• W piątek 25 października 2019 r.dzieci z klas IV –VIII wzięły udział w akcji pod hasłem: „Szkoła pamięta”. Uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili i uporządkowali nieco zapomniany rychlicki cmentarz.

• Szkoła pamięta: Czytaj więcej
      • Liga warcabowa - Łomnica
        • 22.10.2019
        • Stało się ! Ruszyła długo oczekiwana międzyszkolna liga w warcabach klasycznych pod patronatem burmistrza Trzcianki. Gospodarzem pierwszego z 6 turniejów była SP w Łomnicy. Do rywalizacji przystąpiło 77 zawodników z gminnych szkół: SP Łomnica, Katolicka SP w Trzciance, SP 1 Trzcianka, SP 2 Trzcianka, SP 3 Trzcianka i SP Rychlik. Bardzo dobrze przygotowane zawody otworzył pan Burmistrz Trzcianki Krzysztof Wojciech Jaworski zachęcając młodych zawodników do sportowej rywalizacji. Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją i dziękujemy wszystkim za udział grze. Nagrody dla najlepszych zawodników w każdej grupie wiekowej ufundowane przez SP Łomnica wręczała pani Anna Frąckowiak. Gratulujemy wszystkim, którzy przezwyciężyli przystąpili do rywalizacji i już dzisiaj zapraszamy 19 listopada do SP 2 w Trzciance, a zapowiada się zacięta rywalizacja w klasyfikacji szkolnej. Dziękujemy również pani Dyrektor

• Liga warcabowa - Łomnica: Czytaj więcej
      • Bieg Zielińskiego
        • 21.10.2019
        • Dnia 22.09 nasi uczniowie reprezentowali szkołę podczas XXXVII Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego im. Tadeusza Zielińskiego. W różnych kategoriach wiekowych reprezentowało nas łącznie 20 zawodników. I miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Marcelina Kaczmarek, tuż za podium w swoich biegach uplasowali się Agata Flisikowska oraz Jakub Strzelecki. Gratulacje dla wszystkich zawodników!!!

• Bieg Zielińskiego: Czytaj więcej
      • Grand Prix Wlkp w Gnieźnie
        • 20.10.2019
        • Dzisiaj w Gnieźnie odbył się VII rzut II Grand Prix Wielkopolski w warcabach stupolowych. Wystartowało 27 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. W grupie do lat 8 zwyciężyła Aniela Burdajewicz (Rychlik) przed Dominikiem Złocińskim i Karolem Szydą (Trzcianka). Do lat 11 zwyciężył Filip Krause przed Jakubem Skotarczakiem (Rychlik) i Janem Łukaszewskim (Rychlik). Do lat 15 wygrała Agata Flisikowska (Rychlik) przed Oliwią Kenig (Rychlik) i Jakubem Ilasz (Lipno). W kategorii open zwyciężył Mateusz Piątek (Drawsko) przed Bartoszem Gronowskim (Gniezno) i Sylwesterm Flisikowskim (Rychlik). Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach. Szczegółowe wyniki na stronie: https://www.warcaby.pl/wyniki/

• Grand Prix Wlkp w Gnieźnie: Czytaj więcej
      • Powiatowe Mistrzowstwa w szachach
        • 19 października w Połajewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych dla klas IV-VI rozgrywane w ramach eliminacji Wielkopolskich Igrzysk Dzieci. Nasza drużyna w składzie Aniela Burdajewicz, Marcelina Kaczmarek, Jakub Krawczyk i Kamil Flisikowski zadebiutowała w turnieju i zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

• Powiatowe Mistrzowstwa w szachach: Czytaj więcej
      • Dzień tabliczki mnożenia
        • 15.10.2019
        • Tradycyjnie, od kilku lat nasza szkoła uczestniczyła w akcji promującej tabliczkę mnożenia. Dziś od samego rana uczniowie podzieleni na trzy drużyny zmagali się z zagadkami matematycznymi. Dzieciaki musiały się wykazać dobrą znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia oraz sprawnościami fizycznymi, zręcznością, refleksem, umiejętnością współpracy w grupie. Po 3-godzinnych zmaganiach wyruszyliśmy z patrolem egzaminacyjnym do Trzcianki. Hasłem przewodnim akcji jest „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, więc sprawdzaliśmy i my… W tym celu udaliśmy się do Urzędu Miasta oraz do Straży Pożarnej. Pracownicy obu instytucji przyjęli nas z uśmiechami na twarzach, lecz nutką niepewności w oczach…Niepotrzebnie!!! Wszyscy rewelacyjnie poradzili sobie z egzaminem, który przeprowadzili nasi uczniowie. Uzyskując w ten sposób tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz medal. Udało nam się

• Dzień tabliczki mnożenia: Czytaj więcej