W piątek 27-11-2021r. mieliśmy okazję uczestniczyć w fantastycznym pokazie z zakresu nauk przyrodniczych. Emocje sięgały zenitu. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Wykonywane eksperymenty to m.in.: - Łoże fakira - Ognista dłoń - Chemiczny kameleon - Lodowa dłoń - Kontrolowany wybuch ciekłego azotu
Dzień Pluszowego Misia
Pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki. 25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta i wykonały prace plastyczne. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
11
II turniej II edycji Międzyszkolnej Ligi Warcabowej
16 listopada w Łomnicy rozegraliśmy 2 Turniej II Edycji Międzyszkolnej Ligi warcabowej MiG Trzcianka. Do rywalizacji przystąpiło 46 uczniów z 5 szkół. Naszą szkołę reprezentowała 11 uczniów. W grupie dziewcząt klas 1-4 zwyciężyła Aniela Burdajewicz. Wśród chłopców Stanisław Łukaszewskie zajął 2 miejsce, a Franciszek Kochner trzecie. grupie dziewcząt klas 5-8 zwycieżyła Marcelina Kaczmarek. Wśród chłopców zwyciężył Kamil Flisikowski, a Jan Łukaszewski zajął drugie miejsce. Po zaciętych partiach wyniki przedstawiają sie następująco: https://tiny.pl/9cb2h
Dziękujemy Pani Ani Frąckowiak za solidne przygotowanie turnieju.
A już dziś zapraszamy 14 grudnia do SP 1 Trzcianka na 3 Turniej II Edycji.
15
Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada to ważne i piękne święto - święto każdego Polaka. 10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. Dzień ten, jest symbolem miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Apel uświetniły wiersze i utwory patriotyczne zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły.
10
Dzieci Zbierają Elektrośmieci
Nasza szkoła przystąpiła trzeci już raz do projektu:
“Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na selektywne zagospodarowanie odpadów.W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. Otrzymają w zamian certyfikaty utylizacji.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w projekcie EKOlogicznym.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Dzisiejszy dzień jak przystało na takie święto był bajkowy, zarówno za sprawą strojów, w których dzieci pojawiły się w przedszkolu jak i atmosfery, która zagościła dziś w naszej grupie. Podstępna Czarownica Barbarzyca pozamykała bajkowych bohaterów, a jak tu obchodzić Dzień Postaci z Bajek bez nich. Zerówkowicze musieli wykonać wiele zadań, quizów aby doszło do uwolnienia tych postaci. Wszyscy bawili się BAJKOWO !!!
27
50 DRZEWEK NA 50 LECIE
Celebrowanie urodzin szkoły ,mamy za sobą, jednak cały obecny rok szkolny 2021/2022 jest pod hasłem jubileuszu. Posadzenie sadzonek drzewek to jedno z licznych zadań projektowych, które weszło w praktykę i miłe doświadczenie wielu obecnym uczniom, jak i absolwentom naszej szkoły. Na pamiątkę tego ważnego jubileuszu dzieci z klas V-VIII posadziły w miniony piątek, 29 października, 50 sadzonek jarząba pospolitego. W projekcie tym pomagali nauczyciele P. Ewa Kledzik, Maja Gintrowska, Agnieszka Rej-Kułakowska wraz z zaproszonymi do akcji leśniczymi Panią Aleksandrą Warnkowską oraz Panem Emilem Lehwarkiem, którzy przywieżli sadzonki drzewek. Serdecznie dziękujemy za sadzonki, cenne rady i pomoc w sadzeniu drzewek pracownikom Nadleśnictwa Trzcianka. Wszak patron, którego imię nosi nasza szkoła mówi sam za siebie.
21
Emocje minęły – czas na podziękowania.
Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości 50-lecia Szkoły:
- Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Rychlik – za wsparcie finansowe,
- Nadleśnictwu Tuczno – za wsparcie finansowe i słodki upominek,
- Radzie Sołeckiej Wsi Rychlik – za wypożyczenie krzeseł,
- Radzie Rodziców – za upieczone ciasta,
- Szkółce Mareckich - za wypożyczenie krzewów i pomoc transportową,
- P. Tomaszowi Kledzikowi - za montaż prezentacji,
- P. Łukaszowi Pulzinowi – za użyczenie głosu do kroniki,
- Ks. Ryszardowi Fudale – za odprawienie Mszy Św.,
- P. Łukaszowi Bagrowskiemu – za obsługę muzyczną,
- P. Emilii Bednarczyk i P. Mai Cury – za piękne zdjęcia,
- P. Marcinowi Czerniakowi – za druk wizytówek,
- P. Rafałowi Schwichtenberg – za graficzne przygotowanie memoriału,
- P. Kindze Szpica – za wystąpienie w programie artystycznym,
- P. Helenie Jurczyńskiej za przygotowanie wspomnień z pierwszych lat nowej szkoły,
- Nauczycielom P. Marii Jaskule, P. Eżbiecie Sowie i P. Elżbiecie Kosowicz-Bartol oraz absolwentom P. Danucie Krawczyk, P. Lilii Czarneckiej i P. Arlecie Flisikowskiej – za nagranie wspomnień
- P. Ewie Kledzik – za poświęcenie wielu godzin na przygotowanie, koordynowanie i czuwanie nad całością,
- P. Małgorzacie Złocińskiej i P. Grażynie Woźniak – za przygotowanie scenek i odwagę,
- Całemu gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły – za wykonanie ciężkiej i mrówczej pracy, dzięki której wszystko wypadło perfekcyjnie,
- Uczniom i przedszkolakom - za piękne występy,
- Gościom - za upominki, życzenia i miłe słowa,
- Rodzicom i mieszkańcom Rychlika – za udział w uroczystości.
Wielki świętowanie 50-lecia budynku szkoły
Rok szkolny 2021/2022 to dla naszej społeczności czas świętowania jubileuszu 50-lecia istnienia budynku szkoły. Uroczyste obchody zaplanowano na 26 października. Wielką fetę rozpoczęła msza święta w rychlickim kościele, następnie kontynuowano obchody w budynku szkoły. Zaproszeni goście podczas okazałej akademii mogli poznać pięćdziesięcioletnią historię szkoły przeplataną występami gwiazd muzyki. Niezwykle ciekawym punktem apelu był kabaretowy dialog współczesnego nauczyciela z tym sprzed pięćdziesięciu lat. Gratulacjom, życzeniom, wspomnieniom i podziękowaniom nie było końca. To był niezwykle uroczysty dzień!
30
Wyjazd do Piły
Nie samą nauką uczeń żyje:) dlatego uczniowie klas VI ii VIII w miniony piątek postanowili od niej trochę odetchnąć. Wybrali się do Piły, aby świętować zaległy Dzień Chłopaka. Odwiedzili Pilski Park Rozrywki, a po szalonej zabawie posilili się w KFC. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie dni są barrrdzo potrzebne.
10
Powiatowe Igrzyska Dzieci w Szachach
23 października w Połajewie odbyły się eliminacje powiatowe do Drużynowych Mistrzostw w szachach dziewcząt i chłopców w ramach XXIII Wielkopolskich Igrzysk Dzieci. Nasza drużyna w składzie: Jakub Krawczyk, Maksym Matuszewski, Jan Łukaszewski i Marcelina Kaczmarek zajęła III miejsce. Gratulujemy.
15
Pasowanie na Ucznia
W czwartek 21 października 2021 roku pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, ponieważ przyjęli ślubowanie.
Uczniowie dzielnie przygotowywali się do tego wyjątkowego dnia. Pilnie uczyli się swoich wierszyków i piosenek. W dniu Pasowania odświętnie ubrani z biretem na głowie oczekiwali momentu złożenia ślubowania. Pani dyrektor Wioletta Flisikowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, złożyła im również życzenia, aby każdy ich dzień w naszej szkole był pełen radości i sukcesów. Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów oraz ich rodziców.
22
Powiatowe Igrzyska w warcabach
20 października odbyly sie powiatowe eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw w warcabach klasycznych dziewcząt i chłopców w ramach XXIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wśród chłopców zwycięzył Bartosz Strzelecki, a Kamil Flisikowski zajął 2 miejsce. Oliwia Semenowicz zajęła 2 miejsce wśród dziewcząt. Cała trójka zdobyła prawo gry w Finale wojewódzkim. Gratulujemy.
14
Ciastko z wierszem
Dzisiaj uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Filię w Rychliku Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Ciastko z wierszem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego". Było słodko, smacznie i nastrojowo. Dziękujemy za zaproszenie:)
Powiatowe Igrzyska w Szachach
13 października odbyły się eliminacje powiatowe do Drużynowych Mistrzostw w szachach dziewcząt i chłopców w ramach XXIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna w składzie: Kamil Flisikowski, Filip Ciuba, Oliwia Semenowicz i Zofia Janczarek zajęła II miejsce i ma prawo zagrać w finałach wojewódzkich. Warto dodać, że Kamil Flisikowski zwyciężył na pierwszej szachownicy z zawodnikiem ze Szkoły Podstawowej w Połajewie.
