• Międzyszkolna Liga Warcabowa

• Turniejem w Szkole Podstawowej w Łomnicy 8 października rozpoczęliśmy V edycję Międzyszkolnej Ligi Warcabowej Gminy Trzcianka. Nie wszyscy chętni mogli zagrać w turnieju, więc w szkołach musiały odbyć się wcześniej eliminacje. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: Małgorzata Knap, Marcelina Kaczmarek, Jan Kochner i Jan Łukaszewski. Aniela Burdajewicz zajęła drugi miejsce, a Zuzanna Przybył, Hubert Jankowski i Dominik Złociński trzecie. Gratulacje dla wszystkich reprezentantów.

• Warsztaty w lesie z okazji Dnia Drzewa

• Wczesnym rankiem, 10 października 2024r. dzieci z klas I-VIII brały udział w pieszej wycieczce przez las do lasu. Podzieleni na dwie grupy udaliśmy się ścieżką przyrodniczo-leśną "Nad Bukówkę", a dokładnie wzdłuż płynącej rzeki do punktu leśnego w Smolarni. Celem wycieczki było uczczenie Dnia Drzewa, edukacja przyrodnicza, a także rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci poprzez kontakt z naturą i aktywne warsztaty, które zostały zorganizowane wspólnie z edukatorami zaprzjaźnionego Nadleśnictwa w Trzciance. Główna aktywność piesza wycieczka, a następnie warsztaty pt. Magia drzewa, Warstwy lasu miała na celu kreatywne wykorzystanie naturalnych materiałów oraz nauczenie dzieci rozpoznawania i klasyfikowania drzew na podstawie ich liści bezpośrednio w naturze. Niniejsza wycieczka była także okazją do przypomnienia sobie wadomości  i umiejętności zdobytych na lekcjach przyrody, geografii i biologii np.:

• Roli drzew w oczyszczaniu powietrza i produkcji tlenu.
            • Życie w lesie – jakie zwierzęta, grzyby i owady korzystają z drzew .
            • Jak dbać o lasy? – praktyczne porady, co robić, aby chronić drzewa i przyrodę.

Zrobiliśmy wiele kroków wśród zjawiskowych pejzaży przyrody, ciesząc się ze wspólnie i aktywnie spedzonego czasu oraz mozliwości obcowania z naturą. W nagrodę czekały na nas smakowite kiełbaski, które samodzielnie piekliśmy nad ogniskiem, oczywiście w wyznaczonym do tego celu miejscu. Dziejsze warsztaty oraz piesza wycieczka były ciekawym i kreatywnym sposobem na naukę o drzewach, który na długo zapadnie w pamięć uczestnikom.  Wielu z nich wyraziło chęć uczestnictwa w podobnych wydarzeniach w przyszłości.

klasy I - IV

Klasy II-III

KLASY V -VIII

• NOC ZAWODOWCÓW 2024

• 4 października 2024 roku, uczniowie klasy VII oraz VIII pod opieką pani Aleksandry Kuźniarek, po raz kolejny odpowiedziały na zaproszenie Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile i udały się na 7. edycję Nocy Zawodowców, pod hasłem „Przejdź na zawodową stronę mocy”, która miała miejsce w Pile, w hali sportowej. Wyjazd został zorganizowany w ramach zajęć z Doradztwa zawodowego, a jego celem było zapoznanie uczniów z ofertami szkół średnich z terenu powiatu pilskiego.

Wydarzenie to było doskonałą okazją, by uczniowie mogli na żywo zobaczyć prezentacje różnych zawodów, zapoznać się z nowoczesnymi technologiami oraz porozmawiać  z przedstawicielami szkół i przedsiębiorcami. W trakcie Nocy Zawodowców odbyły się także występy artystyczne, co dodało wydarzeniu wyjątkowej atmosfery i uczyniło je jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Uczniowie mieli możliwość zdobycia cennych informacji na temat kierunków kształcenia, które mogą być dla nich inspiracją do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

• Zaproszenie

• Burmistrz Krzysztof Jaworski zaprasza rodziców na 2 spotkania prowadzone przez fundację Dbam o Mój Zasięg

• Na straży czystej Ziemi - akcja ekologiczna

• 1 pażdziernika 2024 dzieci z naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami po raz kolejny wzięły udział w akcji Sprzątania Świata 2024 pod hasłem „Na straży czystej Ziemi”.  Nasze działania mają na celu uświadamianie dzieci i młodzieży o konieczności dbania o środowisko naturalne oraz zaangażowanie ich w aktywne działania na rzecz ochrony naszej planety. Celem jest wspólne sprzątanie terenów publicznych i naturalnych oraz kształtowanie nawyków proekologicznych już od najmłodszych lat. Hasło „Na straży czystej Ziemi” ma przypominać, że każdy, niezależnie od wieku, może przyczynić się do dbania o naszą planetę i dbać o czystość najbliższego otoczenia.

Korzyści dla dzieci:

• Kształtowanie postawy odpowiedzialności za środowisko,
            • Nauka segregacji odpadów i recyklingu,
            • Integracja z rówieśnikami i praca zespołowa,
            • Radość z aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

KASY I - III

A po sprzątaniu zasłużona nagroda :)

KLASA VIII