• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci :)

• Drodzy uczniowie i rodzice !

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy dzieci i uczniów naszej szkoły oraz wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w IV edycji  Akcji Ekologicznej zbiórki elektrośmieci. Jedynym warunkiem jest mobilizacja  do działania , porządki domowe i chęci !

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które nie wiedzą co zrobić ze zużytym lub uszkodzonym sprzętem.

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK.

ORGANIZATOREM AKCJI JEST:  Green Office Ecologic Spółka z o.o.

• Teatrałki jak z bajki

• Dziś w Centrum Integracji Społecznej odbył się II Powiatowy Przegląd Spektakli Kukiełkowych „Teatrałki jak z bajki z Mickiewicza". Naszą placówkę reprezentowały: Maja Staszewska, Gosia Knap i
Gabrysia Nalewajek. Dziewczynki przedstawiły bajkę pt.” Koza, kózka i wilk” . Dzieci z przedszkola brały czynny udział w przygotowaniach dekoracji. Po brawurowym występie dziewczynki zasłużyły na pyszne lody.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• W poniedziałek 21 marca w naszej szkole uroczyście pożegnaliśmy Panią Zimę, którą symbolizowała wykonana z ekologicznych materiałów Marzanna. Wiosna to wyjątkowa pora roku, kiedy natura budzi się do życia, a wyczekane z utęsknieniem promienie słońca dodają nam energii i motywują do działania.

Mamy nadzieję, że Pani Zima odejdzie od nas na dobre i wreszcie przyjdzie upragniona Wiosna. Tym bardziej, że nasi uczniowie starali się ze wszystkich sił, by ją uroczyście przywitać.

Każda z klas przygotowała, oprócz ekologicznej Marzanny, piękne plakaty wiosenne. Unikalną kolekcję plakatów można podziwiać na korytarzach naszej szkoły. Nie tylko zdobią one ściany, ale również  wprowadzają powiew świeżości i wiosennej energiiJ

Oczywiście każda pora roku niesie ze sobą nową modę. Aby zapewnić sobie wspaniałe samopoczucie na wiosnę - warto wiedzieć, co proponują projektanci mody na sezon wiosenny, dlatego też kolejnym zadaniem dla poszczególnych klas było zaprezentowanie na wybiegu kreacji, przygotowanej wspólnie z zespołem klasowym podczas „Pokaz mody wiosennej” - pomysłowość uczniów i  wychowawców była imponująca. Na zakończenie wszyscy udaliśmy się na plac zabaw, by spalić i pożegnać Zimę  oraz  wspólne integrować się  podczas pieczenia kiełbasek.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę!

Nowa galeria Pierwszy Dzień Wiosny została dodana do albumu fotograficznego

fot. Marcin Sławski

• PAN KARP NA FALI W NASZEJ SZKOLE

• W czwartek, 17 marca uczniowie klasy III i IV mieli ogromną przyjemność poznać Pana Karpia, Zbigniewa Szczepańskiego, prezesa Towarzystwa Promocji Ryb "Pan Karp" i uczestniczyć w spotkaniu autorskim promującym książkę "Z patelnią dookoła świata". Słuchając pełnych humoru wierszyków dowiedzieli się o hodowli ryb i prozdrowotnych właściwościach mięsa ryb dla organizmów dzieci oraz poznali kilka smakowitych przepisów z rybą w roli głównej.

Miłą atmosferę spotkania dopełniły wręczone w prezencie każdemu uczestnikowi książki z autografem autora.

Bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!
        • Międzyszkolna liga

• 15 marca w Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance odbył się 5 turniej Miedzyszkolnej Ligi Warcabowej. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca: dziewczęta klasy 1-4: 1. Aniela Burdajewicz, 2. Michalina Gaweł, 3. Joanna Czerniak; chłopcy klasy 1-4: 3. Wiktor Pańkow; dziewczęta klasy 5-8: 2. Marcelina Kaczmarek, 3. Oliwia Semenowicz; chłopcy klasy 5-8: 2. Jan Łukaszewski, 3. Dominik Złociński. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kwietniu podczas ostatniego turnieju tego cyklu, który odbędzie się w Rychliku.

• DZIEŃ LICZBY PI

• Wydaje się, że liczba sama w sobie nie może być szczególnie interesująca. A jednak istnieje taka, która wzbudza zainteresowanie już od tysięcy lat i jako jedyna ma również swoje święto. W dniu 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.

Z tej okazji zapraszam wszystkich uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie.

• POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

• Jeśli potrzebujesz pomocy lub wsparcia?

Jeśli nie wiesz jak pomóc swojemu dziecku w sytuacji silnego stresu?

Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy dotyczące wojny?

Fachowej pomocy udzieli rekomendowany psycholog dziecięcy - Maciej Malec oraz na terenie szkoły pedagog szkolny.

• Pomaganie ma moc

• Kochani uczniowie, drodzy rodzice! Wasze dary pojechały na przejście graniczne w Hrebennem. Dziękujemy za wielkie serce i wsparcie potrzebujących. Dziękujemy bardzo również p. Łukaszowi Bagrowskiemu, p. Tomaszowi Ziuziakowskiemu, p. Karolowi Matuszewskiemu i p. Bogusławowi Wisniewskiemu za pomoc przy dystrybucji oraz p. Ewie Kledzik za całą logistykę.