• IX Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych
     • IX Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych

     • Grudzień to wyjątkowy miesiąc, w którym można poczuć się wyjątkowo i choć na chwilę przenieść się w inne magiczne miejsce. To czas przygotowań do Bożego Narodzenia, spotkań z rodziną i śpiewania kolęd.

       

      Dziś po raz dziewiąty odbył się w naszej szkole Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków. To już nasza grudniowa tradycja, że rok w rok zjeżdżają się do nas przedszkolaki z innych placówek, aby wspólnie rozpocząć bożonarodzeniowe świętowanie.

       

       

      W festiwalu wzięło udział 9 przedszkolaków z 5 placówek naszej gminy. Jury w składzie: Pan Łukasz Bagrowski – przewodniczący, Pani Grażyna Dassuj oraz Pani Ewa Kledzik, po wysłuchaniu wszystkich występów
      i zapoznaniu się z regulaminem festiwalu biorąc pod uwagę dobór repertuaru, wykonanie i ogólny wyraz artystyczny wspólnie ustalili werdykt.

       

      Oto on:

       

      I miejsce – Jeremi Noji-Magiron z Gminnego Przedszkola nr 2 w Trzciance

      II miejsce – Michalina Parzybut z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Trzciance

      III miejsce – Maria Danilewicz z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rychliku

       

      Wyróżnienia:

      Adam Wójcik - z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Trzciance

      Alicja Urbaniak – z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Białej

      Bianka Jakubiak- z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Białej

      Maria Kochner- z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rychliku

      Paulina Sot- z Gminnego Przedszkola nr 2 w Trzciance

      Zofia Zielińska – z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Trzciance

       

      Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

       

      Dziękujemy również za pomoc w częściowym ufundowaniu nagród dla naszych artystów przez Urząd Miasta
      i Gminy Trzcianka.

       

      Nie możemy doczekać się kolejnego Festiwalu. Do zobaczenia za rok.

    • NA ANDRZEJKI, KATARZYNKI BAWIĄ SIĘ CHŁOPCY I DZIEWCZYNKI…
     • NA ANDRZEJKI, KATARZYNKI BAWIĄ SIĘ CHŁOPCY I DZIEWCZYNKI…

     • Listopadowa tradycja znana od setek lat zachęciła naszych pierwszoklasistów do wspólnej zabawy ... Z tej to okazji, 29 listopada udaliśmy się do Muzeum im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance. Uczestniczyliśmy w warsztatach „Katarzynki, Andrzejki”. Spotkanie było okazją do wspaniałej zabawy. Z odrobinką nieśmiałości, zawstydzenia wróżyliśmy i przepowiadaliśmy sobie przyszłość. Oczywiście nie zabrakło lania wosku przez dziurkę od klucza, przekuwania szpilką serca, aby móc dowiedzieć się, jak będzie miała na imię przyszłą sympatia, ustawiania bucików. Nie obyło się też bez szukania wróżb w ciasteczkach. Było przy tym dużo śmiechu. Nasz pierwszy wspólny wyjazd rozpoczęliśmy jednak od wizyty w trzcianeckim Kinie Osiedlowym, gdzie obejrzeliśmy film „Dziwny świat, uroczą amerykańską komedię przygodową w animowanym wersji.

      Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. 

    • Aniela wicemistrzynią Polski
     • Aniela wicemistrzynią Polski

     • Aniela Burdajewicz została wicemistrzynią Polski w warcabach klasycznych w grze aktywnej w kategorii dziewcząt do lat 13. Zawody odbyły 26 listopada w Szubinie. Gratulujemy!

    • Przyjaciele Zippiego
     • Przyjaciele Zippiego

     • Przyjaciele Zippiego to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychofizyczne u małych dzieci w wieku  5-8 lat. Niniejszy  program  realizowany jest w grupie sześciolatków  w cyklu 24 spotkań.  Nadrzędnym celem programu jest nabycie przez dzieci umiejętności radzenia sobie z  trudnościami w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. 

    • Pomagamy zwierzętom z Przytuliska
     • Pomagamy zwierzętom z Przytuliska

     • W miniony piątek, 18 listopada przekazaliśmy zebraną karmę i inne potrzebne rzeczy dla zwierząt z Przytuliska. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli napełnić puste miski przygarniętym zwierzętom. Szczególne podziękowania dla Pani Sabiny Pańkow za transport :) 

    • Mistrzostwa Polski Kobiet
     • Mistrzostwa Polski Kobiet

     • W dniach 9-13 listopada Aniela Burdajewicz wzieła udział w Mistrzostwach Polski Kobiet w warcabach stupolowych, które odbyły się w Julinku pod Warszawą. Aniela zagrała świetne partie, dzieki którym zdobyla nowe doświadczenia. Ostatecznie uplasowała się na miejscu 11. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

    • Dla Niepodległej świętujemy ze sztandarem
     • Dla Niepodległej świętujemy ze sztandarem

     • Uczniowie najstarszej klasy VIII godnie i z szacunkiem reprezentowali naszą szkołę w obchodach 11 listopada uczestnicząc w uroczystej mszy świętej w Kościele im. Jana Chrzciciela w Trzciance oraz oddając hołd pod pomnikiem Niepodległości Polski..

