• konkurs kolęd - regionalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Marcelina Kaczmarek: 2
      Iga Sicińska, Kinga Czyż, Wiktoria Paprocka, Karolina Janczarek: wyróżnienie

      Konkurencja: konkurs kolęd
      Okręg: regionalny

      Uczennice Naszej Szkoły pod czujnym okiem pana Marka Gordzieja tłumnie reprezentowały Placówkeęna corocznym Konkursie kolęd i pastorałek w trzcianeckim MDKu. Grały i śpiewały w rozmaitych konfiguracjach: Marcelina Kaczmarek z kl.II, Iga Sicińska z kl. IV, Kinga Czyż i Wiktoria Paprocka z kl. V oraz Karolina Janczarek z kl. VI i Zosia Kuta z kl. VIII, wraz z pedagogiem. Udało się wyśpiewać II nagrodę w kategorii klas I-III oraz specjalne, bo jedyne (nie przyznano nagród) wyróżnienie w kategorii zespoły klas IV-VI. Nasza Szkoła, jak zwykle, mocno zaznaczyła swoją obecność, propagując piękną ideę wspólnego muzykowania na żywych instrumentach.

     • warcaby - regionalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Agata Flisikowska: 1
      Kamil Flisikowski: 1
      Oliwia Kenig: 2
      Aniela Burdajewicz: 2
      Jan Łukaszewski: 2
      Zofia Nowak: 2
      Aleksandra Sicińska: 3
      Wiktoria Matuszewska: 3
      Marcelina Kaczmarek: 3

      Konkurencja: warcaby
      Okręg: regionalny

      W świątecznej scenerii odbył się dziś w naszej szkole już po raz 23 Gwiazdkowy Turniej Warcabowy. Zagrało 30 zawodników z Wronek, Wielenia, Brzeźna, Trzcianki i oczywiście z Rychlika. Nagrody wręczył Burmistrz Krzysztof Jaworski.

     • Mikołajki

     • Długo wyczekiwany gość, zjawił się u naszych przedszkolaków, 6 grudnia. Już z samego rana zostawił list i małe upominki. Jednak największą niespodziankę zrobił nam później, ponieważ razem z Panem Burmistrzem przybył w odwiedziny. Wysłuchał naszej piosenki, a potem podarował każdemu swoją czekoladową podobiznę. Dzieci również nie zapomniały o gościu, wykonały dla niego laurki, dzień uważamy za bardzo udany i już nie możemy doczekać się odwiedzin w przyszłym roku.

     • Piernikowe wypieki

     • Dzieci z klasy IV z niecierpliwością czekały na zaplanowany wieczór piernikowy,aby móc sprawdzić swoje umiejętności cukiernicze. I udało się! Pierniczki - pychotka. A prawdziwy kunszt cukierniczy dzieci mogły wyrazić w świąteczny zdobieniu piernikowych pyszności. Przy okazji snute były opowieści o domowych tradycjach świątecznych. Uśmiech i radość dzieci można było zobaczyć w każdym ciasteczku. A wieczorem, tuż przed snem dzieci urządziły piżamowe party.

      Były tańce i zabawy... Zmęczeni wrażeniami, zapachem pierników i nadchodzących świąt ułożyliśmy się na materacach w jednej z klas. A nocka minęła tak szybko, że wszyscy żałowali, że trzeba wracać do domu... Wszyscy stwierdzili, że fajnie być i robić coś razem. Jesteśmy przecież klasową rodziną.

       

     • tenis stołowy - gminny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Jan Łukaszewski: 1
      Kamil Flisikowski: 1

      Konkurencja: tenis stolowy
      Okręg: gminny

      Dnia 07.12 w Szkole Podstawowej w Przyłękach odbył się XVIII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Zawody odbywały się w 4 kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Wśród chłopców swoje kategorie wiekowe wygrali Jan Łukaszewski i Kamil Flisikowski. Reszta zawodników również pokazała się z bardzo dobrej strony. Szkołę reprezentowali: Monika Złocińska, Agata Flisikowska, Tomasz Rajski i Marcin Kenig.

     • W poszukiwaniu autorytetów

     • „Uczniowie wzrastający w atmosferze szacunku do autorytetów są skłonni przestrzegać norm, lepiej się uczą, posiadają zainteresowania, z szacunkiem budują relacje z rówieśnikami. Młodzi ludzie szanują autorytety, kształtują w sobie cechy potrzebne, aby stawać się wzorem dla innych. Podświadomie szukają mistrzów i wzorów do naśladowania, lecz bez pomocy trudno im odróżnić mistrza od idola.

      Dlatego potrzebują wsparcia prawdziwych autorytetów.” Fundacja ARCHEZJA. Patronat Ministerstwa Sprawiedliwości Uczniowie z klas IV, V oraz VI, VII, VIII uczestniczyli w środę, 5 grudnia 2018r. w zajęciach warsztatowych z zakresu działań wychowawczo-profilaktycznych. Rozważania odnosiły się do autorytetów oraz pytań, które dotyczyły zagadnienia. Zajęcia te to jedne z cyklicznych zajęć dotyczących sensu życia, poszukiwania wartości, dokonywania właściwych wyborów oraz umiejętności wkraczania w dorosłe życie bez bagażu niewłaściwych, ryzykownych doświadczeń.

     • warcaby - regionalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Oliwia Kenig: 1
      Kamil Flisikowski: 2
      Agata Flisikowska: 3
      Aniela Burdajewicz: 3

      Konkurencja: warcaby
      Okręg: regionalny

      1 grudnia we Wieleniu odbył się VI Mikołajkowy Turniej Warcabowy. Zagrało w nim pięcioro uczniów naszej szkoły. W grupie do lat 15 zwyciężyła Oliwia Kenig. W grupie do lat 12 Kamil Flisikowski zajął II miejsce, a Agata Flisikowska - III. Natomiast w grupie do lat 9 zadebiutowały po raz pierwszy w turnieju warcabowym: Aniela Burdajewicz i Marianna Jasielska. Obie zagrały bardzo dobrze, a Anielka stanęła na podium zajmując III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Adndrzejki 1-3

     • Człowiek często myśli o tym, co go w życiu spotka. Planuje, marzy, fantazjuje.

      Dobrą okazją ku temu by poznać przyszłość są ANDRZEJKI.

      W piątkowe popołudnie, 30 listopada uczniowie klas I –III przenieśli się w świat wróżb i fantazji.

      "Andrzeju, Andrzeju,Prosimy dziś Ciebie,ANDRZEJKI 1-3Pozwól nam zobaczyć,Co pisane nam w niebie."

      Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, jakie imię nosi ukochana(y), kto będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie oraz jakie niespodzianki szykuje mu los. A wszystko to za sprawą wróżb: lania wosku, ustawiania butów, rzucania kośćmi do gry, magicznego koła, czarodziejskiej lampy, …

      Sympatycy pląsów mogli pobawić się przy ulubionych przebojach. W przerwach czekały przekąski i napoje, skutecznie regenerujące siły do dalszej zabawy.

      Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż…zawsze  może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

     • Święto Pluszowego Misia

     • Pluszowy miś to jeden z nieodłącznych elementów dzieciństwa - bo przecież każdy z nas miał kiedyś takiego "pluszaka". Pluszowy miś ma już ponad sto lat (pierwsza tego typu maskotka powstała w 1902 r.), więc nie dziwi nas, że zabawka ta doczekała się swojego święta. I tak Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. W związku z tym, że była to niedziela my uczciliśmy ten dzień dzisiaj- 26 listopada. Tradycją już jest, że w przedszkolu ten dzień świętują dzieci razem ze swoimi ulubionymi misiami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w smutnego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Jadą, jadą misie". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

