• Realizacja programu wychowawczo-profilaktycznego "Spójrz Inaczej" w roku szkolnym 2024/2025

• 18.06.2024 19:59
      • W naszej placówce realizowane są działania w ramach profilaktyki uniwersalnej .
        Program „Spójrz Inaczej” został pozytywnie oceniony i rekomendowany w ramach wspólnego systemu rekomendacji:
        ⚫ Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii,
        ⚫ Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
        ⚫ Ośrodka Rozwoju Edukacji (MEN).

• Program „Spójrz Inaczej”  to zbiór scenariuszy zajęć do systematycznej pracy ze wszystkimi klasami szkoły podstawowej – około 25 zajęć na rok szkolny . Wprowadzany od 1993 roku, systematycznie modyfikowany. W roku szkolnym 2024/2025 realizowany był w klasaxh młodszych I-III i IV.

Cel - uniwersalna profilaktyka ryzykownych zachowań u dzieci i młodzieży.

Autorzy: Andrzej Kołodziejczyk Ewa Czemierowska-Koruba Tomasz Kołodziejczyk