• Dzień Pluszowego Misia

• Pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki. 25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta i wykonały prace plastyczne. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

• II turniej II edycji Międzyszkolnej Ligi Warcabowej

16 listopada w Łomnicy rozegraliśmy 2 Turniej II Edycji Międzyszkolnej Ligi warcabowej MiG Trzcianka. Do rywalizacji przystąpiło 46 uczniów z 5 szkół. Naszą szkołę reprezentowała 11 uczniów. W grupie dziewcząt klas 1-4 zwyciężyła Aniela Burdajewicz. Wśród chłopców Stanisław Łukaszewskie zajął 2 miejsce, a Franciszek Kochner trzecie. grupie dziewcząt klas 5-8 zwycieżyła Marcelina Kaczmarek. Wśród chłopców zwyciężył Kamil Flisikowski, a Jan Łukaszewski zajął  drugie miejsce. Po zaciętych partiach wyniki przedstawiają sie następująco: https://tiny.pl/9cb2h

Dziękujemy Pani Ani Frąckowiak za solidne przygotowanie turnieju.

A już dziś zapraszamy 14 grudnia do SP 1 Trzcianka na 3 Turniej II Edycji.

• Święto Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada to ważne i piękne święto - święto każdego Polaka. 10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. Dzień ten,  jest symbolem miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Apel uświetniły wiersze i utwory patriotyczne zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły.

•  Dzieci Zbierają Elektrośmieci
          • Dzieci Zbierają Elektrośmieci

• Nasza szkoła przystąpiła trzeci już raz do projektu:

“Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na selektywne zagospodarowanie odpadów.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. Otrzymają w zamian certyfikaty utylizacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w projekcie EKOlogicznym.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• Dzisiejszy dzień jak przystało na takie święto był bajkowy, zarówno za sprawą strojów, w których dzieci pojawiły się w przedszkolu jak i atmosfery, która zagościła dziś w naszej grupie. Podstępna Czarownica Barbarzyca pozamykała bajkowych bohaterów, a jak tu obchodzić Dzień Postaci z Bajek bez nich. Zerówkowicze musieli wykonać wiele zadań, quizów aby doszło do uwolnienia tych postaci. Wszyscy bawili się BAJKOWO !!!