     • Nocleg w szkole

     • Długo uczniowie klasy VIII będą wspominać swoją pełną wrażeń andrzejkową nockę w szkole. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór, niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humoru. Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były tańce, wróżby, pizza i oczywiście najważniejszy chowany. Po tych niesamowitych zabawach uczniowie przygotowali sobie miejsce do spania, lecz zanim wszyscy udali się na zasłużony (aczkolwiek baaardzo późny :)) odpoczynek na materacach, sala gimnastyczna stała się salą kinową. Ranek nadszedł zdecydowanie za szybko, ale nasi uczniowie planują kolejne jakże cudowne nocowanie w szkole.

     • Wycieczka 1_3

     • 22 listopada uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wycieczkę do Trzcianki.

      Pierwszym punktem był Urząd Pocztowy. Dzieci miały tam okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz  poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Zwiedziły pomieszczenie, w którym znajdują się okienka pocztowe oraz sortownię listów i paczek. Poznały drogę listu jaką musi pokonać, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Zobaczyły strój, torbę i inne akcesoria niezbędne w trudnej pracy listonosza.Jedną z największych atrakcji było stemplowanie prawdziwą pieczątką pocztową. Na koniec wszystkie dzieci kupiły znaczki, nakleiły je na wcześniej zaadresowane koperty i wysłały listy.

      Drugim punktem wycieczki było przedstawienie teatralne pt. "Brzechwolandia" w Hali Widowiskowo – Sportowej. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, był okazją do poznania mniej popularnych i przypomnienia sobie znanych wierszy Jana Brzechwy, takich jak: "Leń", "Skarżypyta", "Samochwała", "Atrament", "Globus", "Znaki przestankowe". Dzięki  wizycie w niezwykłej krainie zwanej "Brzechwolandią", dzieci mogły przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki. Postacie z wierszy przypomniały  także o właściwym  zachowaniu w domu, w szkole i na podwórku.

      Udział w spektaklu był wielkim przeżyciem, a wycieczka okazała się niezwykle pouczająca i interesująca.

      Składamy serdeczne podziękowania:

      Panu naczelnikowi Urzędu Pocztowego w Trzciance za otwartość, życzliwość i kultywowanie pięknej tradycji komunikowania się słowem pisanym na papierze

      oraz Urzędowi Miejskiemu Trzcianki za użyczenie autokaru.

     • Jesień wokół nas

     • Dnia 23 listopada 2018r. w Gminnym Przedszkolu w Siedlisku odbył się IV Gminny Przegląd Piosenki pt. „Jesień wokół nas -Tym razem na ludowo. Laura Helwich i Szymon Kordek, reprezentowali nasze przedszkole, a śpiewając ludowe piosenki, wraz z innymi przedszkolakami pomogli uczcić 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.

     • rolki - lokalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Oliwia Kenig: 3

      Konkurencja: rolki
      Okręg: lokalny

      Dnia 21.11.2018r nasi uczniowie uczestniczyli w przeglądzie powiatowych talentów. W konkursie zorganizowanym przez Trzcianecki MDK wzięły udział trzy utalentowane uczennice z naszej szkoły. Oliwia Kenig swoim pokazem jazdy na rolkach urzekła jurorów i zajęła 3 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również naszym niezawodnym uczestnikom z klasy 7 i 8. Spisali się na medal.

     • Lekcja boksu

     • W czwartek 15.11 w naszej szkole odbył się trening boksu przeprowadzony przez pana Jarosława Drewnowskiego. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas VI, VII, VIII. Zajęcia miały na celu pokazanie uczniom jak można poprzez trening rozładowywać negatywne emocje a także zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego.

     • Od nasionka do tkaniny

     • Na nietypową lekcję techniki udali się dziś uczniowie klas V i VI do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Wzięli oni udział w warsztatach tkackich „Od nasionka do tkaniny”. Obejrzeli wystawę czasową, dowiedzieli się jak powstaje tkanina, na czym polega praca na krośnie i wzięli udział w zajęciach „Kręć się kręć, wrzeciono…”. Każdy własnoręcznie wykonał pracę, która zostanie oceniona  na najbliższej lekcji techniki. Zajęcia praktyczne bardzo podobały się uczniom, z zaangażowaniem wzięli w nich udział. Po zakończonych zajęciach posililiśmy się pyszną pizzą. Popołudnie spędzamy z igłą w dłoni.

     • Gminne obchody Święta Niepodległości.

     • W miniony weekend uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w gminne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Sposobów na świętowanie było kilka.

      Zaczęliśmy już w piątek od dekorowania babeczek w barwy narodowe (o czym już tutaj pisano), które w niedzielę można było skosztować w hali podczas obchodów.

      W sobotę delegacja z pocztem sztandarowym brała udział w uroczystym odsłonięciu i poświeceniu Pomnika Niepodległości.

      W niedzielę działo się najwięcej. Dwaj chłopcy z klasy VIII byli wśród grupy ponad 130 osób, które w odświętnych strojach tańczyły poloneza na placu w Trzciance. Reprezentacja dziewczynek wraz z przedstawicielkami innych szkół tworzyła chór, który przepięknie śpiewał pieśni patriotyczne w hali widowiskowo – sportowej. Oczywiście podczas wszystkich tych uroczystości również był obecny szkolny poczet sztandarowy.

      Wzruszeniom nie było końca! W końcu okazja nie byle jaka!

     • 100 babeczek

     • "Sto na sto " . To niezapomniane przeżycia. Uczniowie z III ,IV i V oraz VIII z wielką ochotą podjęli się przygotować sto babeczek na setną rocznicę odzyskania Niepodległości Polski. Biel i czerwień to kolory przewodnie, więc babeczki były narodowe. A fantazji i pomysłów na lukrowane pyszności uczniom nie brakowało.

      Na finał rocznicowego święta, nasze cukiernicze wypieki, pojadą do Trzcianki,aby godnie reprezentować umiejętności naszych zdolnych uczniów. Jesteśmy dumni ,bo jest z czego. Serdeczne podziękowania dla rodziców,którzy pomogli swoim dzieciom w wypieku babeczek.

     • Święto Niepodległości

     • Uroczyste obchody wyjątkowej rocznicy.

      W piątek, 9 listopada społeczność naszej szkoły świętowała setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel rozpoczęliśmy od udziału w akcji „Rekord dla niepodległej”, która polegała na odśpiewaniu czterozwrotkowego hymnu Polski o godzinie 11:11.

      Część artystyczna przygotowana przez uczniów klas IV – VIII przedstawiła w przystępny sposób historię Polski od utracenia niepodległości, aż po jej odzyskanie. Wiersze były przeplatane piosenkami patriotycznymi, które uprzyjemniły apel. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę, do której tańczyły z flagą Polski.

      Ten dzień był bardzo uroczysty!

     • Mały odkrywca

     • W miniony piątek odbyły się warsztaty chemiczne dla klas 0-III. Dzieci miały okazję poznać tę dziedzinę nauki od bardzo ciekawej strony. Uczniowie ubrani w ochronny fartuch, rękawiczki i specjalne okulary, brali czynny udział w eksperymentach, poznali zasady przeprowadzania doświadczeń oraz zachowywania się w pracowni chemicznej. Największą radość sprawiło im obserwowanie "wybuchającego wulkanu".

     • konkurs - regionalny

     • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Marcelina Kaczmarek: 1
      Zofia Graf: 3
      Alan Thiel: 3
      Jakub Krawczyk: wyróżnienie

      Konkurencja: konkurs
      Okręg: regionalny

      Uczniowie klasy II i III wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym „Słowem malowane” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance. 8 listopada br. przyznano nagrody. Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: