• Ferie 2020
     • Ferie 2020

     • Baw się z nami codziennie od 10:00 do 13:00 !!!

      Z nami nie będziecie się nudzić!!! Dzielnie od 8:00 do 14:00 dyżurujemy a do tego rozrywkę oferujemy. Zajęcia dla młodzieży szkolnej odbywają się każdego dnia, od pn do pt,  w godz. od 10.00 do 13.00.

      Zapraszamy!!!

      TYDZIEŃ I

      Poniedziałek 27.01.2020 A. Czerniak

      Zajęcia z Mikroskopem

      Wtorek 28.01.2020 - S. Flisikowski

      Zawody w tenisa stołowego

      Środa 29.01.2020 S. Flisikowski

      Zawody - Blokus 

      Czwartek 30.01.2020 G. Dassuj

      Planszówki bez wymówki

      Piątek 31.01.2020 S. Flisikowski

      Zajęcia warcabowe

       

      TYDZIEŃ II

      Poniedziałek 03.02.2020 M. Złocińska

      Przystanek Rychlik – gry planszowe

      Wtorek 04.02.2020 S. Flisikowski

      Tenis stołowy

      Środa 05.02.2020 S. Flisikowski

      Speed Ball

      Czwartek 06.02.2020 M. Złocińska

      M-Boty w akcji

      Piątek 07.02.2020 S. Flisikowski

      Zajęcia Warcabowe

    • Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych
     • Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych

     •  

      Dzisiaj (11.01.2020) w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje do Mistrzostw Wielkopolski w warcabach klasycznych organizowane w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Przyjechali do nas uczniowie z Czarnkowa, Wielenia, Krzyża, Młynkowa, Łomnicy i trzcianeckich szkół. Zawodnicy walczyli w czterech kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty:

      klasy I-VI - Dziewczęta: 1. Aleksandra Sicińska, 3. Marcelina Kaczmarek,  4. Julia Pańkow.

      Chłopcy: 1. Kamil Flisikowski, 8. Maksym Matuszewski, 9. Jakub Skotarczak.

      Klasy VII-VIII: 1. Agata Flisikowska

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Wielkopolski

    •      RAPORT ZE ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI
     • RAPORT ZE ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI

     •   W okresie od września do końca listopada 2019r. braliśmy udział w akcji ekologicznej

       „Zbiórka elektrośmieci

      Dzięki Wam i przyjaciołom naszej szkoły udało się zebrać w tym roku             1 tonę 123 kg !!!

      Za zebrane elektrośmieci otrzymaliśmy bon na sprzęt sportowy o wartości: 554 PLN

      ZKUPIONY SPRZĘT FIRMY SPORTPOLAND:

      1Zestaw do palanta 59,00 PLN

      2. Słupki+siatka do siatkówki badmintona 99,00 PLN

      3. Lotki piórkowe 29,00 PLN

      4. Siatka do tenisa ziemnego i siatkonogi 199,00 PLN

      5. Stoper 30 czasowy 79,00 PLN

      6. Chusta animacyjna 83,00 PLN

      7. Lotki do badmintona plastikowe 6,90 PLN 

    • Gwiazdkowe Grand Prix
     • Gwiazdkowe Grand Prix

     • W świątecznej atmosferze zakończyliśmy II Grand Prix Wielkopolski.Podium dzisiejszego turnieju:do lat 8:1. Aniela Burdajewicz (Rychlik)2. Maciej Tuta (Wieleń)3. Wiktor Pańkow (Rychlik)do lat 111. Aleksandra Skobel (Wronki)2. Filip Krause (Wronki)3. Magdalena Pauszek (Wieleń)do lat 15:1. Agata Flisikowska (Rychlik)2. Oliwia Kenig (Rychlik)3. Miłosz Szlendak (Kuźnica Żelichowska)open:1. Sebastian Wieczorek (Poznań)2. Arleta Flisikowska (Rychlik)3. Kamil Krygier (Gniezno)

      Klasyfikacja końcowa po 9 turniejach:Do lat 8:1. Aniela Burdajewicz (Rychlik)2. Karol Szyda (Trzcianka)3. Maciej Tuta (Wieleń)4. Julia Pańkow (Rychlik)5. Dominik Złociński (Rychlik)Do lat 11:1. Aleksandra Skobel (Wronki)2. Kamil Fliskowski (Rychlik)3. Magdalena Pauszek (Wieleń)4. Filip Krause (Wronki)5. Jan Łukaszewski (Rychlik)Do lat 15:1. Oliwia Kenig (Rychlik)2. Agata Flisikowska (Rychlik)3. Miłosz Szlendak (Kuźnica Żelichowska)4. Maciej Szlendak (Kuźnica Żelichowska)5. Sebastian Bury (Kuźnica Żelichowska)Open:1. Mateusz Piątek (Drawsko)2. Sylwester Flisikowski (Rychlik)3. Sebastian Wieczorek (Poznań)4. Maciej Lisiecki (Sarbia)5. Kamil Krygier (Gniezno).

    • BOŻONARODZENIOWY KONCERT W PRZEDSZKOLU
     • BOŻONARODZENIOWY KONCERT W PRZEDSZKOLU

     • Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego śpiewania w przedszkolu – dzieci, nauczycieli i rodziców nim na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka.

      Dziś do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście na Koncert Bożonarodzeniowy. Nie zabrakło kolęd (jedną na pianinie zagrał Stefan z zerówki) , świątecznych piosenek, tańców i pięknych dekoracji, a występ dzieci wprowadził wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Dużą atrakcją koncertu były występy rodzinne. Zaśpiewał p. Norbert Sikorski z synami: Marcelem i Wincentym, p. Piotr Gmur z synem Stefanem oraz p. Karol Matuszewski z córką Wiktorią.

      Były także życzenia świąteczne aby  okres zakupowego szaleństwa, stał się czasem, odpoczynku i wzajemnej miłości, a spędzone wspólnie z rodziną godziny były najważniejszym prezentem.

      Nie zabrakło także Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci podarunkami, a także przyniósł nowe zabawki do przedszkola.

    • Liga warcabowa SP 1 Trzcianka
     • Liga warcabowa SP 1 Trzcianka

     • 17 grudnia  w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzciance odbył się III turniej Międzyszkolnej Ligi Warcabowej. Zagrało 42 zawodników z 6 gminnych szkół. Z naszej szkoły zagrało 15 zawodników, z których 9 stanęła na podium. Gratulujemy. Szczegółowe wyniki: https://drive.google.com/open?id=1jEzKRlE-mA1t10NjPmBUGbc1VvixTf-R

    • Święta z gwiazdami
     • Święta z gwiazdami

     • To już kolejne przedstawienie z cyklu Klubu Małego Muzyka. Tym razem dzieci z klas I-III oraz nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć niesamowite „Święta z gwiazdami”.

       

    • Turniej Mikołakowy we Wieleniu
     • Turniej Mikołakowy we Wieleniu

     • Dzisiaj we Wieleniu (7 grudnia) odbył się Mikołajkowy Turniej Warcabowy. Wśród 42 zawodników znaleźli się również warcabiści z Rychlika. Na najwyższym stopniu podium stanęli: do lat 12 - Kamil Flisikowski, do 15 Agata Flisikowska, OPEN - Sylwester Flisikowski. W grupie do lat 9 Aniela Burdajewicz zajęła drugie miejsce, Karol Szyda - trzecie, a Zosia Graf - czwarte.W turnieju open trzecie miejsce zajęła Marta Knap. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani przez organizatorów upominkami i słodyczami.

    • Piernikowe szaleństwo
     • Piernikowe szaleństwo

     • Zapach miodu, wanilii,  przypraw korzennych roznosił się po całej szkole. W miniony piątek, 13 grudnia 2019r.  klasa piąta spotkała się w godzinach popołudniowych w szkole, aby upiec świąteczne smakołyki. Kolejny już raz mieliśmy okazję przypomnieć sobie przepis na świąteczne pierniki. Każdy mógł wykazać się kreatywnością i pomysłowością w zdobieniu tych lubianych przez dzieci  wypieków. Kolejną atrakcją były pokazy mody świątecznej. Zabawy i śmiechu było pod dostatkiem. Materace, które przynieśliśmy do sali posłużyły nam również do szkolenia umiejętności sportowych, więc ćwiczyliśmy przewroty, podskoki i inne ćwiczenia. Nieco zmęczeni lecz w dobrych nastrojach ułożyliśmy się do snu.

    • Koncert Świąteczny
     • Koncert Świąteczny

     • Kiedy zasiadamy do świątecznego stołu w gronie najbliższych, w powietrzu unosi się zapach choinki i świątecznych potraw, a w świąteczną atmosferę wprowadza nas muzyka. Czasami są to tradycyjne kolędy, kiedy indziej hity wykonywane przez gwiazdy. I tak  tez się stało w magiczny wieczór 16 grudnia br. w naszej szkole. Znamienici wykonawcy: zespół Ciała Pedagogiczne i Szkolna Grupa Muzyczna Wesołe Nutki, wprowadzili wszystkich zgromadzonych w nadchodzący czas Świąt. Goście przekonali się, że wyżej wymienieni  artyści potrafią uwieść, a znane i lubiane utwory  w ich wykonaniu mogą brzmieć świeżo i nowocześnie. Tak też się stało podczas naszego koncertu, który był połączeniem elegancji, klasyki, energii i humoru.

      Świąteczny koncert był wyjątkowym prezentem dla lokalnej społeczności. Mamy nadzieję, że wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój oraz pozostanie na długo w pamięci publiczności.

    • VII GMINNY FESTIWAL KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH DLA PRZEDSZKOLAKÓW
     • VII GMINNY FESTIWAL KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH DLA PRZEDSZKOLAKÓW

     • Święta Bożego Narodzenia od wieków mają magiczną moc. Na początku grudnia szare miasta zaczynają zmieniać swoje oblicze. W sklepach mnóstwo świecidełek, na ulicach drzewa oplatane migającymi światełkami. Z różnych stron dobiegają melodie znanych kolęd. Kolorowo, radośnie, jak w żadnym okresie roku. Nasza szkoła też zmieniła się za sprawą świątecznych dekoracji.

      Dzisiaj po raz siódmy odbył się u nas Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków, który już tradycyjnie rozpoczyna bożonarodzeniowe świętowanie w naszej szkole.

      W festiwalu wzięło udział 19 przedszkolaków z 11 placówek naszej gminy. Komisja  w składzie:, Łukasz Bagrowski- przewodniczący, Karolina Fiszer i Marek Gordziej, po wysłuchaniu  prezentacji i zapoznaniu się z regu­laminem fe­stiwalu oceniała utwory, zgodnie z kryteriami podanymi w regulami­nie, biorąc przede wszyst­kim pod uwagę: dobór repertuaru, wykonanie i ogólny wyraz artystyczny.

      A oto werdykt:

      I MIEJSCE – Iga Cichy z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 w Trzciance

      II MIEJCE- Jacek Napierała z Gabinetu terapeutycznego EDUCHATKA w Trzciance

      III MIEJSCE- Tomasz Piduch z Oddziału  Przedszkolnego przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance

      Wyróżnienia:

      • Zuzanna Bryk z Oddziału  Przedszkolnego przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance
      • Wiktoria Matuszewska z Oddziału  Przedszkolnego przy  Szkole Podstawowej w Rychliku
      • Maja Kosecka Gminnego Przedszkola Publicznego nr 4 w Trzciance
      • Maja Antoszczak z Oddziału  Przedszkolnego przy  Szkole Podstawowej w Łomnicy- oddział w Stobnie
      • Łucja Lehwark Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 w Trzciance

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a na kolejny konkurs zapraszamy za rok !!!!

    • Mikołajkowy turniej tenisa stołowego
     • Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

     • Dnia 10.12 w Przyłękach odbył sie XIX Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Zawody odbywały sie w czterech kateogriach.Klasy I-II, III-IV, V-VI, VII-VIII. Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze zdobywając 4 medale!!

      Anielka Burdajewicz II miejsce

      Wiktor Pańkow II miejsce

       Maksym Matuszewski I miejsce 

      Rafał Siwiak II miejsce

      Dodatkowo szkołę reprezentowali Agata Flisikowska, Wiktoria Paprocka i Tomasz Rajski!

       

       

       

    • WIZYTA MIKOŁAJA
     • WIZYTA MIKOŁAJA

     • W piątek nasze przedszkole odwiedziła pani burmistrz Dominika Wiśniewska. Przyjechał z nią Mikołaj i jego elfy. Dzieci były zachwycone. Mikołaj każdemu dziecku wręczył swoją czekoladową podobiznę oraz upominki.

    • WIECZÓR ANDRZEJKOWY KLASY I
     • WIECZÓR ANDRZEJKOWY KLASY I

     • Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze... 

      Jest taki wieczór, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Uczniowie klasy I przekonali się o tym w piątek, 29 listopada br.. Oprócz wróżb, przygotowanych przez wychowawcę, w których każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka, na przybyłych wielbicieli zabawy czekały słodkości przygotowane przez rodziców oraz najlepsza muzyka, która sprawiła, że nogi same rwały się do tańca.

      Ciekawe, czy wróżby przełożą się na rzeczywistość ?.
       

    • NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU
     • NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU

     •             Alladyn, Ali Baba i Sindbad Żeglarz to najbardziej znani bohaterowie opowieści Dalekiego Wschodu. Spektakl, który mieli możliwość obejrzenia uczniowie oddziałów klas I - III w dniu 27 listopada br. w Kinie Światowid w Czarnkowie w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa przybliżył dzieciom w sposób humorystyczny kulturę Dalekiego Wschodu, panujące kiedyś zwyczaje i obrzędy. Piękne dekoracje, bogata scenografia, feeria świateł, ciekawe postacie oraz interesująca fabuła, dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Oprócz doświadczeń estetycznych dzieci wróciły z potwierdzoną po raz kolejny prawdą, iż dużo bardziej wartościowe jest zanurzanie się w świat literatury niż w świat wirtualnej rzeczywistości gier komputerowych.

                       

    • ALOHA HAWAJE
     • ALOHA HAWAJE

     • 20.11 odbył się kolejny koncert z cyklu Klub Małego Muzyka. Tym razem bawiliśmy się pod hasłem ALOHA HAWAJE.

    • Liga warcabowa - SP2 Trzcianka
     • Liga warcabowa - SP2 Trzcianka

     • Za nami kolejny 2 Turniej Międzyszkolnej Ligi warcabowej Szkół Podstawowych Gminy Trzcianka.Do rywalizacji przystąpiło 48 zawodników reprezentując 6 szkół: SP 2 Trzcianka, SP 3 Trzcianka, SP 1 Trzcianka, SP Katolicka Trzcianka, SP Łomnica oraz SP Rychlik. Zwycięzcy poszczególnych grup:Chłopcy kl. 1_4 : 1 miejsce Szyda Karol SP 1, 2 miejsce Matuszewski Maksym SP Rychlik, 3 miejsce Ściepura Adam SP 2Dziewczęta kl. 1_4: 1 miejsce Burdajewicz Aniela SP Rychlik, 2 miejsce Kaczmarek Marcelina SP Rychlik, 3 miejsce Mania Nadia SP Łomnica Chłopcy kl. 5_8: 1 miejsce Strzelecki Jakub SP Rychlik, 2 miejsce Strzelecki Bartosz SP Rychlik, 3 Miejsce Wiedera Jakub SP 2Dziewczęta kl. 5_8: 1 miejsce Flisikowska Agata, 2 Miejsce Kroszel Justyna, 3 miejsce Sicińska Aleksandra wszystkie SP Rychlik.

      Zawody odbyły się w SP 2 w Trzciance dzięki Panu Markowi Łazanowskiemu, Pani Irenie Zborowskiej a nagrody ufundowane przez radę rodziców SP Trzcianka oraz państwo Agnieszka i Tomasz Grześ. Serdecznie dziękujemy a na 3 Turniej zapraszamy 17 grudnia do SP 1 w Trzciance.

      Szczegółowe wyniki poniżej: https://drive.google.com/open?id=1jEzKRlE-mA1t10NjPmBUGbc1VvixTf-R

    • Pasowanie na przedszkolaka
     • Pasowanie na przedszkolaka

     • W piątkowe południe 15 listopada, nasze najmłodsze przedszkolaki wzorowo zdały testy i przeszły próby. Tym samym w obecności przybyłych gości zostały pasowanie na pełnoprawnych przedszkolaków.