19 maja klasa 4 w ramach lekcji techniki i tematu zajęć "Piesza wycieczka" udała się do Górnicy. Tam czekał na nich Pan Marek Gordziej i w ramach lekcji plastyki i muzyki zabawaom nie było końca. Po zjedzeniu pysznych kiełbasek z ogniska uczniowie udali się w długą drogę powrotną do szkoły. Pogoda dopisała i humory również.
Piesza wycieczka klasy 3
10 maja uczniowie klasy 3 udali się na Ścieżkę nad Bukówką. Po drodze podziwiali piękne widoki i zauważyli kilku mieszkańców lasu. Na końcu scieżki w Smolarni spotkali kamerzystów z telewizji Asta, którzy nagrywali film promocyjny o Trzciance. Po zrobieniu kilku ujęć nasi trzecioklasiści wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni.Łącznie przemierzyli ponad 8 kilometrów.
50
Powrót do nauki stacjonarnej
Od najbliższego poniedziałku (17 maja) do nauki stacjonarnej wraca klasa IV i VIII. Klasy V-VII pracują w systemie zdalnym. Będzie obowiazywał reżim sanitarny. W dniu 24 i 28 maja klasy V-VII pracują stacjonarnie, a klasa IV i VIII zdalnie.W dniach 25-27 maja odbywają sie Egzaminy Ósmoklasisty. W tych dniach wszystkie klasy (I-VII) mają dni wolne - nie przychodzą do szkoły i nie mają lekcji zdalnych.
NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ NSP 2021
W dniu 1 kwietnia 2021 r. w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.
Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym
i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych. Dane zebrane w ramach prac spisowych są wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, do tworzenia i aktualizacji przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego operatu do badań statystycznych.Udział w spisie ludności i mieszkań jest obowiązkowy. Pytania dotyczyć będą charakterystyki demograficznej i aktywności ekonomicznej osób, poziomu wykształcenia oraz stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych. Dokładny zakres informacji zbieranych
w NSP 2021 dostępny jest w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (t. j. Dz.U. poz. 1775 z późn. zm.).Obowiązkiem spisowym objęte zostaną:
- osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach
i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;- mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
Przekazywania danych będzie się odbywało:
- samodzielnie za pośrednictwem aplikacji internetowej na stronie internetowej GUS;
- w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza spisowego;
Tożsamość rachmistrza spisowego będzie można zweryfikować kontaktując się
z Wojewódzkim Biurem Spisowym w Urzędzie Statystycznym w Poznaniu lub właściwym Gminnym Biurem Spisowym.Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.
Prosimy wszystkich o zaangażowanie i zachęcamy do włączenia się w upowszechnianie informacji o spisie. Liczymy się dla Polski!
Więcej informacji o NSP 2021 można uzyskać na stronie internetowej spis.gov.pl, a od 15 marca br. dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.
OCZAMI MAŁEGO PATRIOTY
Miło nam poinformować, iż nasza uczennica Patrycja Strzelecka z klasy 6 wzięła udział w gminnym konkursie plastycznym pt. Moja Gmina Trzcianka w barwach biało-czerwonych. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance. Praca Patrycji została wyróżniona i zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI. Serdecznie Partycji gratulujemy, życząc sukcesów w kolejnych konkursach!!!
DZIECI DLA ZIEMI
Podsumowanie działań ekologicznych z dnia 22 kwietnia ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI.
Jak co roku wiodącym celem akcji było zwrócenie uwagi na ochronę środowiska naturalnego naszej planety, a w tym promowanie zachowań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.
