• Łamigłówki

• W zakładce Uczniowie i rodzice / 50 łamigłówek na 50-lecie pojawiły się już zadania na październik. W związku z tym, że zadania na wrzesień zostały opublikowane z opóźnieniem możecie je jeszcze rozwiązać i oddać wychowawcy do 15 października. Ruszcie główki i rozwiążcie łamigłówki:) Zachęcamy do udziału!

• Zakończenie Grand Prix Polski

• 2 października w Lipnie odbył się ostatni turniej z cyklu Grand Prix Polski 2021. Aniela Burdajewicz zajęła 2 miejsce w grupie młodziczek do lat 13.  Do klasyfikacji końcowej liczyło się 6 z 8 turniejów. Aniela wszystkie turnieje zagrała świetne i zostało jej odjętych więcej punktów niż koleżance, dlatego ostatecznie  zajęła 2 miejsce w klasyfikacji do lat 10. Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

• XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

• Dziś na czterech pierwszych lekcjach uczniowie z klas 4-8 zmagali się z łamigłówkami matematycznymi, dotyczącymi tabliczki mnożenia. Najciekawszym zadaniem okazał się Escape room. Uczniowie musieli dokończyć QR code, który prowadził do otwarcia skrzyneczki. W niej ukryte były cukierki dla uczniów oraz informacja o uzyskaniu oceny celującej z matematyki. Całe przedsięwzięcie odbywało się pod hasłem "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Jeden patrol egzaminacyjny sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia w szkole, a drugi udał się do Trzcianki. Byliśmy w Urzędzie Miasta, w Straży Pożarnej oraz na Komisariacie Policji. Wszyscy zdali egzamin celująco:) Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Odwiedzimy Was za rok :)