Pawłowski - SP Łomnica

      Klasyfikacja szkolna:

      1 SP Rychlik 6960 pkt

      2 SP 1 Trzcianka 5454

      3 SP Łomnica 5182

      4 SP 2 Trzcianka 3984

      5 Katolicka SP Trzcianka 1056

      Medaliści otrzymali puchary ufundowane przez burmistrza MiG Trzcianka Krysztofa Wojciecha Jaworskiego oraz bony do pizzerii ufundowane przez "Pizzerię Forno" w Trzciance. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki sponsorowane przez Firmy: Prohankop, Rogalik, Pizzeria Mamma Mia oraz panią Joannę Nieżychowską

      Podziękowania również dla dyrektorów i nauczycieli zaangażowanych w realizację i udział w Trzcianeckiej Lidze.

      Dla rodziców, którzy pozyskali sponsorów: panu Krzysztofowi Szydzie oraz państwu Joannie i Arkowi Ściepura.

      Wyniki szczegółowe:

      https://docs.google.com/.../1DbGpXQKPGjygQPUJavRk.../edit...

      zdjęcia umieszczone są wykonane przez panią Annę Frąckowiak.

    • Wielki sukces sportowy!
     • Wielki sukces sportowy!

     • Dnia 12 kwietnia 2022 na stadionie przy ul. Piotra Skargi w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Gminy Trzcianka w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Udział brało 6 szkół z Gminy Trzcianka. Zawodnicy w ramach rywalizacji drużynowej przystąpili do czterech konkurencji lekkoatletycznych: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na dystansie 60 metrów oraz bieg długi na dystansie 600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców.

      Nasza szkoła w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęła wysokie II miejsce!!!

      Szkołę reprezentowali: Marcelina Kaczmarek, Julia Pańkow, Marianna Jasielska, Joanna Czerniak, Żaneta Kroszel, Weronika Żylińska, Michał Dziura, Krzysztof Czukiewski, Jan Łukaszewski, Dominik Złociński, Maksym Matuszewski i Paweł Czyż.

      Warto zaznaczyć , że wśród dziewcząt najwięcej punktów zdobyła Marcelina Kaczmarek!

      Wielkie Gratulacje!!

    • Mistrzostwa Wielkopolski w Poznaniu
     • Mistrzostwa Wielkopolski w Poznaniu

     • 9 kwietnia w Poznaniu odybyły się Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w warcabach klasycznych. Do zawodów zakwalifikowali się we wcześniejszych elimacjach: Aniela burdajewicz, Oliwia Semenowicz, Kamil Flisikowski i Bartosz Strzelecki. W Poznaniu po zaciętej rywalizacji Aniela i Kamil stanęli na najnizszym stopniu podium. Gratulujemy.

    • Grand Prix Polski - Rychlik
     • Grand Prix Polski - Rychlik

     • 2 Kwietnia gościliśmy w naszej szkole 132 zawodników warcabowych z wielu regionów Polski. Przyjechali zagrać w IV turnieju Grand Prix Polski 2022. Korzystając z okazji nasi uczniowie również zmierzyli swoje siły na warcabowych planszach. Najlepiej wypadła Aniela Burdajewicz zajmując 4 miejsce. Gratulujemy.

    • Dzień przepełniony radością:)
     • Dzień przepełniony radością:)

     • Zaczęło się zwyczajnie. Pierwsza lekcja wg planu… Później było już tylko lepiej. Nauczyciele i Samorząd Uczniowski planowali to od kilku dni.

      Po pierwsze dzień bez plecaka. Kreatywność uczniów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania… Szafki, starodawne czajniki, garnki, taczki, a nawet… zlewozmywak, w takie sprzęty zapakowali swoje książki i przybory nasi pomysłowi uczniowie.

      Po drugie quiz „Czy to prawda, że…?”. I tu, kolejne zaskoczenia. Okazało się, że klasą, która najwięcej wie o nauczycielach jest klasa I.

      Po trzecie szkolny mini przegląd talentów. Najbardziej odważni uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje skrywane umiejętności. Wszyscy okazali się wygranymi, przełamali barierę lęku przed wystąpieniem publicznym, rozśmieszyli, a czasem wzruszyli publiczność.