Oto fotorelacja podjętych działań :
Grupa przedszkolna 3-4 latki - wychowawczyni p. Kamila Chwalisz (praca zespołowa)
Grupa przedszkolna 5-6 latki - wychowawczyni p. Katarzyna Strzelecka (praca zespołowa)
Klasa I - wychowawczyni p. Agnieszka Czerniak ( prace indywidualne/ plakat) wykonały dzieci:
1. Zuzanna Pisarska
2. Adrian Szymkiewicz
3. Antoni Górzny
4. Franciszek Kochner
5. Julia Stasiewicz
6. Lena Szpica
7. Michał Szymański
8. Hanna Hospod
9. Wincenty Sikorski
Klasa II - wychowawczyni p. Grażyna Dassuj ( prace indywidualne/ plakat) wykonały dzieci:
1.Marcel Urbaniak
2. Ksawery Paprocki
3. Ksawery Staszewski
4. Liwia Majewska
5. Szymon Kordek
6.Wiktor Pańkow
7.Zosia Nowak
Klasa III - wychowawca p.Łukasz Bagrowski ( prace indywidualne/ plakat) wykonały dzieci:
1. Aniela Burdajewicz
2. Hubert Piątek
3. Joanna Czerniak
4. Julia Szpica
5. Krzysztof Czukiewski
6. Marianna Jasielska
7. Martyna Jankowska
8. Michalina Gaweł
9. Michał Dziura
31
22.04.2021r. ŚWIĘTO ZIEMI - akcja ekologiczna
ŚWIĘTO! ŚWIĘTO! ŚWIĘTO!
URODZINY! URODZINY! URODZINY !
Prawie każdy z nas lubi świętować urodziny, a najbardziej otrzymywać prezenty …
Nasza planeta Ziemia też obchodzi swoje urodziny - 22 kwietnia - ŚWIĘTO ZIEMI !!!
Czy możemy sprawić, aby ten dzień był wyjątkowy? Przygotujmy więc dla niej prezenty.
Dlaczego???
Bo możemy zmienić świat na lepszy, zdrowszy, szczęśliwszy…, więc spróbujmy od siebie, zacznijmy działać !
Wierzymy w Waszą kreatywność i pomysłowość!
A Wasze działania będą nagrodzone harmonią ze światem natury, szczęściem, zdrowiem, wdzięcznością Ziemi i przyszłych pokoleń!!!
CHOĆ JESTEŚMY OSOBNO,
MOŻEMY ZROBIĆ COŚ RAZEM!
POWODZENIA!!!
Opiekunowie akcji: A.Rej-Kułakowska
A.Czerniak
UWAGA!!!
Wykonane zdjęcia prac oraz hasła przydzielone klasom 4-8 wychowawcy poszczególnych klas przesyłają do 23 kwietnia 2021r. do A. Rej-Kułakowskiej (na Messenger).
Oto zadania:
ODZIAŁY PRZEDSZKOLNE:
- PLAKAT zbiorowy pod hasłem: ZIEMIA- MÓJ PIĘKNY DOM!
Praca zbiorowa, format dowolny. Mile widziane materiały recyklingowe (nakrętki) lub naturalne (nasiona, pestki, przyprawy z kuchni mamy) itp.
2. Akcja Ekologiczna ( 22 kwietnia) :
Sprzątamy plac zabaw przed szkołą!
(Uwaga! Nie zbieramy śmieci typu: rozbite szkło, artykuły niewiadomego lub niebezpiecznego pochodzenia. Załóż ochronne rękawiczki i oczywiście maseczkę).
Wszystkie działania utrwalamy robiąc zdjęcia, a następnie wysyłamy do p. A. Rej-Kułakowskiej
Klasy 1-3:
- PLAKAT (PRACA PLASTYCZNA)
Dzieci z wymienionych klas wykonują indywidualnie w domu plakat na temat Święta Ziemi i jej ochrony na dowolnym formacie ( A4/A3) kredkami, pastelami, farbami, kolaż, wycinanka, wylepianka, wydzieranka. Na plakacie mile widziane hasło np.: Święto Ziemi oraz imię autora i klasa. Przesyłacie zdjęcia wykonanego plakatu do swojego wychowawcy do 22 kwietnia. Najciekawsze prace trafią do fotogalerii na stronie naszej szkoły.
2. Akcja Ekologiczna:
Posprzątaj ( idąc na spacer z rodzicami – 22 kwietnia) miejsca odwiedzane przez Ciebie najczęściej np.: podwórko, park, drogę do lasu/las, chodnik przed domem, parking, plażę…
Idź na spacer, weź ze sobą woreczek na śmieci, zabierz ze sobą do domu i wyrzuć do swojego śmietnika.
KONIECZNIE ZRÓB ZDJĘCIE i wyślij do wychowawcy.
(Uwaga! Nie zbieramy śmieci typu: rozbite szkło, artykuły niewiadomego lub niebezpiecznego pochodzenia. Załóż ochronne rękawiczki i oczywiście maseczkę).
Klasy 4-8:
- Ułóż hasło
Klasy zespołowo układają hasło propagujące dbanie o środowisko naturalne dotyczące np : wody, powietrza, śmieci, energii , ochrony lasów , planety Ziemi.
(Przydział haseł drogą losowania).
Instrukcja:
Po wcześniejszym wymyśleniu hasła, każdy uczeń z klasy zapisuje jeden wyraz na kartce formatu A4 robi zdjęcie trzymając kartkę przed sobą w dłoniach tak , aby powstało kompletne hasło/ lub hasła. Następnie wysyłacie do swojego wychowawcy, a na końcu wychowawca do p. A. Rej-Kułakowskiej.
KONIECZNIE ZRÓB ZDJĘCIE !!!
2. Akcja Ekologiczna 22 kwietnia :
Posprzątaj miejsca odwiedzane przeze Ciebie najczęściej np.: podwórko, park, drogę do lasu/las, chodnik przed domem, parking, plażę… itp.
Idź na spacer, weź ze sobą woreczek na śmieci, zabierz ze sobą do własnego śmietnika. Pamiętaj o selektywnej segregacji śmieci!
KONIECZNIE ZRÓB ZDJĘCIE i wyślij do wychowawcy.
( Uwaga! Nie zbieramy śmieci typu: rozbite szkło, artykuły niewiadomego lub niebezpiecznego pochodzenia. Załóż ochronne rękawiczki i oczywiście maseczkę).
Wylosowane tematy do haseł dla poszczególnych klas:
KL.4 POWIETRZE
KL.5 PLANETA ZIEMIA
KL.6 ENERGIA
KL.7 SEGREGACJA ŚMIECI
KL.8 WODA
ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI
Jeśli posiadasz w domu elektrośmieci i nie wiesz co z nimi zrobić, przynieś do Szkoły Podstawowej w Rychliku. Zgłoś o tym fakcie pracownikowi szkoły. Zapraszamy!!! Miejsce zbiórki: śmietnik obok szkoły. Termin zbiórki: od 14 kwietnia do 15 maja 2021r.
Elektrośmieci wielkogabarytowe: stare pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, monitory itp. oraz każdy sprzęt elektryczny i AGD. Każdy elektrośmieć zamieniany jest na sprzęt sportowy i biurowy dla naszych uczniów. Czekamy na Was! Dziękujemy ! Rodzaje elektrośmieci
Mały raj na świeżym powietrzu gotowy
BUDOWA OBIEKTU REKEREACYJNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W RYCHLIKU ZAKOŃCZONA!!!
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rychlik zakończyło prace nad realizacją projektu, z którego na pewno skorzystamy. Dzięki budowie obiektu rekreacyjnego przy naszej szkole powstał wspaniały plac warcabowy do gry w warcaby stupolowe na świeżym powietrzu. Oświetlony lampami solarnymi, otoczony pięknymi drewnianymi ławkami, wyposażony w kosze do segregacji odpadów oraz trzy stoły betonowe wraz z ławeczkami, gdzie będziemy mogli spędzać czas grając w chińczyka oraz tradycyjne warcaby.
Obiekt już przetestowany, a pierwsi warcabiści, jak widać, zadowoleni!!!
