• Rodzice Dzieciom - Czerwony Kapturek
     • Rodzice Dzieciom - Czerwony Kapturek

     • Teatrzyki, przedstawienia, inscenizacje - to wspaniały świat bajek przedstawiony  „na żywo".  Jednak magia tych spektakli nie ma sobie równych, jeśli aktorami są rodzice.

      Dnia 31 maja dzieci z przedszkola i klas I-III obejrzały  przedstawienie w wykonaniu rodziców dzieci. Zaprezentowali oni bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Każdy rodzic doskonale przygotował się do wyznaczonej roli, zaangażował się w  przygotowanie strojów i elementów dekoracji. 

      Dzieci z zapartym tchem oglądały przedstawienie i oczekiwały kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. Doskonałą grę aktorów uzupełniły fantastycznie dobrane stroje i rekwizyty. Dzieciaki były zachwycone ;szczególne Ci, którzy mogli podziwiać swoich rodziców na scenie. Spektakl ,który obejrzały sprawił im ogromną radość. Wysiłek wszystkich biorących udział  w organizacji  przedstawienia został zrekompensowany uśmiechami dzieci, gromkimi brawami i owacją na stojąco.

      Oto nasi aktorzy:

      Doktor- p. Konrad Olczak

      Babcia- p. Magdalena Staszewska

      Czerwony Kapturek- p. Sabina Pańkow

      Wilka- p. Karol Matuszewski

      Mama – p. Kinga Szpica

      Narrator- p. Joanna Matuszewska

      Tata- p. Kamila Koza

       

      Podziękowania należą się również p. Iwonie Kaczmarek, która brała udział w prawie wszystkich próbach lecz z przyczyn osobistych nie mogła wystąpić w dniu dzisiejszym.

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

     • W miniony piątek odbył się w naszej szkole sportowy Dzień Dziecka! Wszyscy uczniowie oraz wychowawcy zostali podzieleni na 7 kolorowych drużyn i brali udział w 7 konkurencjach sportowych. Po zakończeniu zmagań, zaprezentowali przygotowane prędzej wiersze i piosenki o szkole. Na koniec imprezy rozegrany został tradycyjny już mecz Uczniowie-Nauczyciele, w którym uczniowie już od początku odebrali swym nauczycielom nadzieję na zwycięstwo. :) Nie zabrakło również atrakcji takich jak malowanie twarzy i zamek dmuchany, z których cieszyły się nie tylko najmłodsze, ale również starsze dzieci.

      K.F.

    • VI Gminny Konkurs Matematyczny dla Przedszkolaków
     • VI Gminny Konkurs Matematyczny dla Przedszkolaków

     • 29.05.2019 r.  w naszym przedszkolu odbył się VI Gminny Konkurs Matematyczny dla Przedszkolaków. Celem konkursu było  rozwijanie zainteresowań matematycznych dzieci, odkrywanie talentów matematycznych, porównywanie posiadanej wiedzy z wiedzą innych. Konkurs był adresowany do sześciolatków z obwodu Gminy Trzcianka.  W konkursie wzięło udział 18 przedszkolaków z 9 placówek. Wszyscy uczestnicy dzielnie zmagali się z 6 zadaniami o wysokim stopniu trudności, za które mogli łącznie otrzymać 70 punktów. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami. Wśród wszystkich przedszkolaków biorących udział w konkursie wyłoniono  dwa pierwsze, dwa drugie i jedno trzecie miejsce.

      I miejsce

      Agata Broda z Gminnego Przedszkola  Publicznego nr 1 Trzcianka

      Filip Iciek z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 4 Trzcianka

      II miejsce

      Oskar Andrzejewski z Gminnego Przedszkola Publicznego  nr 2 Trzcianka

      Staś Łukaszewski z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku

      III miejsce

      Mikołaj Kozłowski z Gminnego Przedszkola Publicznego w Siedlisku- Oddział w Runowie

      Organizatorzy konkursu bardzo dziękują Urzędowi Miejskiemu Trzcianki, który był fundatorem nagród, zaś wszystkim opiekunom i  uczestnikom gratulują wspaniałych wyników.

    • Piękno Ziemi Czarnkowsko- Trzcianeckiej
     • Piękno Ziemi Czarnkowsko- Trzcianeckiej

     • Dziś Wiktor Pańkow i Staś Łukaszewski z oddziału zerowego wraz ze swoją wychowawczynią udali się do Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance po odbiór nagród w powiatowym konkursie plastycznym "Piękno Ziemi Czarnkowsko- Trzcianeckiej". Wiktor otrzymał nagrodę za zajęcie II miejsca, natomiast Staś za wyróżnienie. Oprócz chłopców nagrodę za zajęcie III miejsca otrzymała Marcelina Kaczmarek z klasy II, której praca zgłoszona była przez Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance.

    • PACHNĄCA LEKCJA W KLASACH I -III
     • PACHNĄCA LEKCJA W KLASACH I -III

     • 28 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty mydlarskie, w których uczestniczyli uczniowie klas I – III.

      Dzieci miały niepowtarzalną okazję, by zrobić swoje własne mydełka. Mogły wybrać jego kształt, kolor, zapach oraz dodać do niego różne elementy dekoracyjne. Była to dobra zabawa oraz możliwość rozwoju kreatywnego myślenia. Przy okazji mogły poznać właściwości ziół i olejków kosmetycznych oraz spróbować rozpoznać różne zapachy, co jak się okazało wcale nie jest proste. Wykonane mydełka już wkrótce będą ciekawym i pachnącym upominkiem dla najbliższych – mamusi i tatusia.

       

      Podziękowania dla pani Ani Kościelnik za ciekawą i pachnącą lekcję.

    • Wyjazd klas IV i V do Trzcianki
     • Wyjazd klas IV i V do Trzcianki

     • W miniony piątek dzieciaki z klas IV i V udały się na wyjazdowe zajęcia. Z samego rana w trzcianeckiej hali obejrzeliśmy spektakl pt. ”Ścieżkami bogów”. Przedstawiał on zarys wiedzy o bohaterach mitów greckich. Sylwetki postaci zostały nakreślone tak, aby zaakcentować ich boskie atrybuty.

      Kolejny punk wyjazdu obejmował wizytę w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. Uczniowie wzięli udział w grze przygotowanej przez pracownicę biblioteki, która miała na celu poznanie wszystkich działów i zakamarków biblioteki. Zapoznali się również z dość przyjemnymi robotami – Photonami.

      Po tylu wrażeniach umysłowych przyszedł czas na relaks dla ciała, który zapewniła nam wizyta na miejskim placu zabaw.

    • V Gminny Konkurs Ratownictwa Wodnego " Z wodą za pan brat"
     • V Gminny Konkurs Ratownictwa Wodnego " Z wodą za pan brat"

     • 24 maja czterech uczniów z klasy 8 reprezentowali naszą szkołę w V Gminnym Konkursie Ratownictwa Wodnego ,, Z wodą za pan brat". Podczas konkursu było sprawdzane: wiedza, umiejętności sportowe oraz kreatywność. Uczniowie bardzo się starali, w wyniku tego zajęli II miejsce i tym samym zakwalifikowali się na kolejny etap konkursu. Mamy nadzieję, że i tam postarają się o podium.

    • Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu.
     • Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu.

     • 22 maja w naszym Oddziale Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji dnia Mamy i Taty. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Rodzice, dla których nasi wychowankowie przygotowali bogaty program artystyczny. Dzieci dla swoich ukochanych Rodziców recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia. Nad przebiegiem występów czuwały wychowawczynie. Publiczności bardzo podobały się popisy dzieci, na twarzach Rodziców malowało się wzruszenie i duma, że mają tak zdolne pociechy. Po występach dzieci obdarowały swoich najbliższych laurkami i własnoręcznie wykonanymi upominkami. Uroczystość przebiegała w ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci rodziców.

    • Z wizytą w parku linowym
     • Z wizytą w parku linowym

     •  W poniedziałek, 20.05.2019r. klasy VI i VII wybrały się na szkolną wycieczkę. Tym razem czekała nas przygoda kilka metrów nad ziemią. Rankiem, tuż po pierwszej lekcji wyruszyliśmy do Rudnicy. Na miejscu czekali na nas panowie instruktorzy oraz idealna pogoda. Nasza wyprawa rozpoczęła się od szkolenia z obsługi uprzęży zabezpieczających. Nie było wcale tak łatwiutko, gdyż bez zdanego egzaminy z zasad bezpieczeństwa i sposobu zabezpieczania się na linach i przepinania nie było mowy o wejściu na którąkolwiek z tras. Na szczęście wszyscy zdaliśmy wzorowo. Zabawa pośród drzew sprawiła nam ogromną frajdę ale i wymagała niemałego wysiłku. Bardzo podobały nam się zjazdy i ciekawe przeszkody na trasach. Każdy walczył na tylu trasach, na ile starczyło mu czasu i sił. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie. Po zakończonej zabawie w "małpim gaju" zasiedliśmy do pieczenia kiełbasek przy ognisku. W drodze powrotnej w autobusie panowała przyjemna cisza. Absolutnie nie była spowodowana naszym zmęczeniem ;) 

