• Grand Prix Wielkopolski
     • Grand Prix Wielkopolski

     • Zapraszamy w najbliższą niedzielę na I turniej II Grand Prix Wielkopolski. Serdecznie zapraszamy wszystkich potrafiących grać w warcaby. Rozgrywki będą przeprowadzone w 4 kategoriach wiekowych dzieci do lat 8, do lat 11, do lat 15 i Turniej OPEN. Szczegółowy regulamin znajduje się w zakładce Uczniowie i rodzice / Informacje / Ogłoszenia

      Serdecznie zapraszamy

    • Bal w zerówce
     • Bal w zerówce

     • Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. Na balu pojawiło się kilka księżniczek , policjantów, komandosów, a także pirat, pies i Pani Doktor. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały zmęczone lecz we wspaniałych humorach.

    • Piekarz czy trener personalny?
     • Piekarz czy trener personalny?

     • 10.01.2019r. uczniowie klas 7 i 8 wybrali się do Trzcianki, aby zagłębić się w zawody piekarza i trenera personalnego. W tym celu odwiedzili piekarnie Rogalik oraz Siłownię w Starym Młynie. Właściciele przybliżyli naszym uczniom ww zawody. Mogli oni poznać je "od kuchni", jak również skorzystać z dobrodziejstw w owych miejscach. Pyszne pączki aktywnie spaliliśmy zajęciami na siłowni. Przed naszymi uczniami już bardzo  niedługo ważna decyzja wyboru dalszej drogi edukacji. Taki wyjazd na pewno rozjaśni nieco wątpliwości, tudzież pomoże w dokonaniu wyboru.

    • Wartościowe spotkanie - Jan Pawlikaniec w murach naszej szkoły!
     • Wartościowe spotkanie - Jan Pawlikaniec w murach naszej szkoły!

     • W naszej szkole nawet w ferie wiele się dzieje. W miniony wtorek zostało zorganizowane spotkanie z absolwentem naszej placówki. Jan Pawlikaniec ukończył rychlicką szkołę w 1955r. Od tego momentu w jego życiu wiele się dzieje, był mi.in nauczycielem matematyki, wizytatorem oraz autorem wierszy, felietonów, artykułów i recenzji. Jego pasją jest gra w brydża. Wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze, pełnej wzruszeń. Gość opowiadał przeróżne historie ze swojego życia i cytował własne teksty. Trzy uczennice naszej szkoły, w ramach prezentu dla zacnego gościa wyrecytowały jego wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Dziękujemy za wizytę i za przemyślenia, którymi nas Pan obdarował. /M.Gintrowska/

    • Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III
     • Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III

     • W piątek 11.01.19r. uczniowie z klas I-III zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta! Klasy II i III przedstawiły wiersz Juliana Tuwima "Rzepka", po czym klasa I zaśpiewała "Czacze dla Babci i Dziadka".Wszystkie wiersze, śpiewy oraz tańce bardzo podobaly się naszym gościom. Na zakończenie wnuczęta zaprosiły babcie i dziadków do wspolnej zabawy./K.F./

    • Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu.
     • Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu.

     • Dnia 11.01.2019 roku, nasze przedszkolaki świętowały zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Były występy artystyczne, zabawy i tańce z dziadkami. Na sam koniec nie zabrakło prezentów i słodkiego poczęstunku dla naszych wyjątkowych gości. Mamy nadzieje, że wszyscy miło spędzili czas w towarzystwie naszych małych artystów. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

    • BITWA NEURONÓW
     • BITWA NEURONÓW

     • We wtorek pięcioosobowa grupa złożona z uczniów klasy 7 i 8 wraz z opiekunami p. Gosią i p.Karoliną udali się na konkurs Bitwa Neuronów do Piły. Celem konkursu było pobudzenie młodego pokolenia do logicznego i kreatywnego myślenia. Uczniowie zmierzyli sie z niecodziennymi zadaniami: budowanie wieży z cieczy, matematyczny zegar, upodobnienie jednego z uczniów do postaci historycznej. Nasze dzieciaki bawiły się świetnie! Zajęliśmy III miejsce! Za rok też jedziemy. K.Czerniecka

    • Christmas cards - angielskie kartki świąteczne
     • Christmas cards - angielskie kartki świąteczne

     • W grudniu w naszej szkole odbyła się wymiana kartek bożonarodzeniowych i noworocznych. Zarówno nasi najmłodsi - przedszkolaki, jak i uczniowie klas 1-7 wzięli udział w tej akcji. Wszystkie kartki pisane były w języku angielskim. Serdecznie dziekujemy zaprzyjaźnionej szkole w Czarnkowie za chęć wymiany. Każdy napisał i otrzymał imienną kartkę. Dzięki temu już od najmłodszych lat mogliśmy wcielać w życie zdobywane przez nas umiejętności.  Good job my students!!! MZ.

     • warcaby - regionalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Agata Flisikowska: 1
      Kamil Flisikowski: 1
      Aniela Burdajewicz: 3
      Aleksandra Sicińska: 5
      Bartosz Strzelecki: 5
      Jan Łukaszewski: 8
      Julia Pańkow: 10
      Marcelina Kaczmarek: 11

      Konkurencja: warcaby
      Okręg: regionalny

      Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w warcabach klasycznych. Kamil z Agatą będą reprezentować nasz powiat na Mistrzostwach Wielkopolski. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

     • 19.12.2018 Jasełka szkolne

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 19.12.2018 Jasełka szkolne.

      Cały rok czekamy na końcówkę grudnia, bo to właśnie wtedy nadchodzi magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Doskonałym wprowadzeniem w tą atmosferę są jasełka, które każdego roku są organizowane w naszej szkole na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. W minioną środę rodziny naszych uczniów i mieszkańcy Rychlika mieli okazję je obejrzeć. Uczniowie klas I-IV przygotowali tradycyjne przedstawienie o narodzinach Jezusa, natomiast starsze dzieci zaprezentowały montaż słowno – muzyczny o najważniejszych tradycjach Bożego Narodzenia. Wszystkie występy były bardzo wzruszające i wprowadziły widzów w magię świąt.

     • Wycieczka do Poznania

     • 14 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania. Na początek tej wspaniałej przygody odwiedziliśmy kino. Mieliśmy do wyboru dwa filmy, każdy z nich był eksyctujący i trzymał w napięciu. Po cudownych seansach w kinie udaliśmy się do miejsca, w którym było dużoooo samochodów i nowoczesnych technologii, a mianowicie do salonu Skody, gdzie pracownicy salonu przedstawili nam jazdę samochodem w inny sposób. Mieliśmy zapewnione wiele atrakcji, w tym symulacje dachowania i zderzeń. To chyba najfajniejsza część wycieczki. Następnie pojechaliśmy na szał skokowy czyli Jump Arenę, gdzie wszyscy wyszaleli się skacząc po trampolinach, wspinając się na ściankę wspinaczkową czy rzucając się na poduchę kaskaderską. Oczywiście wszyscy po emocjonującym i męczącym skakaniu byli głodni, a więc McDonald's czekał z odsieczą. Po zaspokojeniu głodu wyruszyliśmy w drogę powrotną. To był naprawdę dzień pełen wrażeń. Mamy nadzieję, że kolejna wycieczka będzie równie wspaniała jak ta.

     • Dzień Wolontariusza

     • "Ludzie z sercem na dłoni" Pod takim hasłem 12 grudnia odbyło się rozdanie nagród i wyróżnień wolontariuszom z Poznania i jego okolic. Caly ogrom ludzi bezinteresownie pomaga innym, potrzebującym. Pomagają wszyscy i mali i duzi. Po 2 godzinach nadeszła przerwa (skłamałabym mówiąc że nie była wyczekiwana) a zaraz po niej koncert który zagrał nie kto inny jak sam Kamil Bednarek. Na niego oczywiście czekali wszyscy. Już po pierwszych nutach zgromadziliśmy się przy scenie by się razem, świetnie bawić. Po koncercie nadszedl czas na powrót do domu. To był fantastyczny dzień. Serdeczne podziekowania dla Burmistrza, który był inicjatorem tej akcji.

     • Jasełka przedszkolne

     • Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły scenki z życia dwóch rodzin; pokazały jak w pogoni życia zanika radość z przeżywania świąt. Przedstawienie oprawione było muzyką, śpiewem i tańcem. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. O naszych przedszkolakach nie zapomniał również Gwiazdor, który przybył i każdemu dziecku podarował upominek.

    • Witamy!

    • Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Lasu w Rychliku, Rychlik 16

    • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.