Dziękujemy!!!
Przypomnijmy, że kwota 50 097,00 zł, czyli aż 90% wartości całego projektu, pochodzi ze środków Unii Europejskiej a inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu Czarnkowsko-Trzcianeckiej LGD realizującej projekt w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020
Dla zainteresowanych rodziców
Szanowni Rodzice zgodnie z rozporządzeniem z dnia 26 marca 2021 roku, możemy zorganizować zajęcia w przedszkolu dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a także dla dzieci m.in. pracowników medycznych, pomocy społecznej, służb porządkowych i oświaty. Zajęcia mają być organizowane na wniosek rodziców. Jeżeli w Państwa przypadku, zachodzi taka potrzeba prosimy o informację. Więcej szczegółów podamy po ustaleniu liczby zainteresowanych. Chodzi o rodziców dzieci, którzy: są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego, realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny, wykonują działania ratownicze, są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych, są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty. Opieką mogą być objęci również dzieci z klas 1-3. Zainteresowani rodzice z powyższej grupy składają pisemny wniosek do dyrektora placówki.
Budowa obiektu rekreacyjnego przy szkole w Rychliku
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rychlik działa z myślą również o naszych uczniach.
Kochani, nasz projekt wystartował. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż podpisaliśmy umowę z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu i rozpoczęliśmy realizację naszych marzeń. Przy szkole w Rychliku powstanie wspaniałe miejce dla całej społeczności. Nasz projekt zakłada wyłożenie z płyt polbruku powierzchni o rozmiarach 8m/15m, z czego obszar 2 x 4m/4m będą obejmowały plansze warcabowe do gry gigantycznymi warcabami. Do tego zakupione zostaną ogromne pionki, dwie szafy na składowanie pionków, zamontowane wokół ławeczki dla sędziów przyszłych zawodów oraz obserwatorów. Dodatkowo na terenie obok polbruku zostaną umieszczone trzy stoły betonowe do gry w warcaby i inne gry planszowe. Przy tej inwestycji znajdą się również kosze na śmieci do segregacji. Cały plac oświetlany będzie przy pomocy dwóch lamp solarnych z panelami słonecznymi, dzięki czemu wykorzystamy odnawialne źródło energii. Takie miejsce rekreacji wprowadzi nowy, ciekawy element podczas odbywających się u nas zawodów. Chcielibyśmy wprowadzić gry ogromnymi pionkami oraz gry towarzyskie, rodzinne. Plansza z pionkami będzie ogólnodostępna, będzie z niej mógł korzystać każdy w dowolnym momencie, niezależnie od wieku. Podsumowując, nasze główne cele to stworzenie atrakcyjnej przestrzeni spędzania czasu wolnego poprzez poprawę standardu oraz wyposażenie ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej. Zachęcanie do spędzania czasu wolnego na naszej planszy w sposób aktywny, daleko od zasiedzenia w domu przy komputerze etc, działania proekologiczne, integracja społeczności lokalnej, podejmowanie wspólnych działań z korzyścią dla całej społeczności.; podjęcie wspólnych działań społeczeństwa naszego lokalnego środowiska, w celu wykonania całego projektu. Nasz projekt pomoże w zagospodarowaniu lokalnej przestrzeni publicznej, poprawie jej estetyki, czystości, funkcjonalności, ochronie i poszerzaniu wiedzy o środowisku naturalnym, budowaniu wspólnot międzypokoleniowych, pogłębianiu więzi lokalnych, we współpracy między organizacjami, oraz poprawy jakości życia.Inwestycja jest realizowana dzięki wsparciu Czarnkowsko-Trzcianeckiej LGD realizującej projekt w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020
Nauczanie zdalne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem od poniedziałku 22 marca do 9 kwietnia wszystkie klasy będą się uczyć w trybie zdalnym. Rozporzadzenie_MEiN_z_art_30b_26-03-2021.pdf
Trenuj z Akademią Piłkarską Reissa
Dbamy o naszą aktywność! Nasza szkoła przy współpracy z Akademią
Piłkarską Reissa zaprasza na 4 zapoznawcze, niezobowiązujące treningi
dla dzieci z klas 1-4 Pierwszy trening odbędzie się w:
- Piątek 12.02 godz. 17.00 Mała sala SP2 dla dzieci z klas 1
- Poniedziałek 15.02 godz. 17.00 Mała sala SP2 dla dzieci z klas 2
- Wtorek 16.02 godz.18.00 Hala Widowiskowa dla dzieci z klas 3
- Wtorek 16.02 godz. 18.00 Hala Widowiskowa dla dzieci z klas 4
Wystarczy, że każdy chętny uczeń zabierze ze sobą zwykły strój sportowy
(koszulka, spodenki, buty do biegania). Udział może wziąć każdy chętny,
zarówno dziewczynki, jak i chłopcy z naszej szkoły, to nic nie kosztuje
i służy wspólnej zabawie i integracji naszych klas. Zajęcia mają formę
ogólnorozwojową, poprawiają aktywność fizyczną dzieci, dlatego
zapraszamy do udziału w sportowej przygodzie.
Potwierdź udział i zarezerwuj miejsce na treningu: 724-649-217
Przedszkolaku trenuj z Akademią Piłkarską Reissa
Dbamy o naszą aktywność! Nasze przedszkole przy współpracy z Akademią
Piłkarską Reissa zaprasza na 3 tygodnie (6 treningów) zapoznawczych,
niezobowiązujących treningów dla dzieci w wieku 3-4 oraz 5-6 lat.
Pierwszy trening odbędzie się w PIĄTEK 12.02.2021r. o godzinie 17.00 w
DUŻEJ SALI przy SP2 w Trzciance ul. Chopina 36.
Wystarczy, że każdy chętny przedszkolak zabierze ze sobą zwykły strój
sportowy (koszulka, spodenki, buty do biegania). Udział może wziąć każdy
chętny, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy z naszego przedszkola, to nic
nie kosztuje i służy wspólnej zabawie i integracji naszych grup
przedszkolnych. Zajęcia mają formę ogólnorozwojową, poprawiają aktywność
fizyczną dzieci, dlatego zapraszamy do udziału w sportowej przygodzie.
Potwierdź udział i zarezerwuj miejsce na treningu: 724-649-217
20 twarzy zdrowia i profilaktyki.
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie realizowanym przez Gminę Trzcianka "20 twarzy zdrowia i profilaktyki" W ramach projektu odbyły się spotkania online z psychologiem Romanem Pomianowskim i sportowcem Sławomirem Szmalem oraz konkursy. W konkursie muzyczno-filmowym Wiktoria Paprocka z zespołem (Agnieszka Janczarek i Jakub Kita) zajęli I miejsce - opiekun P. Marek Gordziej. W konkursie plastycznym praca Marianny Jasielskiej zajęła drugie miejsce. W turnieju szachowym Aniela Burdajewicz w grupie klas I-IV zajęła drugie miejsce, a drużynowo nasza szkoła uplasowała się na miejscu 3 (trener P. Sylwester Flisikowski). Naszym reprezentantom nagrody wręczył Burmistrz Trzcianki p. Krzysztof Jaworski. Jako szkoła otrzymaliśmy również bony za uzyskane wyniki w konkursach na łączną kwotę 2150 zł (zakupiony sprzęt na zdjęciu). Dziękujemy organizatorom, naszym uczniom, którzy wzięli udział w konkursach, oraz P. Agnieszce Rej-Kułakowskiej, która koordynowała całość.
Witamy!
Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Lasu w Rychliku, Rychlik 16
Szkoła nasza szkoła w Rychliku,
Mała to szkoła,
Przyjazna, wesoła,
Każdy powinien ją znać.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie