• Jasełka

• Ostatni dzień stacjonarnego nauczania był dla naszych uczniów dniem jasełek i świątecznych spotkań klasowych. Koleżanki i koledzy, którzy przygotowali jasełka wprowadzili pozostałych w świąteczną atmosferę. Awantura w Przechwałkowie, za sprawą wizyty Archanioła zamieniła się w przyjazne życie w Zgodnie. Tego Wszystkim życzymy - Zgody, "bo bez zgody nie ma w kraju ni pieśni, ni chleba".

• Fantastyczna lekcja historii.

13 grudnia, Wiktoria, Kinga, Gosia, Kamil i Bartek z klasy VIII wraz z opiekunem p. Karoliną wybrali się do trzcianeckiego muzeum. Z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego zorganizowano grę miejską. Porozrzucane po całym mieście zadania do wykonania nie sprawiły nam większego kłopotu. Wymagały kreatywności, umiejętności szukania informacji w tekście, wiedzy, ale też sprytu. Konkurowały z nami szkoły średnie i szkoły podstawowe z gminy Trzcianka. Łącznie 8 placówek. Zajęliśmy I miejsce!!!!!!!! Gratulacje dla uczniów!!!

• WARSZTATY MIKOŁAJKOWE

• Czy widzieliście kiedyś Mikołaja?
            Tajemniczy “ktoś” co roku podrzuca ukradkiem wymarzone prezenty!
            Ale, do rzeczy!

13 grudnia br., w zimowej leśnej scenerii dzieci z klasy I, II, III oraz Oliwka długo poszukiwali owianego legendą Świętego Mikołaja. Nie było łatwo! Trzeba było wykonać kilka zadań…

I udało się!

Później była wspólna zabawa, taniec, śpiew, pisanie listu, własnoręczne ozdabianie bombki, wspólne zdjęcie oraz upominek.

A wszystko to w ramach Warsztatów Leśnych u Jasia i Małgosi w Straduniu, które wzbudziły u dzieci moc radości.

Było SUPER !!! Dziękujemy!

• Atomowi Naukowcy

• W piątek 27-11-2021r. mieliśmy okazję uczestniczyć w fantastycznym pokazie z zakresu nauk przyrodniczych. Emocje sięgały zenitu. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Wykonywane eksperymenty to m.in.:  - Łoże fakira - Ognista dłoń - Chemiczny kameleon - Lodowa dłoń - Kontrolowany wybuch ciekłego azotu