      Wszystkim się wydawało, ze to koniec żartów na dziś i udamy się sadzić las, o czym wczoraj poinformowali uczniów nauczyciele. Zaopatrzeni w szpadle i grabie oraz ubrani w kalosze i rękawiczki udaliśmy się wszyscy na wiejskie boisko, gdzie okazało się, że sadzenia nie będzie. To był kolejny primaaprilisowy psikus nauczycieli, którym postanowili rozbawić uczniów. Udało się!

    • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci :)
     • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci :)

     • Drodzy uczniowie i rodzice ! 

      Po raz kolejny serdecznie zapraszamy dzieci i uczniów naszej szkoły oraz wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w IV edycji  Akcji Ekologicznej zbiórki elektrośmieci. Jedynym warunkiem jest mobilizacja  do działania , porządki domowe i chęci !  

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które nie wiedzą co zrobić ze zużytym lub uszkodzonym sprzętem.  

       

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.  

      NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK.

      ORGANIZATOREM AKCJI JEST:  Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

       

    • Teatrałki jak z bajki
     • Teatrałki jak z bajki

     • Dziś w Centrum Integracji Społecznej odbył się II Powiatowy Przegląd Spektakli Kukiełkowych „Teatrałki jak z bajki z Mickiewicza". Naszą placówkę reprezentowały: Maja Staszewska, Gosia Knap i 
Gabrysia Nalewajek. Dziewczynki przedstawiły bajkę pt.” Koza, kózka i wilk” . Dzieci z przedszkola brały czynny udział w przygotowaniach dekoracji. Po brawurowym występie dziewczynki zasłużyły na pyszne lody.

                                

       

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • W poniedziałek 21 marca w naszej szkole uroczyście pożegnaliśmy Panią Zimę, którą symbolizowała wykonana z ekologicznych materiałów Marzanna. Wiosna to wyjątkowa pora roku, kiedy natura budzi się do życia, a wyczekane z utęsknieniem promienie słońca dodają nam energii i motywują do działania.

      Mamy nadzieję, że Pani Zima odejdzie od nas na dobre i wreszcie przyjdzie upragniona Wiosna. Tym bardziej, że nasi uczniowie starali się ze wszystkich sił, by ją uroczyście przywitać.

      Każda z klas przygotowała, oprócz ekologicznej Marzanny, piękne plakaty wiosenne. Unikalną kolekcję plakatów można podziwiać na korytarzach naszej szkoły. Nie tylko zdobią one ściany, ale również  wprowadzają powiew świeżości i wiosennej energiiJ  

      Oczywiście każda pora roku niesie ze sobą nową modę. Aby zapewnić sobie wspaniałe samopoczucie na wiosnę - warto wiedzieć, co proponują projektanci mody na sezon wiosenny, dlatego też kolejnym zadaniem dla poszczególnych klas było zaprezentowanie na wybiegu kreacji, przygotowanej wspólnie z zespołem klasowym podczas „Pokaz mody wiosennej” - pomysłowość uczniów i  wychowawców była imponująca. Na zakończenie wszyscy udaliśmy się na plac zabaw, by spalić i pożegnać Zimę  oraz  wspólne integrować się  podczas pieczenia kiełbasek.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę!

       

       

      Nowa galeria Pierwszy Dzień Wiosny została dodana do albumu fotograficznego

      fot. Marcin Sławski

       

       

       

    • PAN KARP NA FALI W NASZEJ SZKOLE
     • PAN KARP NA FALI W NASZEJ SZKOLE

     • W czwartek, 17 marca uczniowie klasy III i IV mieli ogromną przyjemność poznać Pana Karpia, Zbigniewa Szczepańskiego, prezesa Towarzystwa Promocji Ryb "Pan Karp" i uczestniczyć w spotkaniu autorskim promującym książkę "Z patelnią dookoła świata". Słuchając pełnych humoru wierszyków dowiedzieli się o hodowli ryb i prozdrowotnych właściwościach mięsa ryb dla organizmów dzieci oraz poznali kilka smakowitych przepisów z rybą w roli głównej.

      Miłą atmosferę spotkania dopełniły wręczone w prezencie każdemu uczestnikowi książki z autografem autora.

      Bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
    • Witamy!

    • Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Lasu w Rychliku, Rychlik 16

    • Szkoła nasza szkoła w Rychliku,

     Mała to szkoła,

     Przyjazna, wesoła,

     Każdy powinien ją znać.