    • Świętujemy Niepodległość
     • Świętujemy Niepodległość

     • Wczoraj uczniowie szkoły świętowali kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Podzieleni na dwie grupy skorzystaliśmy z gościnności Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rychliku i właśnie tam przeprowadziliśmy szkolny konkurs recytatorski "Słowa dla Niepodległej", który został zorganizowany we współpracy z rychlicką filią Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance, której bardzo serdecznie dziękujemy za ufundowane nagrody. Rozstrzygnęliśmy również konkurs na logo, które miało przedstawiać radosne świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zakończenie obchodów uczniowie klas młodszych zadziałali artystycznie i powstały piękne plakaty, które ozdobią świetlicę szkolną, natomiast starsi wzięli udział w grze terenowej "Listy od przodków", podczas której udowodnili, że potrafią doskonale współpracować.

    • Zbiórka karmy dla Przytuliska
     • Zbiórka karmy dla Przytuliska

     • Jest takie miejsce w Rychliku, gdzie każde zagubione, niechciane lub porzucone zwierzątko znajdzie azyl. To miejsce to PRZYTULISKO u Państwa Runowskich. Każda pomoc mile widziana. Można przynosić do szkoły  karmę i nie tylko  do p. Agnieszki Rej-Kułakowskiej lub p. Darka - woźnego                                                                                                                                                 

       AKCJA ZBIÓRKI TRWA DO 18 LISTOPADA ! 

      Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki!

    • Z wizytą w firmie Joskin
     • Z wizytą w firmie Joskin

     • Nowoczesność i technologia to atrybuty rodzinnej firmy Państwa Joskin pochodzących z Belgii. Uczniowie najstarszych klas VI -VIII wybrali się w piątek 4 listopada 2022r. z wizytą,  aby przyjrzeć się z bliska dobrze działającej firmie, która istnieje w Trzciance od 23 lat. Firma zajmuje się od 1968 roku produkcją różnego rodzaju naczep, zbiorników na wodę, sprzętu do uprawy łąk, wozów czyszczących oraz rozmaitego sprzętu  rolniczego. Dowiedzieliśmy się, że zakłady firmy znajdują się w trzech państawch: Belgii, Francji i w Polsce. W 5 zakładach produkcyjnych zatrudnionych jest ponad 875 pracowników. W Trzciance pracują głównie Polacy, od niedawna znaleźli także zatrudnienie Hindusi oraz obywatele Ukrainy. Firma w Trzciance działa od 1999 r., kiedy to właściciel i twórca firmy Viktor Joskin zadecydował, że właśnie tutaj zostanie ulokowana druga fabryka firmy (po belgijskim Soumagne), mimo że pod uwagę były brane także inne kraje. Uczniowie wraz z wychowawczyniami obserwowali proces produkcyjny i technologię na miarę XXI wieku. Szczególnie chłopcom z klasy VI podobał się proces produkcji, gdyż chętnie zadawali pytania dotyczące możliwości pracy w rodzinnej firmie Państwa Joskin. Dowiedzieliśmy się także, że właściciele firmy dużo uwagi kładą na ekologię inwestując w filtry powietrza, segregację śmieci i odpadów produkcyjnych, które nie trafiają do trzcianeckich jezior. Są zabezpieczane i utylizowane.  Z czego bardzo się cieszymy :) 

    • Mistrzostwa Wielkopolski w warcabach stupolowych
     • Mistrzostwa Wielkopolski w warcabach stupolowych

     • 23 października odbyły się w naszej Mistrzostwa Wielkopolski w warcabach stupolowych. Wzięło w nich udział ponad 60 zawodników z róznych zakątków naszego województwa. Dwoje naszych uczniów zdobyło srebrne medale: Aniela Burdajewicz i Stanisław Łukaszewski. Gratulujemy.

    • WITAJCIE W SZKOLE PIERWSZAKI !
     • WITAJCIE W SZKOLE PIERWSZAKI !

     • Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest PASOWANIE NA UCZNIA PIERWSZEJ KLASY.  

      W czwartek, 20 października pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych, uczniów klasy I i II, 6-latków z naszego przedszkola oraz pani dyrektor Wioletty Flisikowskiej i swojej wychowawczyni p. Grażyny Dassuj rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

      Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielką kredką, jak czarodziejską różdżką, dotykała ramion swoich podopiecznych. Chwile wzruszenia przeżyli także rodzice składając przyrzeczenie. Nie obyło się też bez upominków i pamiątkowych zdjęć.

      Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila!

       

       

    • Październik miesiącem profilaktyki
     • Październik miesiącem profilaktyki

     • Dnia 18 października 2022r. uczniowie z klas V-VIII wysluchali wykładu lekarza toksykologa pana Eryka Matuszkiewicza, który specjalizuje się w leczeniu uzależnień w jednym z poznańskich szpitali.  Pan doktor w sposób jasny i rzeczowy opowiadał o różnych przypadkach uzależnień i konsekwencjach ich zażywania. Przypomniał również dlaczego warto być asertywnym.  Zachęcał także do odkrywania swoich talentów i samorealizacji, która może być kluczem do szczęścia i sukcesu.

    • Witamy!

    • Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Lasu w Rychliku, Rychlik 16

    • Szkoła nasza szkoła w Rychliku,

     Mała to szkoła,

     Przyjazna, wesoła,

     Każdy powinien ją znać.