• Mistrzostwa Powiatu w warcabach

• 21 stycznia odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu w warcabach klasycznych, rozegrane w ramach eliminacji do XXIV Wielkopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów, pięcioro z nich będzie reprezentowało powiat podczas Mistrzostw Wielkopolski: Aniela Burdajewicz (2 miejsce), Zofia Janczarek (2 miejsce), Jan Łukaszewski (2 miejsce), Franciszek Kochner (3 miejsce) i Małgorzata Knap (4 miejsce). Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Dziekujemy Nadleśnictwu Trzcianka za ufundowanie pucharów i nagród oraz słodkiego poczęstunku.

szczegółowe wyniki

• Przyjaciele Lasu w Centrum Promocji Lasów Państwowych

• Po dzisiejszym wyjeździe uczniów klas IV-VI można sobie zadać tylko jedno pytanie. A mianowicie, dlaczego dzieci ze szkoły im. Przyjaciół Lasu dopiero teraz odwiedziły Centrum Promocji Lasów Państwowych, które działa już od pięciu lat i w dodatku jest tak blisko nas, bo tuż za Czarnkowem – w malowniczym Goraju. Podczas zwiedzania obiektu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat funkcjonowania lasu, a później mieliśmy okazję sprawdzić je podczas krótkiego spaceru po ścieżce przyrodniczej. Wizytę w Goraju zakończyliśmy zjadając pyszne kiełbaski upieczone na ognisku. Jednak to nie był koniec wrażeń. Kolejnym celem naszego wyjazdu było MCK w Czarnkowie, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Katarynka”  wystawiony przez Teatr Nowoczesny w Krakowie. Przedstawienie pokazało, że mimo przeciwności losu, trzeba zawsze mieć nadzieję, a pomoc może przyjść z najmniej oczekiwanej przez nas strony. To był niesamowity dzień, który na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

• I hop do góry !

• Niezwyczajna lekcja aktywności ruchowej miała miejsce na Jump Exstreme w Pile. Klasy 7 i 8 wraz wychowawczyniami wybrały się na trampoliny, aby w nieco inny sposób zmusić mieśnie do aktywności fizycznej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i nikt nie marudził. Dwie godziny dobrej zabawy było okazją, aby wybrać to, co się lubi. Były więc trampoliny, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, jazda na wrotkach, gra w golfa.  A kto chciał się sprawdzić w dziedzinie budownictwa klockowego, mogł się wcielić w rolę inżyniera. Miłe zamieszanie, wiele radości i śmiechu to eksplozja endorfin. Na koniec radosny moment nienudnego dnia każdy mógł utrwalić w fotobudce.

• Liga Warcabowa Siedlisko

• 10 stycznia w Siedlisku został rozegrany czwarty turniej Międzyszkolnej Ligi Warcabowej. Sześcioro naszych uczniów zajęło miejsca medalowe. Gratulujemy.

• Klasowy kalendarz adwentowy

• Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia 2022 r. został roztrzygnięty szkolny konkurs na najfajniejszy i najbardziej orginalny klasowy kalendarz adwentowy. Organizatorem konkursu był Samorzad Uczniowski SP Rychlik. Niezależne Jury w osobach: pani Alaksandry Wojciechowskiej - Bednarek, pani Izabeli Strzeleckiej oraz pana Łukasza Bagrowskiego wyłoniło zwycięsców spośród klas biorących udział :

I miejsce: klasa VI (wychowawczyni: pani Aleksandra Kuźniarek),

II miejsce: klasa II (wychowawczyni: pani Karolina Fiszer),

III miejsce klasa IV (wychowawczyni: pani Maja Gintrowska).

Gratulujemy pomysłów i kreatywności !

Mamy nadzieję, że ten miły zwyczaj wejdzie na stałe w tradycję naszej szkoły.