• Wywieś flagę

• Uczniowie klasy V i VI zachęcają do wywieszenia flagi.

Pomimo tego, że w tym roku nie odbędą się tradycyjne obchody Święta Pracy, Dnia Flagi oraz  Święta Konstytucji 3 Maja możemy w ten sposób pokazać, że jesteśmy patriotami i pamiętamy o tych ważnych dla naszego kraju dniach.

Kochany uczniu, drogi rodzicu zachęcamy do wywieszenia flagi, zrobienia jej zdjęcia i dodania go w komentarzu pod postem na facebooku ( a może pokażecie nam się razem z flagami?). Będzie nam bardzo miło, jeśli przyłączycie się do naszej akcji.

• 22 KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI

• Drogi uczniu, nauczycielu, rodzicu!!!

Jak co roku wypada to szczególne święto 22 kwietnia. Dzień Ziemi, który w szczególny sposób świętowany jest przez organizacje i stowarzyszenia ekologiczne. W tym roku niestety większość inicjatyw została przeniesiona do Internetu. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, jest "Działanie na rzecz ochrony klimatu". W 2020 roku inicjatywy ekologiczne mają skupić się przede wszystkim na wyzwaniach związanych z postępującymi zmianami klimatycznymi. Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny" .  Warto zatrzymać się na chwilę i przypomnieć, jaka idea przyświeca obchodom tego święta. Celem ustanowienia Dnia Ziemi była:

• potrzeba uświadomienia problemów związanych ze zmianami klimatu,
            • brakiem dostępu do wody pitnej,
            • wymieraniem gatunków czy przeludnieniem.
            • tego dnia promowane są działania, które walczą                                                      z zanieczyszczeniem środowiska.

Zadania dla nas wszystkich:

- pamiętaj o oszczędzaniu wody,

- wyłącz niepotrzebne urządzenia elektryczne,

- segreguj i przetwarzaj śmieci,

- używaj toreb wielokrotnego użycia zamiast reklamówek,

- zrezygnuj z plastikowych szklanek, kubeczków, talerzy, słomek,

- opiekuj się zwierzętami, które Ci służą,

- chroń przyrodę,

- dbaj o czystość i porządek  wokół siebie, swojego domu, szkoły, miejsca pracy.

Pamiętaj !!!  ZIEMIA to nie śmietnik!

• Na straganie

• Podczas zajęć w domu uczniowie klasy II przygotowali wiersz Jana Brzechwy "Na straganie".

• Kartka dla medyka.

• Co robić w tym trudnym czasie? Jak pokazać, że wspieramy osoby, które są najbardziej narażone? Można wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Kartka dla Medyka. Tak własnie w minionym tygodniu zrobili uczniowie klas IV - VI. Na lekcjach języka polskiego dużo rozmawialiśmy o osobach, które muszą obecnie pracować i tym samym narażać swoje życie po to, abyśmy my mieli zapewnione podstawowe potrzeby. Zwykła kartka, a pokazuje, że wspieramy i dziekujemy.