    • Mistrzostwa Polski Szkół
     • Mistrzostwa Polski Szkół

     • SP Rychlik z Brązowym Medalem Mistrzostw Polski !!! 17-18 maja w Żerkowie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych i UKS-ów w warcabach klasycznych. Całe rozgrywki przeprowadzone w kategoriach: przedszkola, klasy 1-3 SP, klasy 5-8 SP oraz szkoły ponadgimnazjalne. Do klasyfikacji drużynowej brano pod uwagę po dwóch zawodników i dwie zawodniczki SP klas 1-4 i 5-8 oraz po 1 zawodniku i zawodniczce z przedszkola oraz szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wystartowali nasi zawodnicy w 16 osobowym składzie. Dobrze zaprezentowały się przedszkolaki Zofia Nowak oraz Wiktor Pańkow zajmując 9 miejsca w swoich kategoriach. W klasach 1-4 rewelacyjnie zagrały pierwszoklasistka Aniela Burdajewicz i Marcelina Kaczmarek (2 klasa) zajmując 11 i 12 miejsce. W klasach starszych najlepiej zagrały Agata Filisikowska 6 miejsce oraz Oliwia Kenig 7 miejsce. Wszyscy zawodnicy bez wyjątku walczyli dzielnie, bowiem każdy mały punkt był na wagę medalu. I udało się, ostatecznie zdobyliśmy puchar i BRĄZOWY medal MISTRZOSTW POLSKI. Gratulujemy zawodnikom, życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości przy warcabnicy. Niebawem kolejny udział w Mistrzostwach Polski, tym razem drużynowych, które odbędą się od 5 do 9 czerwca w Dąbkach. Już trzymamy kciuki :)

    • MISTRZOSTW GMINY W WARCABACH
     • MISTRZOSTW GMINY W WARCABACH

     • Dzisiaj w Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance odbyły się VII Mistrzostwa Gminy Przedszkolaków i I Mistrzostwa Gminy Klas I-III w warcabach klasycznych. Wystartowało łącznie 51 uczniów i przedszkolaków z trzcianeckich szkół i przedszkoli. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów i sześciu przedszkolaków.W klasach I-III zwyciężył Maksym Matuszewski, a w klasyfikacji dziewcząt wygrała Aniela Burdajewicz, przed Julią Pańkow i Michaliną Gaweł. Wysokie miejsca zajęli również: 4- Kuba Krawczyk, Marcelina Kaczmarek i Zofia Nowak, 5- Julia Szpica, Wiktor Pańkow i Anna Thiel, 6 - Dominik Złociński, Zofia Graf i Wiktoria Matuszewska. Gratulujemy.

    • 3 maja
     • 3 maja

     • W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

      Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie. 

      Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Swoim udziałem w Narodowym Święcie Konstytucji mieliśmy okazję zamanifestować uznanie dla twórców pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej, spisanej ustawy zasadniczej, która była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych Rzeczypospolitej, Była to również dobra okazja do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii Polski.  

    • Grand Prix Wielkopolski w Sarbii
     • Grand Prix Wielkopolski w Sarbii

     • Dzisiaj w Sarbii odbył się czwarty Turniej z cyklu II Grand Prix Wielkopolski w warcabach stupolowych. W grupie do lat 8 pierwsze miejsce zajęła Aniela Burdajewicz zwyciężając wszystkie partie. Kamil Flisikowski w kategorii do lat 11 również wygrał z maksymalną ilością punktów. Jan Łukaszewski zajął miejsce 6, a Marcelina Kaczmarek 10. W grupie do lat 15 zwyciężyła Oliwia Kenig, remisując tylko jedną partię ze swoja koleżanką klubową, Agatą Flisikowską, która uplasowała się na drugim miejscu. Gratulujemy wysokich wyników

    • EKOLOGIA – SADZIMY DRZEWA
     • EKOLOGIA – SADZIMY DRZEWA

     • Ekologia- mądre słowo,
      a co znaczy- powiedź, sowo?
      Sowa chwilę pomyślała 
      i odpowiedź taką dała:
      „To nauka o zwierzakach,
      lasach, rzekach, ludziach, ptakach.
      Mówiąc krótko, w paru zdaniach,
      o wzajemnych powiązaniach
      między nami, bo to wszystko
      to jest nasze środowisko.
      Masz je chronić i szanować”
      - powiedziała mądra sowa....
       

      Nie pierwszy już raz, dzieci z naszej szkoły wzięły udział w akcji ekologicznej „ Sadzenia drzew”.  W miesiącu kwietniu wypada Międzynarodowe Święto Ziemi, więc postanowiliśmy zrobić dla niej dobry uczynek. W poniedziałek, 29 kwietnia br.  wraz z zaprzyjaźnionym podleśniczym Panem Markiem Wardakiem, wszystkie klasy wyposażone w odpowiedni sprzęt, wybrały się razem ze swoimi wychowawcami na wyznaczone miejsca, aby posadzić sadzonki drzew. W rozplanowaniu miejsca nasadzeń pomagał nam również sołtys wsi Rychlik Pan Jacek Warnkowski. Wcześniej jednak było zadanie, które polegało na rozpoznaniu gatunków drzew. Co sprytniejszym się to udało:  Monice Złocińskiej, Marcinowi Kenig z kl. VIII,  Oliwii  Semenowicz z kl. IV . W nagrodę będą oceny do dziennika. Posadziliśmy więc takie gatunki jak: dąb, olsza, lipa, czarny bez oraz krzew rokitnika. Każdy miał szansę wykazać się pod czujnym okiem pana podleśniczego oraz wychowawców, którzy chętnie przyłączyli się do akcji. Organizacją sadzonek i planem tego proekologicznego dnia zajęła się pani od przyrody i geografii. Celem podjętych działań było uświadomienie uczniom, na jakie zagrożenia narażona jest nasza niebieska planeta oraz rozwijanie postaw proekologicznych.

      Dziękujemy bardzo Nadleśnictwu Trzcianka za użyczenie sadzonek ze Szkółki Gospodarczej w Niekursku.

    • Ósmoklasiści w stolicy!!!
     • Ósmoklasiści w stolicy!!!

     • 24.04.2019 o godzinie 6 wyruszyliśmy na wspaniałą wycieczkę do naszej cudownej Warszawy. Gdy dotarliśmy na miejsce, od razu rozpoczęliśmy zwiedzanie bardzo interesujących obiektów historycznych. Mieliśmy wspaniałego przewodnika, który pokazywał nam ciekawe miejsca w naszej stolicy, które na prawdę było warto zobaczyć np.: Łazienki Królewskie, Stadion Narodowy, Zamek Królewski, Katedra św. Jana, Pałac Kultury i Nauki oraz wiele innych. Lecz największe wrażenie wywarło na nas Muzeum Powstania Warszawskiego. Cały przebieg powstania i to co ludzie przeżywali w tamtych czasach, jak mieli ciężko, i jak walczyli o naszą teraz wolną Polskę. Podczas powrotu do domu oczywiście nie mogło zabraknąć McDonalda :) Wszyscy świetnie się bawili i byli bardzo zadowoleni. Wspomnienia będą nam towarzyszyć przez długie, długie lata. Uczennica Monika Z.

     • Błąd w kalendarzu

     • W kalendarzu umeszczonym na stronie szkoły pojawił się błąd. W najblższy poniedziałek i wtorek przychodzimy do szkoły. Za pomyłkę przepraszamy.

    • Szachiści na Półfinale
     • Szachiści na Półfinale

     • Dzisiaj w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance odbył się Półfinał Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach. Naszą szkołę reprezentowało czterech zawodników. Agata Flisikowska zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt do lat 13, a Aniela Burdajewicz II miejsce w grupie dziewcząt do lat 9. Natomiast Marcelina Kaczmarek i Maksym Matuszewski zajęli 4 miejsca. Wszyscy uzyskali awans do Mistrzostw Wielkopolski. Gratulujemy!!!

    • Witamy!

    • Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Lasu w Rychliku, Rychlik 16

    • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.