Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły scenki z życia dwóch rodzin; pokazały jak w pogoni życia zanika radość z przeżywania świąt. Przedstawienie oprawione było muzyką, śpiewem i tańcem. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. O naszych przedszkolakach nie zapomniał również Gwiazdor, który przybył i każdemu dziecku podarował upominek.
Jasełka przedszkolne
Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych
Święta , to wyjątkowy czas – bardzo rodzinny. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju. Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Już samo słuchanie tych utworów, może nas przenieść w świąteczną atmosferę. Właśnie taka, świąteczna, atmosfera zapanowała 14 grudnia w naszej szkole; tego dnia bowiem odbył się u nas VI Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków. W konkursie wzięło udział 20 wykonawców z 12 przedszkoli w naszej gminie.. Do oceny powołano komisję w składzie: Łukasz Bagrowski- przewodniczący Anna Lubońska Maria Krystek- Gebel Komisja po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i zapoznaniu się z regulaminem festiwalu oceniała utwory, zgodnie z kryteriami podanymi w regulaminie, biorąc przede wszystkim pod uwagę: dobór repertuaru, wykonanie i ogólny wyraz artystyczny. Werdykt: I miejsce- Maja Janczarek z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 4 w Trzciance II miejsce- Maria Czarnecka z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 w Trzciance III miejsce- Maria Lembicz z Gminnego Przedszkola Publicznego w Siedlisku Jury postanowiło przyznać także wyróżnienia: Paulina Kenig z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 4 w Trzciance Szymon Kordek z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rychliku Maria Poniatowska z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół Katolickich w Trzciance Hanna Śliwińska z Punktu Przedszkolnego EDUCHATKA Agata Kościelnik Gminnego Przedszkola Publicznego nr 2 w Trzciance Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Turniej piłki nożnej dziewcząt
W dniu dzisiejszym dziewczęta klas VI-VIII brały udział w Mikołajkowym turnieju piłki nożnej. Poziom zmagań stał na wysokim poziomie widać było ogromne zaangażowanie w gre. Po pierwszym przegranym meczu dziewczyny z naszej szkoły się rozkręciły i z każdym kolejnym meczem grały coraz lepiej co dało im drugie miejsce. Dziewczyny wystąpiły w składzie- Natalia Semenowicz, Weronika Janczarek, Agnieszka Janczarek, Aleksandra Sicińska, Oliwia Kenig, Monika Złocińska, Agata Flisikowska, Justyna Kroszel, Kaja Tołkaczewska. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i liczymy na więcej takich inicjatyw w których możemy brać udział.
Wycieczka 6 klasy
W środę klasa VI wraz z wychowawca udała się do LOCKED ESCAPE ROOM w Pile. Uczniowie wzięli udział w grze rzeczywistej. Zadaniem było poprzez rozwiązywanie zagadek uwolnienie się z pokoju zadań. Dziewczyny wcieliły się w rolę Agenta 007 musiały rozwiązać szereg logicznych zadań, chłopcy zaś musieli uwolnić doktora Hannibala aby pomógł uciec im z pokoju w którym wybucha pożar. Po wysiłku umysłowym uczniowie udali się na wspólny posiłek.
konkurs kolęd - regionalny
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Marcelina Kaczmarek: 2
Iga Sicińska, Kinga Czyż, Wiktoria Paprocka, Karolina Janczarek: wyróżnienie
Konkurencja: konkurs kolęd
Okręg: regionalny
Uczennice Naszej Szkoły pod czujnym okiem pana Marka Gordzieja tłumnie reprezentowały Placówkeęna corocznym Konkursie kolęd i pastorałek w trzcianeckim MDKu. Grały i śpiewały w rozmaitych konfiguracjach: Marcelina Kaczmarek z kl.II, Iga Sicińska z kl. IV, Kinga Czyż i Wiktoria Paprocka z kl. V oraz Karolina Janczarek z kl. VI i Zosia Kuta z kl. VIII, wraz z pedagogiem. Udało się wyśpiewać II nagrodę w kategorii klas I-III oraz specjalne, bo jedyne (nie przyznano nagród) wyróżnienie w kategorii zespoły klas IV-VI. Nasza Szkoła, jak zwykle, mocno zaznaczyła swoją obecność, propagując piękną ideę wspólnego muzykowania na żywych instrumentach.
