• Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych

     • Święta , to wyjątkowy czas – bardzo rodzinny. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju. Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Już samo słuchanie tych utworów, może nas przenieść w świąteczną atmosferę. Właśnie taka, świąteczna, atmosfera zapanowała 14 grudnia w naszej szkole; tego dnia bowiem odbył się u nas VI Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków. W konkursie wzięło udział 20 wykonawców z 12 przedszkoli w naszej gminie.. Do oceny powołano komisję w składzie: Łukasz Bagrowski- przewodniczący Anna Lubońska Maria Krystek- Gebel Komisja po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i zapoznaniu się z regulaminem festiwalu oceniała utwory, zgodnie z kryteriami podanymi w regulaminie, biorąc przede wszystkim pod uwagę: dobór repertuaru, wykonanie i ogólny wyraz artystyczny. Werdykt: I miejsce- Maja Janczarek z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 4 w Trzciance II miejsce- Maria Czarnecka z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 w Trzciance III miejsce- Maria Lembicz z Gminnego Przedszkola Publicznego w Siedlisku Jury postanowiło przyznać także wyróżnienia: Paulina Kenig z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 4 w Trzciance Szymon Kordek z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rychliku Maria Poniatowska z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół Katolickich w Trzciance Hanna Śliwińska z Punktu Przedszkolnego EDUCHATKA Agata Kościelnik Gminnego Przedszkola Publicznego nr 2 w Trzciance Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

     • Turniej piłki nożnej dziewcząt

     • W dniu dzisiejszym dziewczęta klas VI-VIII brały udział w Mikołajkowym turnieju piłki nożnej. Poziom zmagań stał na wysokim poziomie widać było ogromne zaangażowanie w gre. Po pierwszym przegranym meczu dziewczyny z naszej szkoły się rozkręciły i z każdym kolejnym meczem grały coraz lepiej co dało im drugie miejsce. Dziewczyny wystąpiły w składzie- Natalia Semenowicz, Weronika Janczarek, Agnieszka Janczarek, Aleksandra Sicińska, Oliwia Kenig, Monika Złocińska, Agata Flisikowska, Justyna Kroszel, Kaja Tołkaczewska. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i liczymy na więcej takich inicjatyw w których możemy brać udział.

     • Wycieczka 6 klasy

     • W środę klasa VI wraz z wychowawca udała się do LOCKED ESCAPE ROOM w Pile. Uczniowie wzięli udział w grze rzeczywistej. Zadaniem było poprzez rozwiązywanie zagadek uwolnienie się z pokoju zadań. Dziewczyny wcieliły się w rolę Agenta 007 musiały rozwiązać szereg logicznych zadań, chłopcy zaś musieli uwolnić doktora Hannibala aby pomógł uciec im z pokoju w którym wybucha pożar. Po wysiłku umysłowym uczniowie udali się na wspólny posiłek.

     • konkurs kolęd - regionalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Marcelina Kaczmarek: 2
      Iga Sicińska, Kinga Czyż, Wiktoria Paprocka, Karolina Janczarek: wyróżnienie

      Konkurencja: konkurs kolęd
      Okręg: regionalny

      Uczennice Naszej Szkoły pod czujnym okiem pana Marka Gordzieja tłumnie reprezentowały Placówkeęna corocznym Konkursie kolęd i pastorałek w trzcianeckim MDKu. Grały i śpiewały w rozmaitych konfiguracjach: Marcelina Kaczmarek z kl.II, Iga Sicińska z kl. IV, Kinga Czyż i Wiktoria Paprocka z kl. V oraz Karolina Janczarek z kl. VI i Zosia Kuta z kl. VIII, wraz z pedagogiem. Udało się wyśpiewać II nagrodę w kategorii klas I-III oraz specjalne, bo jedyne (nie przyznano nagród) wyróżnienie w kategorii zespoły klas IV-VI. Nasza Szkoła, jak zwykle, mocno zaznaczyła swoją obecność, propagując piękną ideę wspólnego muzykowania na żywych instrumentach.

     • warcaby - regionalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Agata Flisikowska: 1
      Kamil Flisikowski: 1
      Oliwia Kenig: 2
      Aniela Burdajewicz: 2
      Jan Łukaszewski: 2
      Zofia Nowak: 2
      Aleksandra Sicińska: 3
      Wiktoria Matuszewska: 3
      Marcelina Kaczmarek: 3

      Konkurencja: warcaby
      Okręg: regionalny

      W świątecznej scenerii odbył się dziś w naszej szkole już po raz 23 Gwiazdkowy Turniej Warcabowy. Zagrało 30 zawodników z Wronek, Wielenia, Brzeźna, Trzcianki i oczywiście z Rychlika. Nagrody wręczył Burmistrz Krzysztof Jaworski.

     • Mikołajki

     • Długo wyczekiwany gość, zjawił się u naszych przedszkolaków, 6 grudnia. Już z samego rana zostawił list i małe upominki. Jednak największą niespodziankę zrobił nam później, ponieważ razem z Panem Burmistrzem przybył w odwiedziny. Wysłuchał naszej piosenki, a potem podarował każdemu swoją czekoladową podobiznę. Dzieci również nie zapomniały o gościu, wykonały dla niego laurki, dzień uważamy za bardzo udany i już nie możemy doczekać się odwiedzin w przyszłym roku.

     • Piernikowe wypieki

     • Dzieci z klasy IV z niecierpliwością czekały na zaplanowany wieczór piernikowy,aby móc sprawdzić swoje umiejętności cukiernicze. I udało się! Pierniczki - pychotka. A prawdziwy kunszt cukierniczy dzieci mogły wyrazić w świąteczny zdobieniu piernikowych pyszności. Przy okazji snute były opowieści o domowych tradycjach świątecznych. Uśmiech i radość dzieci można było zobaczyć w każdym ciasteczku. A wieczorem, tuż przed snem dzieci urządziły piżamowe party.

      Były tańce i zabawy... Zmęczeni wrażeniami, zapachem pierników i nadchodzących świąt ułożyliśmy się na materacach w jednej z klas. A nocka minęła tak szybko, że wszyscy żałowali, że trzeba wracać do domu... Wszyscy stwierdzili, że fajnie być i robić coś razem. Jesteśmy przecież klasową rodziną.

       

     • tenis stołowy - gminny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Jan Łukaszewski: 1
      Kamil Flisikowski: 1

      Konkurencja: tenis stolowy
      Okręg: gminny

      Dnia 07.12 w Szkole Podstawowej w Przyłękach odbył się XVIII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Zawody odbywały się w 4 kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Wśród chłopców swoje kategorie wiekowe wygrali Jan Łukaszewski i Kamil Flisikowski. Reszta zawodników również pokazała się z bardzo dobrej strony. Szkołę reprezentowali: Monika Złocińska, Agata Flisikowska, Tomasz Rajski i Marcin Kenig.

     • W poszukiwaniu autorytetów

     • „Uczniowie wzrastający w atmosferze szacunku do autorytetów są skłonni przestrzegać norm, lepiej się uczą, posiadają zainteresowania, z szacunkiem budują relacje z rówieśnikami. Młodzi ludzie szanują autorytety, kształtują w sobie cechy potrzebne, aby stawać się wzorem dla innych. Podświadomie szukają mistrzów i wzorów do naśladowania, lecz bez pomocy trudno im odróżnić mistrza od idola.

      Dlatego potrzebują wsparcia prawdziwych autorytetów.” Fundacja ARCHEZJA. Patronat Ministerstwa Sprawiedliwości Uczniowie z klas IV, V oraz VI, VII, VIII uczestniczyli w środę, 5 grudnia 2018r. w zajęciach warsztatowych z zakresu działań wychowawczo-profilaktycznych. Rozważania odnosiły się do autorytetów oraz pytań, które dotyczyły zagadnienia. Zajęcia te to jedne z cyklicznych zajęć dotyczących sensu życia, poszukiwania wartości, dokonywania właściwych wyborów oraz umiejętności wkraczania w dorosłe życie bez bagażu niewłaściwych, ryzykownych doświadczeń.

     • warcaby - regionalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Oliwia Kenig: 1
      Kamil Flisikowski: 2
      Agata Flisikowska: 3
      Aniela Burdajewicz: 3

      Konkurencja: warcaby
      Okręg: regionalny

      1 grudnia we Wieleniu odbył się VI Mikołajkowy Turniej Warcabowy. Zagrało w nim pięcioro uczniów naszej szkoły. W grupie do lat 15 zwyciężyła Oliwia Kenig. W grupie do lat 12 Kamil Flisikowski zajął II miejsce, a Agata Flisikowska - III. Natomiast w grupie do lat 9 zadebiutowały po raz pierwszy w turnieju warcabowym: Aniela Burdajewicz i Marianna Jasielska. Obie zagrały bardzo dobrze, a Anielka stanęła na podium zajmując III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Adndrzejki 1-3

     • Człowiek często myśli o tym, co go w życiu spotka. Planuje, marzy, fantazjuje.

      Dobrą okazją ku temu by poznać przyszłość są ANDRZEJKI.

      W piątkowe popołudnie, 30 listopada uczniowie klas I –III przenieśli się w świat wróżb i fantazji.

      "Andrzeju, Andrzeju,Prosimy dziś Ciebie,ANDRZEJKI 1-3Pozwól nam zobaczyć,Co pisane nam w niebie."

      Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, jakie imię nosi ukochana(y), kto będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie oraz jakie niespodzianki szykuje mu los. A wszystko to za sprawą wróżb: lania wosku, ustawiania butów, rzucania kośćmi do gry, magicznego koła, czarodziejskiej lampy, …

      Sympatycy pląsów mogli pobawić się przy ulubionych przebojach. W przerwach czekały przekąski i napoje, skutecznie regenerujące siły do dalszej zabawy.

      Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż…zawsze  może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

     • Święto Pluszowego Misia

     • Pluszowy miś to jeden z nieodłącznych elementów dzieciństwa - bo przecież każdy z nas miał kiedyś takiego "pluszaka". Pluszowy miś ma już ponad sto lat (pierwsza tego typu maskotka powstała w 1902 r.), więc nie dziwi nas, że zabawka ta doczekała się swojego święta. I tak Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. W związku z tym, że była to niedziela my uczciliśmy ten dzień dzisiaj- 26 listopada. Tradycją już jest, że w przedszkolu ten dzień świętują dzieci razem ze swoimi ulubionymi misiami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w smutnego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Jadą, jadą misie". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

     • Nocleg w szkole

     • Długo uczniowie klasy VIII będą wspominać swoją pełną wrażeń andrzejkową nockę w szkole. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór, niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humoru. Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były tańce, wróżby, pizza i oczywiście najważniejszy chowany. Po tych niesamowitych zabawach uczniowie przygotowali sobie miejsce do spania, lecz zanim wszyscy udali się na zasłużony (aczkolwiek baaardzo późny :)) odpoczynek na materacach, sala gimnastyczna stała się salą kinową. Ranek nadszedł zdecydowanie za szybko, ale nasi uczniowie planują kolejne jakże cudowne nocowanie w szkole.

     • Wycieczka 1_3

     • 22 listopada uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wycieczkę do Trzcianki.

      Pierwszym punktem był Urząd Pocztowy. Dzieci miały tam okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz  poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Zwiedziły pomieszczenie, w którym znajdują się okienka pocztowe oraz sortownię listów i paczek. Poznały drogę listu jaką musi pokonać, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Zobaczyły strój, torbę i inne akcesoria niezbędne w trudnej pracy listonosza.Jedną z największych atrakcji było stemplowanie prawdziwą pieczątką pocztową. Na koniec wszystkie dzieci kupiły znaczki, nakleiły je na wcześniej zaadresowane koperty i wysłały listy.

      Drugim punktem wycieczki było przedstawienie teatralne pt. "Brzechwolandia" w Hali Widowiskowo – Sportowej. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, był okazją do poznania mniej popularnych i przypomnienia sobie znanych wierszy Jana Brzechwy, takich jak: "Leń", "Skarżypyta", "Samochwała", "Atrament", "Globus", "Znaki przestankowe". Dzięki  wizycie w niezwykłej krainie zwanej "Brzechwolandią", dzieci mogły przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki. Postacie z wierszy przypomniały  także o właściwym  zachowaniu w domu, w szkole i na podwórku.

      Udział w spektaklu był wielkim przeżyciem, a wycieczka okazała się niezwykle pouczająca i interesująca.

      Składamy serdeczne podziękowania:

      Panu naczelnikowi Urzędu Pocztowego w Trzciance za otwartość, życzliwość i kultywowanie pięknej tradycji komunikowania się słowem pisanym na papierze

      oraz Urzędowi Miejskiemu Trzcianki za użyczenie autokaru.

     • Jesień wokół nas

     • Dnia 23 listopada 2018r. w Gminnym Przedszkolu w Siedlisku odbył się IV Gminny Przegląd Piosenki pt. „Jesień wokół nas -Tym razem na ludowo. Laura Helwich i Szymon Kordek, reprezentowali nasze przedszkole, a śpiewając ludowe piosenki, wraz z innymi przedszkolakami pomogli uczcić 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.

     • rolki - lokalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Oliwia Kenig: 3

      Konkurencja: rolki
      Okręg: lokalny

      Dnia 21.11.2018r nasi uczniowie uczestniczyli w przeglądzie powiatowych talentów. W konkursie zorganizowanym przez Trzcianecki MDK wzięły udział trzy utalentowane uczennice z naszej szkoły. Oliwia Kenig swoim pokazem jazdy na rolkach urzekła jurorów i zajęła 3 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również naszym niezawodnym uczestnikom z klasy 7 i 8. Spisali się na medal.

     • Lekcja boksu

     • W czwartek 15.11 w naszej szkole odbył się trening boksu przeprowadzony przez pana Jarosława Drewnowskiego. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas VI, VII, VIII. Zajęcia miały na celu pokazanie uczniom jak można poprzez trening rozładowywać negatywne emocje a także zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego.

     • Od nasionka do tkaniny

     • Na nietypową lekcję techniki udali się dziś uczniowie klas V i VI do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Wzięli oni udział w warsztatach tkackich „Od nasionka do tkaniny”. Obejrzeli wystawę czasową, dowiedzieli się jak powstaje tkanina, na czym polega praca na krośnie i wzięli udział w zajęciach „Kręć się kręć, wrzeciono…”. Każdy własnoręcznie wykonał pracę, która zostanie oceniona  na najbliższej lekcji techniki. Zajęcia praktyczne bardzo podobały się uczniom, z zaangażowaniem wzięli w nich udział. Po zakończonych zajęciach posililiśmy się pyszną pizzą. Popołudnie spędzamy z igłą w dłoni.

     • Gminne obchody Święta Niepodległości.

     • W miniony weekend uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w gminne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Sposobów na świętowanie było kilka.

      Zaczęliśmy już w piątek od dekorowania babeczek w barwy narodowe (o czym już tutaj pisano), które w niedzielę można było skosztować w hali podczas obchodów.

      W sobotę delegacja z pocztem sztandarowym brała udział w uroczystym odsłonięciu i poświeceniu Pomnika Niepodległości.

      W niedzielę działo się najwięcej. Dwaj chłopcy z klasy VIII byli wśród grupy ponad 130 osób, które w odświętnych strojach tańczyły poloneza na placu w Trzciance. Reprezentacja dziewczynek wraz z przedstawicielkami innych szkół tworzyła chór, który przepięknie śpiewał pieśni patriotyczne w hali widowiskowo – sportowej. Oczywiście podczas wszystkich tych uroczystości również był obecny szkolny poczet sztandarowy.

      Wzruszeniom nie było końca! W końcu okazja nie byle jaka!

     • 100 babeczek

     • "Sto na sto " . To niezapomniane przeżycia. Uczniowie z III ,IV i V oraz VIII z wielką ochotą podjęli się przygotować sto babeczek na setną rocznicę odzyskania Niepodległości Polski. Biel i czerwień to kolory przewodnie, więc babeczki były narodowe. A fantazji i pomysłów na lukrowane pyszności uczniom nie brakowało.

      Na finał rocznicowego święta, nasze cukiernicze wypieki, pojadą do Trzcianki,aby godnie reprezentować umiejętności naszych zdolnych uczniów. Jesteśmy dumni ,bo jest z czego. Serdeczne podziękowania dla rodziców,którzy pomogli swoim dzieciom w wypieku babeczek.

    • Witamy!

    • Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Lasu w Rychliku, Rychlik 16

    • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.