• "Na ludowo zaśpiewajmy"

• W piątek 10. maja silna grupa uczennic ruszyła z Naszej Szkoły na muzyczne podboje do pobliskiej Białej. Tego dnia odbywał się tam konkurs piosenki "Na ludowo zaśpiewajmy". Wszyscy uczestnicy przywieźli z wyprawy zasłużone laury. Julia Stasiewicz zajęła III miejsce w kategorii soliści klas IV-V, a zespół instrumentalno - wokalny "pozamiatał" biorąc wszystko w kategorii zespołów klas starszych, czyli I miejsce i Grand Prix całego Konkursu - nominację i nieodpłatny udział w krajowym etapie Imprezy! "W moim ogródecku" zaśpiewały Marcelina Kaczmarek, Martyna Jankowska i Aniela Burdajewicz, a towarzyszyły im, grając na instrumentach Julia Szpica, Julia Napierała, Asia Czerniak, Marianna Jasielska i pan Marek - nauczyciel muzyki. Zespół zaprezentuje Szkołę 17. 05. 2024 na ogólnopolskiej edycji Konkursu w Starej Łubiance. Trzymajcie kciuki!

• Najlepiej czytający w powiecie - Tosia i Aniela w czołówce!

• Dzisiaj (6 maja 2024r.) w Szkole Podstawowej w Łomnicy odbył się I Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania utworów Henryka Sienkiewicza dla uczniów klas IV – VIII. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice: Aniela Burdajewicz oraz Antonina Biegowska. Obie znalazły się w czołówce najlepiej czytających uczniów w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim. Antosia zajęła I miejsce, a Aniela II. Gratulujemy!

• MAJOWE ŚWIĘTA

• 30 kwietnia, celebrowaliśmy w naszej szkole Święta Majowe: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Po części oficjalnej, przypominjącej te ważne wydarzenia historyczne uczniowie klas I – VIII wzięli udział w „Grze o Konstytucję”, zaś starsza grupa przedszkolna wykonywała prace plastyczne w barwach narodowych Polski.

Na pamiątkę obchodów Świąt Majowych każda klasa otrzymała Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.