• Wycieczka klas IV i V
     • Wycieczka klas IV i V

     • Klasy IV i V postanowiły uprzyjemnić sobie oczekiwanie na Dzień Kobiet i siódmy dzień marca spędziły poza szkołą. Pierwszą atrakcją był pilski Aquapark, jednak na miejscu postanowiliśmy się rozdzielić. Klasa IV udała się na basen, natomiast V wybrała lodowisko. Obie atrakcje przysporzyły mnóstwa wrażeń. Z Piły pojechaliśmy do Trzcianki, w której czekały kolejne punkty planu naszej wycieczki. W kinie obejrzeliśmy film „Corgi, psiak Królowej”, a po seansie udaliśmy się na pizzę, aby mieć siły na ostatnią atrakcję, którą była wizyta w muzeum. „Matematyczny pociąg” okazał się wystawą, która pokazała nam przyjemną stronę matematyki. Dzień pełen wrażeń i emocji niestety szybko się skończył. Uczniowie czekają, a nauczyciele planują kolejne przyjemności.

    • "Zaplątani w sieci"
     • "Zaplątani w sieci"

     • Czym jest cyberprzemoc? Jak z nią walczyć? Odpowiedzi na te pytania stały się dla nas łatwiejsze po obejrzeniu spektaklu „Zaplątani w sieci”. Mogliśmy się z nim zapoznać, dzięki Fundacji Grupie T z Torunia, która odwiedziła naszą szkołę we wtorek 5 marca. Bohaterowie – Żółwik Florek i Malwina w zabawny sposób przestawili trudne tematy, jakimi są bezpieczeństwo w Internecie i uzależnienie od komputera.

    • Dzień Kobiet w klasie VIII
     • Dzień Kobiet w klasie VIII

     • 11.03.2019 chłopcy z klasy 8 zabrali swoje panie z okazji Dnia Kobiet na basen do Piły.

      Na basenie ratownik poinstruował nas jak należy korzystać z atrakcji np.: z zakręconej jak nasza klasa zjeżdżalni i basenów. Po krótkiej instrukcji wszyscy z radością weszli do wody. Bardzo zabawnie i ciekawie spędziliśmy 2 godziny pływając, bawiąc się i zjeżdżając ze zjeżdżalni. Po basenie wszyscy byli bardzoooo głodni więc pojechaliśmy na pyszną pizzę. Dziewczyny były bardzo zadowolone z wyjazdu i podziękowały swoim panom. Wszyscy świetnie się bawili.

    • Dzień Kobiet w przedszkolu.
     • Dzień Kobiet w przedszkolu.

     • Dzień kobiet w młodszej grupie przedszkolnej, minął w bardzo miłej atmosferze. Dziewczynki od samego rana traktowane były jak prawdziwe księżniczki, nawet otrzymały korony.

      Były zabawy, konkursy, tańce i oczywiście makijaż i manicure. Dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Staszewskiej, każda dziewczynka mogła poczuć, jak to jest być klientką prawdziwej kosmetyczki.

      Dzień Kobiet nie mógł zakończyć się bez upominków ze strony kolegów z grupy. Chłopcy obdarowali nasze panienki prezentami i kwiatkami, oraz zaprosili na słodki poczęstunek. 

    • Grand Prix Wielkopolski
     • Grand Prix Wielkopolski

     • Dzisiaj w naszej szkole odbył się II rzut Grand Prix Wielkopolski. Wystartowało 46 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. W grupie do lat 8 zwyciężyła Aniela Burdajewicz (Rychlik) przed Karolem Szydą (Trzcianka) i Maciejem Tutą (Wieleń). Do lat 11 zwyciężyła Aleksandra Skobel (Wronki) przed Kamilem Flisikowskim (Rychlik) i Magdaleną Pauszek (Wieleń). Do lat 15 wygrała Agata Flisikowska (Rychlik), drugie miejsce zajęła Oliwia Kenig (Rychlik), a trzecie Jakub Juszczak (Kuźnica Żelichowska). W kategorii open zwyciężył Grzegorz Siuda (Gniezno) przed Kamilem Krygierem (Gniezno) i Sylwestrem Flisikowskim (Rychlik). Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.Szczegółowe wyniki na stronie: https://www.warcaby.pl/wyniki/

    • Mistrzostwa Wielkopolski
     • Mistrzostwa Wielkopolski

     • Dziś w Wolsztynie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół w warcabach klasycznych. Wśród 66 dziewcząt i 69 chłopców znalazło się troje uczniów z naszej szkoły, którzy wcześniej uzyskali awans podczas Mistrzostw Powiatu w Połajewie. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Agata Flisikowska (po raz drugi - pierwszy raz w 2012). Kamil Flisikowski zajął 11 miejsce z 10 punktami. Bardzo dobrze również zagrała Anielka Burdajewicz (7lat), która zdobyła 8 pkt, przegrywając tylko 2 na 8 rozegranych partii. Gratulujemy.

    • DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE
     • DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE

     • Wszyscy dzisiaj przyszli do przedszkola wystrojeni; chłopcy w odświętne koszule, a dziewczynki w sukieneczki. Dziś bowiem zerówkowicze obchodzili Dzień Kobiet.

      Jak wiadomo każda kobieta, czy to duża czy mała, marzy o tym by być piękną. Dziś marzenia naszych panienek w przedszkolu zostały spełnione. Odwiedziła nas p. Magda Staszewska- mama Ksawerego, która jest kosmetyczką. Na początek p. Magda umalowała wszystkie nasze księżniczki, a także pomalowała im paznokcie. Pozostało tylko wykonać odpowiednie fryzury. Zadbali o to profesjonalni fryzjerzy- Wiktor, Staś, Kamil oraz jeden i drugi Ksawery.

      Tak wystrojonym pannom pozostało tylko nałożyć korony, wykonane przez chłopców korale, odśpiewać STO LAT i wręczyć upominki.

      Panowie nie zapomnieli także o Paniach, które dbają o nich w przedszkolu. Obdarowali ich koralami, które jak wspominaliśmy, zrobili sami i cukierkowym kwiatkiem.

      Oczywiście chłopcy tego dnia też bawili się wyśmienicie; były zabawy tańce i słodki poczęstunek. Było także, jak zawsze, czytanie. Dziś były Bajki dla dziewczynek- w końcu to ich święto.

      Dziękujemy p. Magdalenie Staszewskiej za poświęcony nam czas.

    • Lodowe szaleństwo
     • Lodowe szaleństwo

     • Odwiedziny na lodowisku stały się już w naszej szkole tradycją. I w tym roku, 21 lutego pojechaliśmy na wycieczkę do Piły.

      Na początku byliśmy na lodowisku, gdzie godzinę spędziliśmy na tafli lodu,

      wszystkim zabawa się podobała. Zintegrowaliśmy się, zamieszkującymi owe mijesce, pingwinami, którym nadaliśmy imiona. Pozdrawiamy oczywiście, Zbyszka i Zenka z Tafli Lowdowej.

      Potem poszliśmy do kina na film ,,Alita: Battle Angel'' który

      opowiadał o przygodach dziewczyny cyborg.

      Na koniec naszej zimowej wycieczki pojechaliśmy na pyszną pizzę do Trzcianki.

      Uczniowie kl. VII i VIII

    • Dinozaury
     • Dinozaury

     • Dzieci z zerówki ostatni tydzień lutego spędziły w krainie dinozaurów – poznały historię tych niezwykłych gadów - kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały.  Dzięki licznej kolekcji dinozaurów i licznych książeczek Wiktora (przedszkolnego znawcy tych jaszczurów), przedszkolaki mogły zobaczyć, jak wiele różnych pradawnych gadów żyło na naszej planecie 65,5mln lat temu. Na zajęciach dzieci wcieliły się w rolę paleontologów – same musiały odnaleźć szczątki dinozaurów i dokładnie je ze sobą połączyć. Ale to nie wszystko; same wykonały skamieliny, portrety dinozaurów, a na koniec obejrzały krótki teatrzyk cieni. Podczas świetnej zabawy dzieci poznawały tajemnice i zaskakujące ciekawostki z życia dinozaurów. Zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek temat okazał się strzałem w dziesiątkę – wszystkim podobała się podróż w świat dinozaurów.

    • Wyjazd do biblioteki
     • Wyjazd do biblioteki

     • Nasze dzieci z przedszkola od najmłodszych lat odwiedzają szkolną bibliotekę. Pani Teresa Susek- nasza bibliotekarka- dba o to, aby wszystkie chętne dzieci były zapisane do biblioteki i mogły korzystać z księgozbioru przeznaczonego dla dzieci. Pani Teresa chętnie też czyta dzieciom, a one chętnie słuchają coraz to nowych bajek i opowiadań.Dzisiaj „ zerówkowicze” wybrały się do Trzcianki, aby tam zwiedzić Publiczną Bibliotekę. Miła p.Paulina przywitała dzieci i zaprowadziła do czytelni. Dzieci, choć tak często odwiedzają naszą szkolną bibliotekę, pierwszy raz widziały tak dużą czytelnię. Zwiedziły także biblioteczny oddział dla dorosłych czytelników, poznały historię naszej trzcianeckiej biblioteki. Następnie powróciły do oddziału dla dzieci gdzie p. Paulina poczytała im opowieści o kotach.Z biblioteki dzieci udały się do Kawiarni „Pod Jelonkiem”. Zjadły tam pyszne ciasto marchewkowe i wypiły koktajl jagodowo- bananowy. Po takiej uczcie poszły na pobliski plac zabaw aby wyskakać zjedzone pyszności.Do przedszkola dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone.

    • Odwiedziny w Szkółce Mareckich.
     • Odwiedziny w Szkółce Mareckich.

     • Pierwszy dzień marca, był długo wyczekiwanym dniem dla naszych maluszków z przedszkola. Właśnie tego dnia odbyła się wycieczka do Szkółki Państwa Mareckich. W samo południe, kiedy na dworze pięknie świeciło słońce, wyruszyliśmy w drogę. Na miejscu przywitała nas właścicielka Pani Emilia, która w bardzo przystępny sposób wytłumaczyła dzieciom czym jest szkółka dla roślin i do czego służą podstawowe narzędzia ogrodnicze. Największą radość naszym małym ogrodnikom, sprawiło wspólne sadzenie pięknych bratków oraz sianie rzodkiewki. Efekty swojej pracy przedszkolaki mogły zabrać do sali przedszkolnej. Serdecznie dziękujemy za gościnę i mamy nadzieję, że następnym razem odwiedzimy Państwa Mareckich liczniejszą grupą.

    • Bal karnawałowo-walentynkowy klas I-III
     • Bal karnawałowo-walentynkowy klas I-III

     • Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas! 13 lutego 2019r.odbył się bal karnawałowo-walentynkowy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny,biedronki, księżniczki, rycerzy, policjantów, sportowców, żołnierzy, Batmany, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunku :) /K. Fiszer/

    • BAL PRZEBIERAŃCÓW W PRZEDSZKOLU
     • BAL PRZEBIERAŃCÓW W PRZEDSZKOLU

     • 08.02.2019 roku był wyjątkowym dniem dla naszych najmłodszych przedszkolaków. Właśnie tego dnia odbył się Bal Przebierańców, od samego rana w przedszkolu zrobiło się wesoło i kolorowo, były zabawy, konkurencje, tańce, balony i słodycze. Dzieci były zachwycone, a dzień ten na pewno długo zostanie w ich pamięci.

    • LEKCJE W KLASIE III INACZEJ…
     • LEKCJE W KLASIE III INACZEJ…

     • W piątek, 15 lutego trzecioklasiści wraz ze swoją wychowawczynią Grażyną Dassuj udali się do Trzcianki. Dwie pierwsze lekcje odbyły się w formie warsztatów muzealnych „Zapusty – tradycje i zwyczaje”. Dzięki nim uczniowie wzbogacili swoja wiedzę o  zapustach, podkoziołkach i śledziku, maszkarach zapustnych, cudach na kiju… czyli maskach i strojach zapustnych, które samodzielnie wykonali.

      Kolejne trzy lekcje to zajęcia sportowe, a jak wiadomo nie od dzisiaj gry i zabawy ruchowe są  lubianą przez dzieci formą zajęć. Dlatego też chętnie wzięli udział w I Walentynkowym Turnieju Gier i Zabaw Sportowych zorganizowanych przez Szkołę Podstawowa nr 2 w Trzciance. Wszyscy dzielnie walczyli, pokonując kolejne tory sprawnościowe. W trakcie sportowej rywalizacji panowała iście walentynkowa atmosfera, na twarzach uczestników malowało się ogromne skupienie i zaangażowanie, zapał i walka wyzwalały pozytywne emocje i uśmiechy. Turniej nie zakończył się ogłoszeniem wyników, ale wspólną zabawą w wielkim kręgu przy piosence śpiewanej przez p. dyrektora Rafała Kwiatkowskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i woreczek cukierków. Po dobrej zabawie nadrobili utracone kalorie wspólną pizzą.

      Zdaniem uczniów „dzień był fajny”.

      Dziękujemy p. Zbigniewowi Kwiatkowskiemu za użyczenie busa.

    • Stypendyści
     • Stypendyści

     • Na początku lutego podsumowaliśmy w naszej szkole pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie ze średnią ocen powyżej 4,75 otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce w kwocie 200zł, a za wysokie wyniki w sporcie w kwocie 150 zł. Puchar przechodni za najwyższą średnią przejeła klasa IV. gratulujemy wszystkim stypendystom oraz klasie IV.

    • Warcabowe Grand Prix rozpoczęte
     • Warcabowe Grand Prix rozpoczęte

     • 10 lutego w naszej szkole odbył się odbył się I turniej z cyklu Grand Prix Wielkopolski. Wystartowało 56 zawodników w czterech kategoriach wiekowych. Wyniki: Miejsca naszych uczniów: Do lat 8: 2. Aniela Burdajewicz  4. Julia Pańkow, 7. Stanisław Łukaszewski 8. Wiktor Pańkow. Do lat 11:  2. Kamil Flisikowski (Rychlik), 5. JAn Łukaszewski, 7. Maksym Matuszewski Do lat 15: 1.Oliwia Kenig , 2. Agata Flisikowska . Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

    • JOSKIN
     • JOSKIN

     • 11 lutego klasy 7 i 8 wybrały się do firmy Joskin. Ubrani w kaski i kamizelki odblaskowe zapewniające bezpieczeństwo oraz zaopatrzeni w słuchawki, wyruszyliśmy poznać tajniki powstawania maszyn rolniczych.  Przedstawiciel firmy opowiedział nam historię firmy, oraz to czym zajmują się ludzie pracujący tam. Każdy z nas dostał "czaderski" upominek. Dziękujemy firmie Joskin za miłe przyjęcie

    • WALENTYNKI
     • WALENTYNKI

     • 14 lutego był dla dzieci z zerówki  prawdziwym, dniem miłości i przyjaźni. Zaraz po śniadaniu p. Ela opowiedziała dzieciom historię Walentynek; następnie wszyscy razem odkodowali i ułożyli zapisany szyfr i wyszło oczywiście SERCE. Chwilę później dołączyła do nas p. Teresa z biblioteki, więc nie mogło zabraknąć czytania.

      Dzieci, wraz z p. Elą i p. Teresą upiekły ciasteczka, które samodzielnie ozdobiły czerwonym lukrem oraz wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiego serca w tym samym kolorze, tańczyły na gazetach w kształcie serca, grały w walentynkowe memory …..

      Nie zabrakło niespodzianek: Zuzia Przybył z młodszej grupy przedszkolnej poczęstowała nas babeczkami z okazji urodzin, a także dotarły dziewczęta ze starszych klas i … każde dziecko otrzymało walentynkę i pysznego lizaka. Dzień Walentynkowy w zerówce z pewnością można zaliczyć do udanych pełnego mnóstwa pozytywnych uczuć.

    • LEŚNA STOŁÓWKA
     • LEŚNA STOŁÓWKA

     • W dniu 11 II 2019 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do lasu, gdzie z udziałem  p.Jana Wardaka- emerytowanego leśniczego, przyjaciela naszej szkoły-przygotowały stołówkę dla zwierząt leśnych. Przedszkolaki zaopatrzyły paśnik w świeżą marchew, ziemniaki, jabłka i kapustę. Dowiedziały się co lubią najbardziej jeść leśni mieszkańcy.

      Serdecznie dziękujemy p. Janowi Wardakowi za ciekawą lekcję przyrody, a rodzicom za zaopatrzenie dzieci w pokarm dla zwierząt, a szczególnie Państwu Monice i Ireneuszowi Łukaszewskim, którzy podarowali duuuuuużo przysmaków dla leśnej zwierzyny.

    • Międzynarodowy Dzień Pizzy w naszym przedszkolu
     • Międzynarodowy Dzień Pizzy w naszym przedszkolu

     • Dowiedzieliśmy się, że 9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy.
      Nie mogliśmy pominąć takiego święta, gdyż dzieci jak i dorośli bardzo uwielbiają ten przysmak, który pochodzi z Włoch. Zanim zaczęliśmy piec pizzę, dowiedzieliśmy się trochę o jej historii; skąd pochodzi, jakie są ich rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby ją upiec.

      Najgorszy był dla naszych wychowanków czas oczekiwania na upieczony smakołyk. Dzieci nie mogły się doczekać. Jednak gdy w przedszkolu zaczął roznosić się zapach upieczonej pizzy, był to znak, że za chwilę będą mogły zjeść długo wyczekiwany przysmak. Był to pyszny dzień w przedszkolu mniam, mniam.

    • Witamy!

    • Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Lasu w Rychliku, Rychlik 16

    • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.