Strona główna
Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026
- 26.06.2026
Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I–VII było wyjątkowym i pełnym wzruszeń wydarzeniem, podsumowującym miesiące wspólnej nauki, pracy oraz sukcesów.
Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną. Uczniowie z kółka muzycznego zaprezentowali piosenkę, która wprowadziła wszystkich w wakacyjny nastrój. Następnie publiczność obejrzała pełen humoru skecz pt. „Nasze psieci”, nagrodzony gromkimi brawami.
- Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026: Czytaj więcej
Tydzień Pasji i Zawodów
- 25.06.2026
Dzisiaj zakończył się w naszej szkole Tydzień Pasji i Zawodów – wyjątkowy czas pełen inspirujących spotkań, ciekawych warsztatów i praktycznej wiedzy.
W ciągu całego tygodnia gościliśmy osoby, które z pasją opowiadały o swoich zainteresowaniach, zawodach i doświadczeniach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych prowadzonych przez Żanetę Stocką-Podłyską, poznawali tajniki samoobrony podczas warsztatów Krav Maga z Michałem Szymanowskim oraz odkrywali świat sztuki dzięki spotkaniu z malarką Martyną Drab. Monika Nalskowska wprowadziła uczestników w świat jogi, a szkolna higienistka przybliżyła tematykę nowotworów oraz zagrożeń związanych z kleszczami.
- Tydzień Pasji i Zawodów: Czytaj więcej
Uroczyste zakończenie Przedszkola
- 24.06.2026
- 15
Zakończenie roku przedszkolnego to wyjątkowy i wzruszający moment w życiu naszej społeczności. Nasze przedszkolaki kończą ważny etap swojej edukacyjnej przygody i stawiają pierwszy krok w kierunku szkolnej przyszłości. Z dumą obserwujemy, jak bardzo dojrzały, ile się nauczyły i jak pięknie się rozwinęły.
Dziś są gotowe na nowe wyzwania, które czekają na nie w szkole.
Życzymy naszym absolwentom wielu sukcesów, radości z nauki, wspaniałych przyjaźni oraz niegasnącej ciekawości świata.
Niech każdy dzień w szkole przynosi im satysfakcję oraz nowe, inspirujące doświadczenia. Niech zawsze pamiętają, jak bardzo są dzielne i wyjątkowe.
Warto wierzyć w siebie i pielęgnować swoje marzenia – to one wyznaczają kierunek i dodają odwagi w dążeniu do celu. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, rodzicom dziękujemy za wsparcie, a naszym najmłodszym życzymy powodzenia na kolejnym etapie edukacji !!! - Uroczyste zakończenie Przedszkola: Czytaj więcej
NIEZAPOMNIANY BAL ÓSMOKLASISTY
- 23.06.2026
- 14
12 czerwca w naszej szkole odbył się wyjątkowy Bal Ósmoklasistów, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. To tradycyjne wydarzenie stanowiło piękny akcent kończący kolejny ważny etap edukacji naszych podopiecznych.
Uroczystość rozpoczęła się niezwykle dostojnie. Zgodnie z tradycją, bal oficjalnie zainaugurował polonez. Uczniowie z młodszych klas z wielką klasą i elegancją towarzyszyli starszym koleżankom w parach. Cały układ wzbudził ogromny podziw i wzruszenie wśród zaproszonych gości, a tancerze zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
- NIEZAPOMNIANY BAL ÓSMOKLASISTY: Czytaj więcej
Druga nocowanka klasy IV za nami!
- 22.06.2026
To była noc pełna uśmiechu, zabawy i niezapomnianych wspomnień.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od uroczystej przysięgi uczestników nocowanki, po której wszyscy zasiedli do wspólnej kolacji. Wieczór obfitował w wiele atrakcji – uczniowie świetnie bawili się podczas gry w kalambury, chowanego oraz zabawę "Zgadnij kto to?”.
- Druga nocowanka klasy IV za nami!: Czytaj więcej
Wycieczka w Góry Stołowe
- 20.06.2026
W dniach 17–19 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowej wycieczce w Góry Stołowe. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy Sztolnie Walimskie, poznając tajemnice projektu „Riese”, oraz odwiedziliśmy Wambierzyce – malownicze miasteczko nazywane „Polską Jerozolimą”.
Drugi dzień upłynął na aktywnej wędrówce po Górach Stołowych. Spacerowaliśmy labiryntem skalnym Błędnych Skał, a następnie zdobyliśmy Szczeliniec Wielki, podziwiając niezwykłe krajobrazy jednego z najpiękniejszych zakątków Polski.
- Wycieczka w Góry Stołowe: Czytaj więcej
Wśród drzew i baniek
- 19.06.2026
Ostatni dzień zajęć lekcyjnych pierwszaki spędziły na mini pikniku w pobliskim Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Mimo wielu dostępnych zabawek największą atrakcją okazało się budowanie bazy wśród drzew. Dużo radości dostarczyły także zabawy z bańkami mydlanymi. Był to dzień pełen uśmiechu, ruchu i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.
- Wśród drzew i baniek: Czytaj więcej
Dary dla Przytuliska
- 17.06.2026
W dniu 12 czerwca przedstawiciele 8 klasy zawieźli zebrane produkty do Przytuliska w Siedlisku. Jak widać na zdjęciu zostały one od razu wykorzystane:) Wszystkim darczyńcom dziękujemy.
- Dary dla Przytuliska: Czytaj więcej
Leśna wyprawa klasy II
- 17.06.2026
16.06.2026r. klasa druga wybrała się na pieszą wycieczkę do Górnicy, tam czekało na nich sporo atrakcji: była gra terenowa, która pozwoliła nam utrwalić i podsumować to, czego nauczyliśmy się w drugiej klasie, ognisko z kiełbaskami, lody i oczywiście duuużo wspaniałej zabawy 😍To był piękny i radosny dzień, nacieszyliśmy się sobą przed wakacjami. 🤩
- Leśna wyprawa klasy II: Czytaj więcej
XIX Gminny Konkurs Matematyczny w Siedlisku
- 15.06.2026
IX Gminny Konkurs Matematyczny w Siedlisku
Uczniowie reprezentujący naszą szkołę:
Karol Fiszer - kl.IV
Laura Helwich- kl.V
Adrian Szymkiewicz - kl.VI
Ksawery Staszewski - kl.VII
Aniela Burdajewicz - kl.VIII
Serdeczne gratulacje dla Wszystkich uczestników!!!
Szczególne brawa należą się Laurze Helwich za zajęcie II miejsca w swojej kategorii wiekowej oraz dla Anieli Burdajewicz za zajęcie również II miejsca w kategorii klas VIII.
- XIX Gminny Konkurs Matematyczny w Siedlisku: Czytaj więcej
Nasze uczennice w konkursie pięknego czytania
- 10.06.2026
Róża z klasy V oraz Marianna z klasy VIII reprezentowały naszą szkołę podczas Gminnego Konkursu Pięknego Czytania Utworów Henryka Sienkiewicza, który odbył się w Szkole Podstawowej w Łomnicy.
Uczennice zaprezentowały swoje umiejętności czytelnicze, interpretacyjne i piękną kulturę słowa, mierząc się z twórczością wybitnego polskiego pisarza. Sam udział w konkursie był cennym doświadczeniem i okazją do rozwijania pasji czytelniczych.
- Nasze uczennice w konkursie pięknego czytania: Czytaj więcej
Lekcja pod chmurką w lesie 🌳🍃🦉🌿
- 09.06.2026
Lekcja pod chmurką – przygoda z przyrodą na ścieżce „Nad Bukówką”.
Uczniowie klasy IV uczestniczyli w wyjątkowej lekcji terenowej na ścieżce przyrodniczo-leśnej „Nad Bukówką”. Podczas wycieczki mieli okazję spotkać się z zaprzyjaźnionym leśnikiem - Panem Janem, który z wielką pasją opowiadał o bogactwie fauny i flory lasów należacych do Puszczy Drawieńskiej oraz o pracy leśników.
- Lekcja pod chmurką w lesie 🌳🍃🦉🌿: Czytaj więcej
SZYMBARK – LEKCJA HISTORII W TERENIE
- 03.06.2026
Uczniowie klas I–IV uczestniczyli w wycieczce do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Podczas wyjazdu poznawali historię, kulturę i tradycje Kaszub. Zwiedzili słynny Dom do Góry Nogami, zobaczyli Najdłuższą Deskę Świata, odwiedzili bunkier „Gryfa Pomorskiego” oraz uczestniczyli w emocjonującej symulacji nalotu lotniczego. Nie zabrakło również wizyty w Domu Sybiraka oraz zabaw i atrakcji w „Świecie Bajek”.
- SZYMBARK – LEKCJA HISTORII W TERENIE: Czytaj więcej
Kolejne sukcesy naszych uczniów w warcabach
- 03.06.2026
24 kwietnia we Wronkach odbył się kolejny turniej z cyklu Grand Prix Polski w warcabach. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku.
Największy sukces odniosła Aniela Burdajewicz, która zajęła 3. miejsce wśród kobiet, rywalizując z zawodniczkami ze starszych kategorii wiekowych.
- Kolejne sukcesy naszych uczniów w warcabach: Czytaj więcej
Sport to zdrowie! - olimpiada w Łomnicy
- 29.05.2026
28.05.2026r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnej Olimpiadzie "Sport to zdrowie", której organizatorem była Szkoła Podstawowa w Łomnicy. Do turnieju przystąpiło 8 szkół. Nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce, serdecznie gratulujemy sukcesu. Wydarzenie było doskonałą okazją do aktywnego spędzania czasu, integracji z uczniami z innych szkół oraz zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło sportowych emocji, łez oraz świetnej zabawy.
- Sport to zdrowie! - olimpiada w Łomnicy: Czytaj więcej
Na ludowo zaśpiewajmy - szkoła!
- 20.05.2026
Za nami drugi dzień zmagań w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Ludowej w Białej, dziś na scenie prezentowali się uczniowie szkół podstawowych, występów było aż 37, przez co jeszcze bardziej cieszy nas tyle wygranych!!!
Pierwsze miejsce wyśpiewali: Laura Helwich, Róża Juzyk oraz Karol Fiszer jako zespół.
- Na ludowo zaśpiewajmy - szkoła!: Czytaj więcej
Na ludowo zaśpiewajmy - przedszkole!
- 19.05.2026
Nasi mali przedszkolacy wystąpili dziś podczas XIV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Ludowej w Białej.
Zaprezentowali 4 wesołe utwory i każdy z nich zdobył nagrodę 🥳
W kategorii solistów wyróżnienie zdobyły: Zuzanna Broda oraz Marta Ziuziakowska, zaś w kategorii zespoły wyróżnieni zostali: Marcelina Kenig, Zuzanna Broda i Rafał Burdajewicz.
- Na ludowo zaśpiewajmy - przedszkole!: Czytaj więcej
Sportowy Koziołek
- 11.05.2026
W miniony piątek, 8 maja, 28 uczniów klas I–IV reprezentowało naszą szkołę w eliminacjach I edycji turnieju „Sportowy Koziołek” w Poznaniu. W zawodach uczestniczyło 16 szkół z całej Wielkopolski.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych startów, zaangażowania oraz sportowej postawy. Jesteśmy dumni z naszej reprezentacji i już dziś zapowiadamy powrót za rok na kolejną edycję turnieju!
- Sportowy Koziołek: Czytaj więcej
Pierwszy egzamin - ósmoklasisty! 🍀🍀🍀
- 11.05.2026
Dziś, 11.05.2026r. nasi ósmoklasiści zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego. Były lektury, przemówienia i opowiadania, … i zapewne kilka nerwowych spojrzeń w sufit 😉
Na szczęście humor dopisywał, długopisy pisały, a wiedza — mamy nadzieję — wskakiwała do głowy dokładnie wtedy, kiedy była potrzebna!- Pierwszy egzamin - ósmoklasisty! 🍀🍀🍀: Czytaj więcej
MAJOWE ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE
- 04.05.2026
30 kwietnia, w naszej szkole odbyły się obchody świąt majowych. Uroczystość rozpoczął krótki, podniosły wstęp uczennicy oraz nauczyciela historii, uświetniony piosenką w wykonaniu uczennic z klasy I.
Następnie uczniowie wzięli udział w grze terenowej oraz quizie wiedzy pod hasłem „Co wiem o Polsce”. Młodsi uczniowie, pracując w grupach, wykonali również prace plastyczne związane z tematyką świąt.
- MAJOWE ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE: Czytaj więcej

Logowanie
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
