• Wartościowe spotkanie - Jan Pawlikaniec w murach naszej szkoły!
     • Wartościowe spotkanie - Jan Pawlikaniec w murach naszej szkoły!

     • W naszej szkole nawet w ferie wiele się dzieje. W miniony wtorek zostało zorganizowane spotkanie z absolwentem naszej placówki. Jan Pawlikaniec ukończył rychlicką szkołę w 1955r. Od tego momentu w jego życiu wiele się dzieje, był mi.in nauczycielem matematyki, wizytatorem oraz autorem wierszy, felietonów, artykułów i recenzji. Jego pasją jest gra w brydża. Wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze, pełnej wzruszeń. Gość opowiadał przeróżne historie ze swojego życia i cytował własne teksty. Trzy uczennice naszej szkoły, w ramach prezentu dla zacnego gościa wyrecytowały jego wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Dziękujemy za wizytę i za przemyślenia, którymi nas Pan obdarował. /M.Gintrowska/

    • Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III
     • Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III

     • W piątek 11.01.19r. uczniowie z klas I-III zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta! Klasy II i III przedstawiły wiersz Juliana Tuwima "Rzepka", po czym klasa I zaśpiewała "Czacze dla Babci i Dziadka".Wszystkie wiersze, śpiewy oraz tańce bardzo podobaly się naszym gościom. Na zakończenie wnuczęta zaprosiły babcie i dziadków do wspolnej zabawy./K.F./

    • Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu.
     • Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu.

     • Dnia 11.01.2019 roku, nasze przedszkolaki świętowały zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Były występy artystyczne, zabawy i tańce z dziadkami. Na sam koniec nie zabrakło prezentów i słodkiego poczęstunku dla naszych wyjątkowych gości. Mamy nadzieje, że wszyscy miło spędzili czas w towarzystwie naszych małych artystów. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

    • BITWA NEURONÓW
     • BITWA NEURONÓW

     • We wtorek pięcioosobowa grupa złożona z uczniów klasy 7 i 8 wraz z opiekunami p. Gosią i p.Karoliną udali się na konkurs Bitwa Neuronów do Piły. Celem konkursu było pobudzenie młodego pokolenia do logicznego i kreatywnego myślenia. Uczniowie zmierzyli sie z niecodziennymi zadaniami: budowanie wieży z cieczy, matematyczny zegar, upodobnienie jednego z uczniów do postaci historycznej. Nasze dzieciaki bawiły się świetnie! Zajęliśmy III miejsce! Za rok też jedziemy. K.Czerniecka

    • Christmas cards - angielskie kartki świąteczne
     • Christmas cards - angielskie kartki świąteczne

     • W grudniu w naszej szkole odbyła się wymiana kartek bożonarodzeniowych i noworocznych. Zarówno nasi najmłodsi - przedszkolaki, jak i uczniowie klas 1-7 wzięli udział w tej akcji. Wszystkie kartki pisane były w języku angielskim. Serdecznie dziekujemy zaprzyjaźnionej szkole w Czarnkowie za chęć wymiany. Każdy napisał i otrzymał imienną kartkę. Dzięki temu już od najmłodszych lat mogliśmy wcielać w życie zdobywane przez nas umiejętności.  Good job my students!!! MZ.

     • warcaby - regionalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Agata Flisikowska: 1
      Kamil Flisikowski: 1
      Aniela Burdajewicz: 3
      Aleksandra Sicińska: 5
      Bartosz Strzelecki: 5
      Jan Łukaszewski: 8
      Julia Pańkow: 10
      Marcelina Kaczmarek: 11

      Konkurencja: warcaby
      Okręg: regionalny

      Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w warcabach klasycznych. Kamil z Agatą będą reprezentować nasz powiat na Mistrzostwach Wielkopolski. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

     • 19.12.2018 Jasełka szkolne

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 19.12.2018 Jasełka szkolne.

      Cały rok czekamy na końcówkę grudnia, bo to właśnie wtedy nadchodzi magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Doskonałym wprowadzeniem w tą atmosferę są jasełka, które każdego roku są organizowane w naszej szkole na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. W minioną środę rodziny naszych uczniów i mieszkańcy Rychlika mieli okazję je obejrzeć. Uczniowie klas I-IV przygotowali tradycyjne przedstawienie o narodzinach Jezusa, natomiast starsze dzieci zaprezentowały montaż słowno – muzyczny o najważniejszych tradycjach Bożego Narodzenia. Wszystkie występy były bardzo wzruszające i wprowadziły widzów w magię świąt.

     • Wycieczka do Poznania

     • 14 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania. Na początek tej wspaniałej przygody odwiedziliśmy kino. Mieliśmy do wyboru dwa filmy, każdy z nich był eksyctujący i trzymał w napięciu. Po cudownych seansach w kinie udaliśmy się do miejsca, w którym było dużoooo samochodów i nowoczesnych technologii, a mianowicie do salonu Skody, gdzie pracownicy salonu przedstawili nam jazdę samochodem w inny sposób. Mieliśmy zapewnione wiele atrakcji, w tym symulacje dachowania i zderzeń. To chyba najfajniejsza część wycieczki. Następnie pojechaliśmy na szał skokowy czyli Jump Arenę, gdzie wszyscy wyszaleli się skacząc po trampolinach, wspinając się na ściankę wspinaczkową czy rzucając się na poduchę kaskaderską. Oczywiście wszyscy po emocjonującym i męczącym skakaniu byli głodni, a więc McDonald's czekał z odsieczą. Po zaspokojeniu głodu wyruszyliśmy w drogę powrotną. To był naprawdę dzień pełen wrażeń. Mamy nadzieję, że kolejna wycieczka będzie równie wspaniała jak ta.

     • Dzień Wolontariusza

     • "Ludzie z sercem na dłoni" Pod takim hasłem 12 grudnia odbyło się rozdanie nagród i wyróżnień wolontariuszom z Poznania i jego okolic. Caly ogrom ludzi bezinteresownie pomaga innym, potrzebującym. Pomagają wszyscy i mali i duzi. Po 2 godzinach nadeszła przerwa (skłamałabym mówiąc że nie była wyczekiwana) a zaraz po niej koncert który zagrał nie kto inny jak sam Kamil Bednarek. Na niego oczywiście czekali wszyscy. Już po pierwszych nutach zgromadziliśmy się przy scenie by się razem, świetnie bawić. Po koncercie nadszedl czas na powrót do domu. To był fantastyczny dzień. Serdeczne podziekowania dla Burmistrza, który był inicjatorem tej akcji.

     • Jasełka przedszkolne

     • Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły scenki z życia dwóch rodzin; pokazały jak w pogoni życia zanika radość z przeżywania świąt. Przedstawienie oprawione było muzyką, śpiewem i tańcem. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. O naszych przedszkolakach nie zapomniał również Gwiazdor, który przybył i każdemu dziecku podarował upominek.

     • Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych

     • Święta , to wyjątkowy czas – bardzo rodzinny. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju. Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Już samo słuchanie tych utworów, może nas przenieść w świąteczną atmosferę. Właśnie taka, świąteczna, atmosfera zapanowała 14 grudnia w naszej szkole; tego dnia bowiem odbył się u nas VI Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków. W konkursie wzięło udział 20 wykonawców z 12 przedszkoli w naszej gminie.. Do oceny powołano komisję w składzie: Łukasz Bagrowski- przewodniczący Anna Lubońska Maria Krystek- Gebel Komisja po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i zapoznaniu się z regulaminem festiwalu oceniała utwory, zgodnie z kryteriami podanymi w regulaminie, biorąc przede wszystkim pod uwagę: dobór repertuaru, wykonanie i ogólny wyraz artystyczny. Werdykt: I miejsce- Maja Janczarek z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 4 w Trzciance II miejsce- Maria Czarnecka z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 w Trzciance III miejsce- Maria Lembicz z Gminnego Przedszkola Publicznego w Siedlisku Jury postanowiło przyznać także wyróżnienia: Paulina Kenig z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 4 w Trzciance Szymon Kordek z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rychliku Maria Poniatowska z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół Katolickich w Trzciance Hanna Śliwińska z Punktu Przedszkolnego EDUCHATKA Agata Kościelnik Gminnego Przedszkola Publicznego nr 2 w Trzciance Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

     • Turniej piłki nożnej dziewcząt

     • W dniu dzisiejszym dziewczęta klas VI-VIII brały udział w Mikołajkowym turnieju piłki nożnej. Poziom zmagań stał na wysokim poziomie widać było ogromne zaangażowanie w gre. Po pierwszym przegranym meczu dziewczyny z naszej szkoły się rozkręciły i z każdym kolejnym meczem grały coraz lepiej co dało im drugie miejsce. Dziewczyny wystąpiły w składzie- Natalia Semenowicz, Weronika Janczarek, Agnieszka Janczarek, Aleksandra Sicińska, Oliwia Kenig, Monika Złocińska, Agata Flisikowska, Justyna Kroszel, Kaja Tołkaczewska. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i liczymy na więcej takich inicjatyw w których możemy brać udział.

     • Wycieczka 6 klasy

     • W środę klasa VI wraz z wychowawca udała się do LOCKED ESCAPE ROOM w Pile. Uczniowie wzięli udział w grze rzeczywistej. Zadaniem było poprzez rozwiązywanie zagadek uwolnienie się z pokoju zadań. Dziewczyny wcieliły się w rolę Agenta 007 musiały rozwiązać szereg logicznych zadań, chłopcy zaś musieli uwolnić doktora Hannibala aby pomógł uciec im z pokoju w którym wybucha pożar. Po wysiłku umysłowym uczniowie udali się na wspólny posiłek.

     • konkurs kolęd - regionalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Marcelina Kaczmarek: 2
      Iga Sicińska, Kinga Czyż, Wiktoria Paprocka, Karolina Janczarek: wyróżnienie

      Konkurencja: konkurs kolęd
      Okręg: regionalny

      Uczennice Naszej Szkoły pod czujnym okiem pana Marka Gordzieja tłumnie reprezentowały Placówkeęna corocznym Konkursie kolęd i pastorałek w trzcianeckim MDKu. Grały i śpiewały w rozmaitych konfiguracjach: Marcelina Kaczmarek z kl.II, Iga Sicińska z kl. IV, Kinga Czyż i Wiktoria Paprocka z kl. V oraz Karolina Janczarek z kl. VI i Zosia Kuta z kl. VIII, wraz z pedagogiem. Udało się wyśpiewać II nagrodę w kategorii klas I-III oraz specjalne, bo jedyne (nie przyznano nagród) wyróżnienie w kategorii zespoły klas IV-VI. Nasza Szkoła, jak zwykle, mocno zaznaczyła swoją obecność, propagując piękną ideę wspólnego muzykowania na żywych instrumentach.

     • warcaby - regionalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Agata Flisikowska: 1
      Kamil Flisikowski: 1
      Oliwia Kenig: 2
      Aniela Burdajewicz: 2
      Jan Łukaszewski: 2
      Zofia Nowak: 2
      Aleksandra Sicińska: 3
      Wiktoria Matuszewska: 3
      Marcelina Kaczmarek: 3

      Konkurencja: warcaby
      Okręg: regionalny

      W świątecznej scenerii odbył się dziś w naszej szkole już po raz 23 Gwiazdkowy Turniej Warcabowy. Zagrało 30 zawodników z Wronek, Wielenia, Brzeźna, Trzcianki i oczywiście z Rychlika. Nagrody wręczył Burmistrz Krzysztof Jaworski.