Konkurs „A przez Wielkopolskę leci krzyk wolności”
Zachęcamy do wzięcia udziału w I Powiatowym Konkursie Historyczno-Plastycznym „A przez Wielkopolskę leci krzyk wolności”, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Miałach oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, Koło w Miałach.
Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice (akwarela, kredki, wycinanka, mozaika, szkic, komiks itd. ) przedstawiającej zmagania niepodległościowe Wielkopolan do 1921 roku.
"Propononujemy zilustrowanie następujących tematów:
1) strajki szkolne (w dawnych powiatach czarnkowskim i wieleńskim) z pierwszych lat XX wieku, będące wyrazem protestu przeciw całkowitej germanizacji szkolnictwa,
2) działacze narodowi, społeczni i kulturalni (w tym księża rzymskokatoliccy) prowadzący działalność patriotyczną,
3)aktywność polskich chórów śpiewaczych, towarzystw społecznych (w tym Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”) i gospodarczych (m.in. banków spółdzielczych i spółek zarobkowych) oraz skautów,
4) walki z Niemcami w okresie Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 i tuż po nim,
5) nieformalna akcja plebiscytowa (wiosna 1919 roku) i zabiegi delegacji powiatu wieleńskiego na konferencji pokojowej w Paryżu,
6) wkroczenie wojsk polskich w ramach akcji rewindykacyjnej do południowo- zachodniej części powiatu wieleńskiego w styczniu 1920 roku,
7) wytyczenie nowej granicy z Niemcami,
8) udział Wielkopolan w walkach z Ukraińcami i bolszewikami w latach 1919-1920 oraz w powstaniach śląskich."
Regulamin_I_Powiatowego_Konkursu_Historyczno-Plastycznego_A_przez_Wielkopolske_leci_krzyk_wolnos.pdf
Dzień Edukacji Narodowej
Wczoraj w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na pierwsze trzy lekcje władzę w szkole przejęła najstarsza młodzież – to właśnie oni prowadzili zajęcia. Następnie uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądali ich nauczyciele, kiedy byli maluchami – śmiechu przy tym było co niemiara. Dzień uprzyjemniły nam również wspólne śpiewanie i konkurs „Familiada – szkoliada - uczniowie VS nauczyciele”. Podsumowaniem świętowania było wspólne ognisko.
18
Zaproszenie na 50-lecie
W filmie wykorzystano utwór „Jerusalema (feat. Nomcebo Zikode)” wykonawca: Master KG
Urodziny Kubusia Puchatka
Jak co roku w naszym przedszkolu nie zapomniano o urodzinach Kubusia Puchatka. Panie z filii miejscowej biblioteki, p. Asia i p. Natalia przygotowały dla przedszkolaków wiele niespodzianek. Były zadania do wykonania, zagadki. Dzieci wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku, a także obejrzały bajkę z zabawnymi przygodami bohaterów książki ,,Kubuś Puchatek’’. Jak przystało w dniu urodzin, nie zabrakło gromkiego STO LAT i prezentów w postaci laurek. Były także także słodkości, którymi panie z biblioteki poczęstowały dzieci.
57
Liga Międzyszkolna
W Trzciance odbył się pierwszy turniej z cyklu Gminna Międzyszkolna Liga Warcabowa. Wyniki naszych uczniów
Dziewczęta kl. 1-4:
1. miejsce – Aniela Burdajewicz,
2. miejsce – Michalina Gaweł,
3. miejsce – Joanna Czerniak.
Chłopcy kl. 1-4:
2. miejsce – Stanisław Łukaszewski,
5. miejsce - Franciszek Kochner,
7.miejsce - Michał Szymański.
Dziewczęta kl. 5-8:
3. miejsce – Marcelina Kaczmarek.
Chłopcy kl. 5-8:
1. miejsce – Kamil Flisikowski,
4. miejsce – Jan Łukaszewski,
7. miejsce – Dominik Złociński.
Kolejny turniej odbędzie się 16 listopada do Łomnicy.
11
Witamy!
Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Lasu w Rychliku, Rychlik 16
Szkoła nasza szkoła w Rychliku,
Mała to szkoła,
Przyjazna, wesoła,
Każdy powinien ją znać.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie