• Grand Prix w Żerkowie

• 14 maja w Żerkowie odbył się V turniej z cyklu Grand Prix Polski 2022. Aniela Burdajewicz zajęła 2 miejsce w kategorii młodziczek i awansowała do Ekstraligi. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

• Mistrzostwa Polski Szkół

• W Żerkowie (13.05.2022) odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów. Pojechaliśmy dużą ekipą i powróciliśmy z wieloma sukcesami. Złote medale zdobyły Aniela Burdajewicz (dziewczęta klasy 1-4) i Agata Flisikowska (szkoły ponadpodstawowe). Srebrny zdobyła Magdalena Pauszek (dziewczęta klasy 5-8), a brązowe Oliwia Kenig (szkoły ponadpodstawowe) i Kamil Flisikowski (klasy 5-8). W klasyfikacji zespołowej klas młodszych szkół podstawowych nasza szkoła zajęła 3 miejsce, klas starszych - 6, a przedszkoli - 9. Natomiast w klasyfikacji klubów Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rychlik zajęło 3 miejsce. Gratulujemy. Szczegółowe wyniki na stronie https://wyniki.warcaby.pl/2022/0091/mpsz/

• Spotkanie autorskie i Dzień Niezapominajki

• Dzieci z zerówki oraz klas I-III  wzięły udział w spotkaniu z pisarką Karoliną Kubilus oraz obchodach Dnia Polskiej Niezapominajki. Organizatorem przedsięwzięcia były BPiCK w Trzciance oraz filia BPiCK w Rychliku.

Autorka „Mikiego Klapnięte Uszko” przybliżyła najmłodszym fabułę swojej ostatniej książki, odpowiadając także na wiele pytań małych czytelników.

Po literackich opowieściach przyszedł czas na zasadzenie drzewka – symbolu obchodów Dnia Polskiej Niezapominajki. Święto to ma na celu promowanie postaw proekologicznych, podnoszenie świadomości w zakresie dbania o środowisko, ale także zachowanie od zapomnienia ważnych chwil i osób w życiu. To radosne i optymistyczne święto idealnie wpisało się w działalność niedawno powstałego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rychliku, a drzewko będzie cieszyło wszystkich odwiedzających to miejsce.

• Spektakl i quest

• Dzisiaj uczniowie trzech najstarszych klas  wybrali się do Trzcianki na spektakl teatralny pt. „Kochając Różę” wystawiony przez Teatr ”Artenes” z Wrocławia. Przedstawienie zainspirowane utworem Antoine’a de Saint-Exupery’ego pt.: „Mały Książę” uświadamia odbiorcom, że wrażliwość kryje się w osobowości każdego z nas.

Po obejrzeniu spektaklu uczniowie udali się nad trzcianeckie jezioro, aby zmierzyć się z questem „Trzcianka. Na starej plaży” przygotowanym przez panią Natalię Wójcik – pracownicę Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance. Zadania okazały się niezłym wyzwaniem, ale dzięki nim nauczyliśmy się wielu nowych, ciekawych rzeczy. Uwielbiamy takie dni, kiedy możemy się czegoś nauczyć poza szkolnymi ławkami.

• 50 dni uprzejmości

• Rozpoczynamy dni uprzejmości. Chcemy, aby nam wszystkim żyło się miło i przyjemnie.

Takie hasło przewodnie było tematem dzisiejszego happeningu skierowanego zarówno do uczniów, jak i nauczycieli. To także jedno z wielu zadań wychowawczych dotyczących jubileuszu 50-lecia szkoły, który obchodziła w obecnym roku szkolnym nasza placówka. Ale również okazja do przypomnienia prostej, bezinteresownej idei bycia dobrym dla drugiego człowieka, kolegi, koleżanki.

Czy warto być uprzejmym?

Co daje nam uprzejmość ?

Czy dzielenie się dobrem przynosi satysfakcję?

Czy dobro powraca?

Czy tak wiele potrzeba, aby być uprzejmym, życzliwym dla drugiego człowieka?

Te pytania i wiele innych skierowane były do Nas wszystkich. W czasie happeningu zostały przypomniane te wartości, które nigdy nie stracą na znaczeniu mimo upływu lat, dekad czy stuleci. Uczniowie mieli okazję do wyrażenia własnego zdania na temat uprzejmości na co dzień w różnych miejscach i okolicznościach. Jak jest i jak chcieliby, aby było.

Kolejnym punktem wspomnianego happeningu były powierzone zadania dla wszystkich uczniów.

ZADANIA DLA KLAS I - VIII:

1. Każda klasa wykona plakat dotyczący tematu dobra i uprzejmości.

Termin: 1 czerwca br.

2. Ogłaszamy konkurs na najbardziej uprzejmą osobę w szkole: MISTRZ UPRZEJMOŚCI

Kategoria:

• Uczeń
            • Kolega
            • Koleżanka
            • Nauczyciel
            • Pracownik szkoły
            • Ogłoszenie wyników w dniu zakończenia roku szkolnego.

Dla chętnych:

• Napisz opowiadanie na temat: W jaki sposób na co dzień można okazywać uprzejmość i uczynność? Termin: 8 czerwca 2022r.

50 dni uprzejmości mogą trwać znacznie dłużej, wszystko zależy od nas samych… ;)

• Podsumowanie akcji Elektrośmieci

• Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz wszystkim zainteresowanym za udział i pełne zaangażowanie w kolejną akcję zbiórki elektroodpadów. Podsumowując, z dwóch zbiórek (jesiennej i wiosennej) tego roku szkolnego zebraliśmy razem 1912 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Za udział w obu akcjach otrzymaliśmy bon w wysokości 286 zł  do wykorzystania na materiały biurowe i papiernicze dla uczniów naszej szkoły.

Myślimy EKO -  działamy EKO !!!

• Podchody

• Marcjanna Duszyńska, Agata Flisikowska i Ola Sicińska- trzy licealistki- w dniu dzisiejszym zorganizowały naszym zerówkowiczom podchody. Dzieci wraz z p. Elą i p. Amelią podążały za pozostawionymi przez dziewczęta znakami. Było SUPER !!! Dziękujemy za ŚWIETNĄ ZABAWĘ !!!

• Mistrzostwa Polski w Szklarskiej Porębie

• Trójka naszych uczniów wzięła udział W Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Szklarskiej Porębie w dniach 19-24 kwietnia. Aniela Burdajewicz debiutowała w grupie do lat 13 i zajęła 8 miejsce w grze klasycznej, 6 w grze aktywnej i 5 grze błyskawicznej. Kamil Flisikowski debiutował w grupie do lat 16 i również zajął 9, 8 i 7 miejsce. Janek Łukaszewski w grupie do lat 13 zajął 16 miejsce. Zawodnicy zdobyli nowe doświadczenia, które z pewnością zaowocują w przyszłości. Gratulujemy.

• Szkoła nasza szkoła w Rychliku,

Mała to szkoła,