• MYŚLĘ, WIEC NIE ŚMIECĘ !!!
     • MYŚLĘ, WIEC NIE ŚMIECĘ !!!

     • Takie przesłanie było celem warsztatów edukacyjno-ekologicznych, które odbyły się w naszej szkole  dnia 27 kwietnia br. oraz  kampanii edukacyjnej Fundacji Nasza Ziemia.

      Klasy I-VIII  spotkały się na dużej sali, aby przypomnieć sobie o zrównoważonej gospodarce        oraz segregacji odpadami. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację i przykłady dobrych praktyk stosowanych w szkole oraz domu, których naczelnym celem jest zmniejszenie i powtórne wykorzystanie niektórych odpadów.  Po części warsztatowej uczniowie wraz z wychowawcami udali się w wyznaczone miejsca w Rychliku , aby wiedzę zamienić w czyn.

      „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

      Akcje ekologiczne z programów:

      „Mega Misja” ,  „Lekcja nieśmiecenia”, działania ekologiczne Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rychliku

       

      KLASY I- III

      KLASY IV-V 

    • Trójbój lekkoatletyczny
     • Trójbój lekkoatletyczny

     • Dnia 21 kwietnia 2022 na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 2  w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Gminy Trzcianka w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Udział brały  4 szkoły z Gminy Trzcianka. Zawodnicy w ramach rywalizacji drużynowej przystąpili do trzech konkurencji lekkoatletycznych: rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na dystansie 60 metrów. Nasza szkoła w kategorii dziewcząt zajęła II miejsce a wśród chłopców zajęliśmy I miejsce!

      Dzień później rywalizowaliśmy na Mistrzostwach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego zajęliśmy tam w obu kategoriach wysokie V miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników!!

      Szkołę reprezentowali: Julia Pańkow, Marianna Jasielska, Joanna Czerniak, Julia Napierała, Michalina Gaweł , Michał Dziura, Hubert Piątek,  Franciszek Kochner, Dominik Złociński, Wiktor Pańkow.

    • Pizza-to co dzieci lubią najbardziej.
     • Pizza-to co dzieci lubią najbardziej.

     • W środę, 13 kwietnia, uczniowie z klas IV i VI wraz z wychowawcami udali się do Trzcianki. Odwiedziliśmy pizzerię Mamma Mia, w której to poznaliśmy tajniki wypiekania pizzy. Mogliśmy również samodzielnie stworzyć własną kompozycję. Następnie zostały one wypieczone w tradycyjnym, włoskim piecu opalanym drewnem. Wszystkie dzieci zajadały z wielką radością. Po tak solidnym posiłku, korzystając z pięknej pogody, udaliśmy się na zewnętrzną siłownie, by spalić kalorie. Ostatni dzień, przed przerwą świąteczną, upłynął w miłej, koleżeńskiej atmosferze.

    • Wielkanocna gra terenowa
     • Wielkanocna gra terenowa

     • Tuż przed Wielkanocą Samorząd Szkolny postanowił dostarczyć ruchu wszystkim uczniom szkoły. Na boisku została zorganizowana gra terenowa, która polegała na wykonaniu zadań, które znajdowały się w jajkach ukrytych w przeróżnych zakamarkach boiska. Wszystkie klasy doskonale poradziły sobie z zadaniem, podczas wykonywania którego trzeba było się wykazać przede wszystkim współpracą. Dzieciaki zostały nagrodzone słodkościami ufundowanymi przez Samorząd Szkolny i Radę Rodziców.

    • Konkurs na pisankę
     • Konkurs na pisankę

     • Samorząd Szkolny kilka dni przed Wielkanocą ogłosił konkurs na najpiękniejszą pisankę. Dzisiaj odbyło się rozstrzygnięcie. Komisja konkursowa składająca się z członków Samorządu szkolnego oraz uczniów klasy VIII postanowiła przyznać następujące miejsca:

      I miejsce: Adrian Szymkiewicz i Franek Kochner

      II miejsce: Laura Helwich

      III miejsce: Zuzia Przybył i Antek Górzny

      Gratulujemy wygranym i dziękujemy za udział w konkursie!

    • Międzyszkolna Liga Warcabowa - Rychlik
     • Międzyszkolna Liga Warcabowa - Rychlik

     • 12 kwietnia w Rychliku odbył się ostatni turniej, II Edycji Międzyszkolnej Ligi warcabowej MiG Trzcianka. W ostatnim turnieju wzięło udział 49 zawodników z 5 gminnych szkół.. W całej edycji uczestniczyło 8- zawodników w 4 kategoriach wiekowych.. Także wczoraj było podsumowanie całego cyklu Ligi a nagrody i puchary dla najlepszych wręczał Burmistrz MiG Trzcianka Krzysztof Wojciech Jaworski.

      Najlepsi w całej lidze okazali się:

      Dziewczęta klasy 1-4:

      1 - Aniela Burdajewicz - SP Rychlik

      2 - Joanna Czerniak - SP Rychlik

      3 - Michalina Gaweł - SP Rychlik

      Chłopcy klasy 1-4:

      1 - Karol Szyda - SP 1 Trzcianka

      2 - Jan Pawłowski - SP 1 Trzcianka

      3 - Franciszek Kochner - SP Rychlik

      Dziewczęta klasy 5-8:

      1 - Mania Nadia - SP Łomnica

      2 - Marcelina Kaczmarek - SP Rychlik

      3 - Marysia Frąckowiak - SP Łomnica

      Chłopcy klasy 5_8:

      1 - Kamil Flisikowski - SP Rychlik

      2 - Adam Ściepura - SP 2 Trzcianka

      3 - Paweł Pawłowski - SP Łomnica

      Klasyfikacja szkolna:

      1 SP Rychlik 6960 pkt

      2 SP 1 Trzcianka 5454

      3 SP Łomnica 5182

      4 SP 2 Trzcianka 3984

      5 Katolicka SP Trzcianka 1056

      Medaliści otrzymali puchary ufundowane przez burmistrza MiG Trzcianka Krysztofa Wojciecha Jaworskiego oraz bony do pizzerii ufundowane przez "Pizzerię Forno" w Trzciance. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki sponsorowane przez Firmy: Prohankop, Rogalik, Pizzeria Mamma Mia oraz panią Joannę Nieżychowską

      Podziękowania również dla dyrektorów i nauczycieli zaangażowanych w realizację i udział w Trzcianeckiej Lidze.

      Dla rodziców, którzy pozyskali sponsorów: panu Krzysztofowi Szydzie oraz państwu Joannie i Arkowi Ściepura.

      Wyniki szczegółowe:

      https://docs.google.com/.../1DbGpXQKPGjygQPUJavRk.../edit...

      zdjęcia umieszczone są wykonane przez panią Annę Frąckowiak.

    • Wielki sukces sportowy!
     • Wielki sukces sportowy!

     • Dnia 12 kwietnia 2022 na stadionie przy ul. Piotra Skargi w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Gminy Trzcianka w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Udział brało 6 szkół z Gminy Trzcianka. Zawodnicy w ramach rywalizacji drużynowej przystąpili do czterech konkurencji lekkoatletycznych: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na dystansie 60 metrów oraz bieg długi na dystansie 600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców.

      Nasza szkoła w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęła wysokie II miejsce!!!

      Szkołę reprezentowali: Marcelina Kaczmarek, Julia Pańkow, Marianna Jasielska, Joanna Czerniak, Żaneta Kroszel, Weronika Żylińska, Michał Dziura, Krzysztof Czukiewski, Jan Łukaszewski, Dominik Złociński, Maksym Matuszewski i Paweł Czyż.

      Warto zaznaczyć , że wśród dziewcząt najwięcej punktów zdobyła Marcelina Kaczmarek!

      Wielkie Gratulacje!!

    • Mistrzostwa Wielkopolski w Poznaniu
     • Mistrzostwa Wielkopolski w Poznaniu

     • 9 kwietnia w Poznaniu odybyły się Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w warcabach klasycznych. Do zawodów zakwalifikowali się we wcześniejszych elimacjach: Aniela burdajewicz, Oliwia Semenowicz, Kamil Flisikowski i Bartosz Strzelecki. W Poznaniu po zaciętej rywalizacji Aniela i Kamil stanęli na najnizszym stopniu podium. Gratulujemy.

    • Grand Prix Polski - Rychlik
     • Grand Prix Polski - Rychlik

     • 2 Kwietnia gościliśmy w naszej szkole 132 zawodników warcabowych z wielu regionów Polski. Przyjechali zagrać w IV turnieju Grand Prix Polski 2022. Korzystając z okazji nasi uczniowie również zmierzyli swoje siły na warcabowych planszach. Najlepiej wypadła Aniela Burdajewicz zajmując 4 miejsce. Gratulujemy.

    • Dzień przepełniony radością:)
     • Dzień przepełniony radością:)

     • Zaczęło się zwyczajnie. Pierwsza lekcja wg planu… Później było już tylko lepiej. Nauczyciele i Samorząd Uczniowski planowali to od kilku dni.

      Po pierwsze dzień bez plecaka. Kreatywność uczniów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania… Szafki, starodawne czajniki, garnki, taczki, a nawet… zlewozmywak, w takie sprzęty zapakowali swoje książki i przybory nasi pomysłowi uczniowie.

      Po drugie quiz „Czy to prawda, że…?”. I tu, kolejne zaskoczenia. Okazało się, że klasą, która najwięcej wie o nauczycielach jest klasa I.

      Po trzecie szkolny mini przegląd talentów. Najbardziej odważni uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje skrywane umiejętności. Wszyscy okazali się wygranymi, przełamali barierę lęku przed wystąpieniem publicznym, rozśmieszyli, a czasem wzruszyli publiczność.

      Wszystkim się wydawało, ze to koniec żartów na dziś i udamy się sadzić las, o czym wczoraj poinformowali uczniów nauczyciele. Zaopatrzeni w szpadle i grabie oraz ubrani w kalosze i rękawiczki udaliśmy się wszyscy na wiejskie boisko, gdzie okazało się, że sadzenia nie będzie. To był kolejny primaaprilisowy psikus nauczycieli, którym postanowili rozbawić uczniów. Udało się!

     • Witamy!

     • Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Lasu w Rychliku, Rychlik 16

     • Szkoła nasza szkoła w Rychliku,

      Mała to szkoła,

      Przyjazna, wesoła,

      Każdy powinien ją znać.