warcaby - regionalny
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Agata Flisikowska: 1
Kamil Flisikowski: 1
Oliwia Kenig: 2
Aniela Burdajewicz: 2
Jan Łukaszewski: 2
Zofia Nowak: 2
Aleksandra Sicińska: 3
Wiktoria Matuszewska: 3
Marcelina Kaczmarek: 3
Konkurencja: warcaby
Okręg: regionalny
W świątecznej scenerii odbył się dziś w naszej szkole już po raz 23 Gwiazdkowy Turniej Warcabowy. Zagrało 30 zawodników z Wronek, Wielenia, Brzeźna, Trzcianki i oczywiście z Rychlika. Nagrody wręczył Burmistrz Krzysztof Jaworski.
Mikołajki
Długo wyczekiwany gość, zjawił się u naszych przedszkolaków, 6 grudnia. Już z samego rana zostawił list i małe upominki. Jednak największą niespodziankę zrobił nam później, ponieważ razem z Panem Burmistrzem przybył w odwiedziny. Wysłuchał naszej piosenki, a potem podarował każdemu swoją czekoladową podobiznę. Dzieci również nie zapomniały o gościu, wykonały dla niego laurki, dzień uważamy za bardzo udany i już nie możemy doczekać się odwiedzin w przyszłym roku.
Piernikowe wypieki
Dzieci z klasy IV z niecierpliwością czekały na zaplanowany wieczór piernikowy,aby móc sprawdzić swoje umiejętności cukiernicze. I udało się! Pierniczki - pychotka. A prawdziwy kunszt cukierniczy dzieci mogły wyrazić w świąteczny zdobieniu piernikowych pyszności. Przy okazji snute były opowieści o domowych tradycjach świątecznych. Uśmiech i radość dzieci można było zobaczyć w każdym ciasteczku. A wieczorem, tuż przed snem dzieci urządziły piżamowe party.
Były tańce i zabawy... Zmęczeni wrażeniami, zapachem pierników i nadchodzących świąt ułożyliśmy się na materacach w jednej z klas. A nocka minęła tak szybko, że wszyscy żałowali, że trzeba wracać do domu... Wszyscy stwierdzili, że fajnie być i robić coś razem. Jesteśmy przecież klasową rodziną.
tenis stołowy - gminny
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Jan Łukaszewski: 1
Kamil Flisikowski: 1
Konkurencja: tenis stolowy
Okręg: gminny
Dnia 07.12 w Szkole Podstawowej w Przyłękach odbył się XVIII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Zawody odbywały się w 4 kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Wśród chłopców swoje kategorie wiekowe wygrali Jan Łukaszewski i Kamil Flisikowski. Reszta zawodników również pokazała się z bardzo dobrej strony. Szkołę reprezentowali: Monika Złocińska, Agata Flisikowska, Tomasz Rajski i Marcin Kenig.
W poszukiwaniu autorytetów
„Uczniowie wzrastający w atmosferze szacunku do autorytetów są skłonni przestrzegać norm, lepiej się uczą, posiadają zainteresowania, z szacunkiem budują relacje z rówieśnikami. Młodzi ludzie szanują autorytety, kształtują w sobie cechy potrzebne, aby stawać się wzorem dla innych. Podświadomie szukają mistrzów i wzorów do naśladowania, lecz bez pomocy trudno im odróżnić mistrza od idola.
Dlatego potrzebują wsparcia prawdziwych autorytetów.” Fundacja ARCHEZJA. Patronat Ministerstwa Sprawiedliwości Uczniowie z klas IV, V oraz VI, VII, VIII uczestniczyli w środę, 5 grudnia 2018r. w zajęciach warsztatowych z zakresu działań wychowawczo-profilaktycznych. Rozważania odnosiły się do autorytetów oraz pytań, które dotyczyły zagadnienia. Zajęcia te to jedne z cyklicznych zajęć dotyczących sensu życia, poszukiwania wartości, dokonywania właściwych wyborów oraz umiejętności wkraczania w dorosłe życie bez bagażu niewłaściwych, ryzykownych doświadczeń.
warcaby - regionalny
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Oliwia Kenig: 1
Kamil Flisikowski: 2
Agata Flisikowska: 3
Aniela Burdajewicz: 3
Konkurencja: warcaby
Okręg: regionalny
1 grudnia we Wieleniu odbył się VI Mikołajkowy Turniej Warcabowy. Zagrało w nim pięcioro uczniów naszej szkoły. W grupie do lat 15 zwyciężyła Oliwia Kenig. W grupie do lat 12 Kamil Flisikowski zajął II miejsce, a Agata Flisikowska - III. Natomiast w grupie do lat 9 zadebiutowały po raz pierwszy w turnieju warcabowym: Aniela Burdajewicz i Marianna Jasielska. Obie zagrały bardzo dobrze, a Anielka stanęła na podium zajmując III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Adndrzejki 1-3
Człowiek często myśli o tym, co go w życiu spotka. Planuje, marzy, fantazjuje.
Dobrą okazją ku temu by poznać przyszłość są ANDRZEJKI.
W piątkowe popołudnie, 30 listopada uczniowie klas I –III przenieśli się w świat wróżb i fantazji.
"Andrzeju, Andrzeju,Prosimy dziś Ciebie,ANDRZEJKI 1-3Pozwól nam zobaczyć,Co pisane nam w niebie."
Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, jakie imię nosi ukochana(y), kto będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie oraz jakie niespodzianki szykuje mu los. A wszystko to za sprawą wróżb: lania wosku, ustawiania butów, rzucania kośćmi do gry, magicznego koła, czarodziejskiej lampy, …
Sympatycy pląsów mogli pobawić się przy ulubionych przebojach. W przerwach czekały przekąski i napoje, skutecznie regenerujące siły do dalszej zabawy.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż…zawsze może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
Święto Pluszowego Misia
Pluszowy miś to jeden z nieodłącznych elementów dzieciństwa - bo przecież każdy z nas miał kiedyś takiego "pluszaka". Pluszowy miś ma już ponad sto lat (pierwsza tego typu maskotka powstała w 1902 r.), więc nie dziwi nas, że zabawka ta doczekała się swojego święta. I tak Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. W związku z tym, że była to niedziela my uczciliśmy ten dzień dzisiaj- 26 listopada. Tradycją już jest, że w przedszkolu ten dzień świętują dzieci razem ze swoimi ulubionymi misiami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w smutnego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Jadą, jadą misie". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
Nocleg w szkole
Długo uczniowie klasy VIII będą wspominać swoją pełną wrażeń andrzejkową nockę w szkole. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór, niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humoru. Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były tańce, wróżby, pizza i oczywiście najważniejszy chowany. Po tych niesamowitych zabawach uczniowie przygotowali sobie miejsce do spania, lecz zanim wszyscy udali się na zasłużony (aczkolwiek baaardzo późny :)) odpoczynek na materacach, sala gimnastyczna stała się salą kinową. Ranek nadszedł zdecydowanie za szybko, ale nasi uczniowie planują kolejne jakże cudowne nocowanie w szkole.
Wycieczka 1_3
22 listopada uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wycieczkę do Trzcianki.
Pierwszym punktem był Urząd Pocztowy. Dzieci miały tam okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Zwiedziły pomieszczenie, w którym znajdują się okienka pocztowe oraz sortownię listów i paczek. Poznały drogę listu jaką musi pokonać, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Zobaczyły strój, torbę i inne akcesoria niezbędne w trudnej pracy listonosza.Jedną z największych atrakcji było stemplowanie prawdziwą pieczątką pocztową. Na koniec wszystkie dzieci kupiły znaczki, nakleiły je na wcześniej zaadresowane koperty i wysłały listy.
Drugim punktem wycieczki było przedstawienie teatralne pt. "Brzechwolandia" w Hali Widowiskowo – Sportowej. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, był okazją do poznania mniej popularnych i przypomnienia sobie znanych wierszy Jana Brzechwy, takich jak: "Leń", "Skarżypyta", "Samochwała", "Atrament", "Globus", "Znaki przestankowe". Dzięki wizycie w niezwykłej krainie zwanej "Brzechwolandią", dzieci mogły przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki. Postacie z wierszy przypomniały także o właściwym zachowaniu w domu, w szkole i na podwórku.
Udział w spektaklu był wielkim przeżyciem, a wycieczka okazała się niezwykle pouczająca i interesująca.
Składamy serdeczne podziękowania:
Panu naczelnikowi Urzędu Pocztowego w Trzciance za otwartość, życzliwość i kultywowanie pięknej tradycji komunikowania się słowem pisanym na papierze
oraz Urzędowi Miejskiemu Trzcianki za użyczenie autokaru.
Jesień wokół nas
Dnia 23 listopada 2018r. w Gminnym Przedszkolu w Siedlisku odbył się IV Gminny Przegląd Piosenki pt. „Jesień wokół nas -Tym razem na ludowo. Laura Helwich i Szymon Kordek, reprezentowali nasze przedszkole, a śpiewając ludowe piosenki, wraz z innymi przedszkolakami pomogli uczcić 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.
rolki - lokalny
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Oliwia Kenig: 3
Konkurencja: rolki
Okręg: lokalny
Dnia 21.11.2018r nasi uczniowie uczestniczyli w przeglądzie powiatowych talentów. W konkursie zorganizowanym przez Trzcianecki MDK wzięły udział trzy utalentowane uczennice z naszej szkoły. Oliwia Kenig swoim pokazem jazdy na rolkach urzekła jurorów i zajęła 3 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również naszym niezawodnym uczestnikom z klasy 7 i 8. Spisali się na medal.
Lekcja boksu
W czwartek 15.11 w naszej szkole odbył się trening boksu przeprowadzony przez pana Jarosława Drewnowskiego. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas VI, VII, VIII. Zajęcia miały na celu pokazanie uczniom jak można poprzez trening rozładowywać negatywne emocje a także zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego.
Od nasionka do tkaniny
Na nietypową lekcję techniki udali się dziś uczniowie klas V i VI do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Wzięli oni udział w warsztatach tkackich „Od nasionka do tkaniny”. Obejrzeli wystawę czasową, dowiedzieli się jak powstaje tkanina, na czym polega praca na krośnie i wzięli udział w zajęciach „Kręć się kręć, wrzeciono…”. Każdy własnoręcznie wykonał pracę, która zostanie oceniona na najbliższej lekcji techniki. Zajęcia praktyczne bardzo podobały się uczniom, z zaangażowaniem wzięli w nich udział. Po zakończonych zajęciach posililiśmy się pyszną pizzą. Popołudnie spędzamy z igłą w dłoni.
Gminne obchody Święta Niepodległości.
W miniony weekend uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w gminne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Sposobów na świętowanie było kilka.
Zaczęliśmy już w piątek od dekorowania babeczek w barwy narodowe (o czym już tutaj pisano), które w niedzielę można było skosztować w hali podczas obchodów.
W sobotę delegacja z pocztem sztandarowym brała udział w uroczystym odsłonięciu i poświeceniu Pomnika Niepodległości.
W niedzielę działo się najwięcej. Dwaj chłopcy z klasy VIII byli wśród grupy ponad 130 osób, które w odświętnych strojach tańczyły poloneza na placu w Trzciance. Reprezentacja dziewczynek wraz z przedstawicielkami innych szkół tworzyła chór, który przepięknie śpiewał pieśni patriotyczne w hali widowiskowo – sportowej. Oczywiście podczas wszystkich tych uroczystości również był obecny szkolny poczet sztandarowy.
Wzruszeniom nie było końca! W końcu okazja nie byle jaka!
Witamy!
Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Lasu w Rychliku, Rychlik 16
Szkoła nasza szkoła w Rychliku,
Mała to szkoła,
Przyjazna, wesoła,
Każdy powinien ją znać.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie