• Przedstawienie Świąteczne

• „Rodzinny album wspomnień” to tytuł przedstawienia świątecznego, które wczoraj wystawili uczniowie naszej szkoły. Spektakl, przygotowany na podstawie autorskiego scenariusza, obejrzeli zaproszeni goście, rodzice oraz mieszkańcy Rychlika. Poezja, scenki oraz przepiękne świąteczne piosenki i kolędy wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Po takim widowisku przygotowania do Bożego Narodzenia pójdą szybko i z całą pewnością będzie im towarzyszył uśmiech na twarzy.

• IX Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych

• Grudzień to wyjątkowy miesiąc, w którym można poczuć się wyjątkowo i choć na chwilę przenieść się w inne magiczne miejsce. To czas przygotowań do Bożego Narodzenia, spotkań z rodziną i śpiewania kolęd.

Dziś po raz dziewiąty odbył się w naszej szkole Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków. To już nasza grudniowa tradycja, że rok w rok zjeżdżają się do nas przedszkolaki z innych placówek, aby wspólnie rozpocząć bożonarodzeniowe świętowanie.

W festiwalu wzięło udział 9 przedszkolaków z 5 placówek naszej gminy. Jury w składzie: Pan Łukasz Bagrowski – przewodniczący, Pani Grażyna Dassuj oraz Pani Ewa Kledzik, po wysłuchaniu wszystkich występów
            i zapoznaniu się z regulaminem festiwalu biorąc pod uwagę dobór repertuaru, wykonanie i ogólny wyraz artystyczny wspólnie ustalili werdykt.

Oto on:

I miejsce – Jeremi Noji-Magiron z Gminnego Przedszkola nr 2 w Trzciance

II miejsce – Michalina Parzybut z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Trzciance

III miejsce – Maria Danilewicz z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rychliku

Wyróżnienia:

Adam Wójcik - z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Trzciance

Alicja Urbaniak – z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Białej

Bianka Jakubiak- z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Białej

Maria Kochner- z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rychliku

Paulina Sot- z Gminnego Przedszkola nr 2 w Trzciance

Zofia Zielińska – z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Trzciance

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Dziękujemy również za pomoc w częściowym ufundowaniu nagród dla naszych artystów przez Urząd Miasta
            i Gminy Trzcianka.

Nie możemy doczekać się kolejnego Festiwalu. Do zobaczenia za rok.